تحریم ایرانیان توسط رسلو (ریسلو یا رسیلو)

23 دیدگاه
دسته بندی: اخبار

‫داستان بی رحمانه تحریم ها تکرار شد و این بار توسط رسلو (resello) یا همان hostcontrol که حدود ۴ سال از دامنه های ایرانیان نگهداری می کرد و  حدود ۸۰ درصد مشتریانش ایرانیان می باشد ؛ تحریم شدیم.

اما رسلو از کجا به وجود آمد؟

رجیسترار  دایرکت آی یا همان resellerclub که یک شرکت دو ملیتی هندی آمریکایی بود ؛ از اواخر تابستان سال 92 بصورت کامل تابعیت آمریکایی پیدا کرد و طبق قوانین آمریکا امکان ارائه سرویس به ایرانیان نداشت ؛در همان زمان بود که زمزمه های تحریم ایرانیان توسط این شرکت به گوش می رسید و در مهر ماه همان سال بود که رسما اعلام شد امکان ارائه سرویس به ایرانیان وجود ندارد و در اقدامی خودجوش و بدون هماهنگی تمامی دامنه ها به شرکت رسلو منتقل شد.

رسلو که بصورت ناگهان با حجم زیادی از دامنه های ایرانی مواجه شده بود خیلی سریع تصمیم به تغییر زیر ساخت ها و آماده سازی نگهداری دامنه های ایرانیان را گرفت.

در این سال ها ، هاستینگ های ایرانی به ناچار سرویسی را پذیرفتند که خودشان انتخاب نکرده بودند و انتخاب یک شرکت آمریکایی بود ؛ پشتیبانی ضعیف رسلو ؛ مسدود کردن دامنه ها بدون اطلاع قبلی ؛ قطعی های مداوم از جمله مشکلاتی بود که در این مدت هاستینگ های ایرانی با این رجیسترار مواجه بودند.

 

تحریم رسلو

 

همه این مشکلات به نحوی تحمل می شد تا اینکه از یک ماه گذشته زمانیکه 4سال از این انتقال می گذشت ،  رسلو با ارسال ایمیل هایی اعمال محدودیت ها را برای ایران شروع کرد و در آخرین ایمیل تیر خلاص را زدند:
Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot:Create new accountsCreate new productsTransfer domain names to our platformAs of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of:Renewal of existing products Getting domains out of redemptionAs of November 18, 2017, they cannot:Renew existing productsAdd funds to their account balance

از 27 تیر سال 1396 ایرانیان امکان ساخت مشتری جدید ؛ امکان ثبت دامنه و امکان انتقال دامنه را ندارند.
از 18 آگوست یعنی یک ماه دیگر هزینه تمدید سرویس ها و دامنه های قبلی در رسلو افزایش می یابد.
و از 18 نوامبر امکان تمدید سرویس های سابق را ندارند و مشخص نیست بعد ازین تاریخ چه سرنوشتی در انتظار کسب و کارهای اینترنتی هست.
و این یعنی یک زنگ خطر برای تمامی کسب و کارهایی آنلاین و هاستینگ هایی که دامنه های خود را در این شرکت نگهداری می کنند.

در همان سال 92 تمامی دامنه های ایران سرور نیز به رسلو منتقل شد ولی از آنجاییکه ایران سرور همواره به این نکته واقف بود که مهمترین دارایی هر کسب و کار آنلاینی دامنه می باشد ؛ به فکر تغییر رجیسترار و قرارداد با یک رجیسترار مطمئن بود.

حتما بخوانید:  آسیب پذیری های کشف شده وردپرس (September 2020)

ازین رو جلسات حضوری متعددی با رجیسترار joker در آلمان منعقد شد و عملیات انتقال دامنه ها به این رجیسترار شروع شد.

اما چرا جوکر؟

جوکر

1- با توجه به تابعیت این شرکت که آلمانی می باشد ، مشکل تحریم ها در این شرکت وجود ندارد و در قراردادی که ما با این رجیسترار داریم بصورت شفاف در این مورد بحث شده است.

2- تیم برنامه نویسی ایران سرور یک ماژول قدرتمند برای این رجیسترار آماده سازی نموده است که امکانات فراوانی را به هاستینگ ها ارائه می دهد.

3- این سیستم دارای یک ماژول کامل/فارسی و دارای سیستم بروزرسانی خودکار برای WHMCS می‌باشد.
4- این سیستم دارای دسترسی مستقل API است که امکان توسعه کامل و شخصی سازی شده توسط شما را فراهم می‌آورد.
5- ما آماده نصب، راه اندازی، پیکربندی، آموزش و ارایه سرویس جدید هستیم.
6- نصب و راه اندازی شامل نصب ماژول WHMCS در حدود ۱۰دقیقه زمان نیاز خواهد داشت و توسط ما بصورت رایگان قابل انجام می‌باشد.(توسط شما نیز قابل انجام خواهد بود)
7- تنظیمات پسوندهای مختلف دامنه(در حدود ۴۰۰پسوند دامنه) در حدود ۱۵دقیقه زمان نیاز خواهد داشت که توسط ما بصورت رایگان قابل انجام می‌باشد.(توسط شما نیز قابل انجام خواهد بود.)
8- راهنمای کار در حدود ۳۰دقیقه که بصورت TeamViewer و یا ShareDesktop بصورت رایگان قابل انجام خواهد بود.

ایران سرور بعنوان یکی از صادرکنندگان برتر   خدمات فنی مهندسی کشور به اروپا و توسعه دهنده زیرساخت‌های ابری دامنه بصورت صادرات خدمات، برای تسریع در برون رفت از مشکلات کنونی آمادگی ارایه راهکار جایگزین ریسلو که بمدت ۲سال در حال آزمایش و استفاده بوده را در سریعترین زمان ممکن با شرایط مناسب دارد.

برای شروع لطفا از طریق لینک سرویس نمایندگی ثبت دامنه بصورت رایگان ثبت سفارش کنید و اقدامات بعدی توسط ما انجام می شود .

برای انتقال دامنه به ایران سرور نیز از طریق لینک انتقال یک نام دامنه می توانید اقدام نمائید، لازم بذکر است جهت انتقال دامنه نیاز است که کد انتقال را از شرکت مبدا دریافت کنید.

ایران سرور بعنوان یکی از کارآفرینان تقدیر شده کشور  امکان ارایه تسهیلات ۲۰۰ و ۵۰۰میلیون تومانی بدون سود، جهت حمایت و حفظ همبستگی شرکت‌های هاستینگ و همکار، برای تسریع در جابجایی دامنه‌ها از ریسلو را دارد.

—–

آخرین پیگیری های و آخرین پاسخ رسلو  در مورد تحریم ایران  در 26 تیر

There unfortunately isn’t much more information I can share than the information in the email itself. As you will notice the email mentions new restrictions will apply for resellers, customers and contacts from various countries that are subject to sanctions by the international community.

حتما بخوانید:  یک خبر خوب: نسخۀ جدید سایت‌ساز ایران‌سرور رسید!

From next Tuesday on transactions can only be completed successfully if the contact details of resellers, customers and contacts comply with these restrictions and are proven to be correct.

Please refer to the email sent for the full information.

Sorry for the inconvenience.

Kind regards,Resello
در آخرین ایمیل رسلویی ها از اینکه باعث ناراحتی ایرانیان شده اند ابراز تاسف نموده اند و اعلام شده از 27 تیر امکان ثبت دامنه در رسلو نیست و از ماه های آینده امکان تمدید دامنه هم ندارند.
با توجه به اینکه دامنه ها در ایران سرور در رجیسترار joker ثبت می شود ؛ به هیچ وجه مشکلی در مورد دامنه هایی که در ایران سرور ثبت شده است وجود ندارد ولی در صورتیکه دامنه های خود را در شرکت های دیگر در  رجیسترار رسلو ثبت نموده اید در اسرع وقت نسبت به انتقال دامنه خود به ایران سرور اقدام کنید.

 


 

26 تیر ساعت 19:

برای اطمینان ازینکه دامنه شما در تحریم هست یا خیر می توانید به آدرس who.is وارد شوید و دامنه خود را وارد کنید ، در صورتیکه در قسمت   Registrar Info نام REALTIME REGISTER   را مشاهده کردید ، سریعا برای انتقال دامنه به ایران سرور به بخش فروش ایران سرور تیکت ارسال کنید.

 

 


 

27 تیر 1396

ساعت 8:00

یکی از بزرگترین شرکت های هاستینگ مطرح و بزرگترین طرف قرارداد رسلو امروز با ارسال ایمیلی به کاربران خود متن زیر را ارسال کرد:

با سلام و احترام

نماینده گرامی؛

این ایمیل حاوی اطلاعات مهمی است که با توجه به خدمات دریافتی شما، لازم است آن را با دقت مطالعه فرمایید.

با توجه به اطلاعیه ریسلو و تحریم های موجود آمریکا علیه ایران، استفاده از خدمات ریسلو (از جمله ثبت و انتقال دامنه) از ۱۸ جولای با محدودیت مواجه خواهد شد.

در روزهای اخیر با وجود همفکری های انجام شده با ریسلو، امید آن بود که از معدود راه حل های باقی مانده در جهت ادامه همکاری با این رجیسترار استفاده شود که این موضوع با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای ریسلو امکانپذیر نبوده است.

ساعت : 12:10

از روز شنبه که این خبر بصورت جدی مطرح شد تا کنون 37 نماینده به ایران سرور ملحق شدند و حدود 3200 دامنه بصورت مشتریان تک به ایران سرور منتقل شده است.

ساعت 13:15

خبر تحریم رسلو در خبر گزاری ها

الف

افتانا

کلیک

 

ساعت 15:30

انتقال دامنه هایی که در رسلو هستند با خطا مواجه می شود و دامنه هایی که lock می باشند امکان unlock ندارند.

 

ساعت 16:30

فقط دامنه هایی که مشخصات ایران ندارند امکان انتقال دارند.


28 تیر

 

ساعت 8:00

محدودیت lock برداشته شده است و امکان انتقال دامنه ها فراهم شده است.

 

ساعت 9:30

برخی از دوستان مشخصات whois خود را تغییر داده اند ؛ این در حالیست که تمامی دامنه های ایرانیان در این رجیسترار Mark شده است و خود رسلو اعلام کرده است به فکر رجیسترار دیگری باشید.

حتما بخوانید:  تغییر شناسه ایران سرور در ایرنیک

 

ساعت 19:30

رسلو صفحه سیاست های جدید خود را بروز رسانی کرد ، لطفا از لینک زیر مطالعه کنید:

https://kb.hostcontrol.com/Policy_restrictions

 


29 تیر

 

ساعت 10:30

برای انتقال دامنه ها به دو موضوع مهم دقت کنید:

1-زمانیکه اطلاعات خود را در رسلو تغییر می دهید تیک مربوط به lock را نزنید ، در این صورت دامنه شما 60 روز lock می شود و امکان انتقال ندارد.

2- بررسی کنید که  ایمیل داخل whois در دسترس باشد در غیر این صورت امکان انتقال نیست،در حال حاضر امکان تغییر ایمیل در داخل پنل وجود ندارد!. ولی رسلو در حال حاضر با تیکت ایمیل را تغییر می دهد ولی مشخص نیست در آینده این کار را انجام بدهند یا خیر.

در صورت تمایل قوانین icann را در لینک قوانین جدید انتقال مطالعه کنید.

ساعت 14:00

گزارش هایی داریم  که هنوز برخی نمایندگان مشکل lock مربوط به دامنه هایشان در رسلو رفع نشده و مشکل دارند ، با توجه به اینکه در رسلو اختلالاتی وجود دارد ، کاربران عزیز لطفا در این مورد با شرکتهای هاستینگ خود همکاری کنید.


30 تیر

ساعت 14:00

ایمیل جدیدی هم اکنون از رسلو به نماینده های ایرانی ارسال شد :

در این ایمیل نکات مهمی اشاره شده است:

1- در اسرع وقت نسبت به انتخاب رجیسترار جدید و انتقال تدریجی دامنه ها طی 12 ماه آینده اقدام کنید.

2- جهت تسریع روند انتقال دامنه ها ، آدرس ایمیل نمایندگان با عنوان ادمین در تمامی دامنه ها تنظیم خواهد شد که امکان انتقال دامنه ها بدون تایید مشتری فراهم شود.

3-برای نمایندگان با بیشتر از 1500 دامنه امکان ارائه خروجی فایل شامل دامنه ها و کد های انتقال فراهم می شود که برای این مورد باید به بخش پشتیبانی رسلو تیکت ارسال کنید.

ایران سرور بعنوان یکی از صادرکنندگان برتر   خدمات فنی مهندسی کشور به اروپا و توسعه دهنده زیرساخت‌های ابری دامنه بصورت صادرات خدمات، برای تسریع در برون رفت از مشکلات کنونی آمادگی ارایه راهکار جایگزین ریسلو که بمدت ۲سال در حال آزمایش و استفاده بوده را در سریعترین زمان ممکن با شرایط مناسب دارد.

برای شروع لطفا از طریق لینک سرویس نمایندگی ثبت دامنه بصورت رایگان ثبت سفارش کنید و اقدامات بعدی توسط ما انجام می شود .

برای انتقال دامنه به ایران سرور نیز از طریق لینک انتقال یک نام دامنه می توانید اقدام نمائید، لازم بذکر است جهت انتقال دامنه نیاز است که کد انتقال را از شرکت مبدا دریافت کنید.

 

ایران سرور بعنوان یکی از کارآفرینان تقدیر شده کشور  امکان ارایه تسهیلات ۲۰۰ و ۵۰۰میلیون تومانی بدون سود، جهت حمایت و حفظ همبستگی شرکت‌های هاستینگ و همکار، برای تسریع در جابجایی دامنه‌ها از ریسلو را دارد.

امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

بازطراحی لوگو ایران سرور

0
چرا برندها نیاز به بازطراحی لوگو دارند؟ لوگو یا نشانه (Logo)، لباس یک برند است و وظیفۀ شناسایی آن را بر عهده دارد، لوگو هستۀ…

نظرات کاربران

23 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • تا کی این تحریم ها باید کسب و کارها رو تهدید کنه

  پاسخ
 • منبع رو مشخص کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام و احترام
  از شما بابت این اطلاع رسانی متشکرم، انشالله که این مشکل ناعادلانه به هیچکدام از ایرانی ها خسارتی وارد نکند و مشکل به زودی رفع گردد.
  سپاس گزارم

  پاسخ
 • محمد حسینی
  26 تیر 1396 20:10

  من از طریق یکی گروه های تلگرامی از این موضوع آگاه شدم و بلافاصله دومین .com سایتمو به ایران سرور انتقال دادم امیدورام که تجربه خوبی رو با شما داشته باشیم.
  کد تخفیفی هم که واسه انتقال دامنه گذاشته بود خوب بود ممنون ازتون.

  پاسخ
 • حسین صالح
  27 تیر 1396 08:05

  با اینکه در ابتدا بسیار ناراحت بودم از اتفاقی که افتاده و حسابی نگران وضعیت مشتریانم بودم اما خوشحالم که با شرکت حرفه ای ایران سرور آشنا شدم… ممنونم از تیم فروش و پشتیبانی واقعا حرفه ایتون که کمک کردن و دامنه های من و منتقل کردن به اکانتشون
  خدا رو شکر همه دامنه های من از ریسلو به جوکر منتقل شده و من واقعا ممنونم

  پاسخ
 • محمد اسلویی
  27 تیر 1396 16:44

  آقا دمتون گرم که زود اطلاع رسانی کردید

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخیر
  دامنه های ir شامل این تحریم میشن؟

  پاسخ
 • سلام دوست عزیز، ممنون از اطلاع رسانی شما. با توجه به اینکه امکان Transfer Unlock محدود شده است چطور می توان دامنه ها را از ریسلو به محل دیگری منتقل نمود؟

  پاسخ
  • خوشبختانه این محدودیت را رسلو امروز حذف کرد و اعلام کرد انتقال دامنه ها به رجیسترار دیگر را آغاز کنید.

   پاسخ
   • ممنون از پاسخ شما، ولی همچنان خطای The following error occurred while updating the domain: Action not allowed due to policy restrictions. وجود دارد و نمی توان این عملیات رو انجام داد.

    پاسخ
    • کشور خود را از ایران به کشور دیگری تغییر دهید.
     سپس دوباره بررسی کنید

     پاسخ
     • بله این کار را هم انجام دادم و کشور پاکستان را انتخاب نمودم. ولی همچنان این مشکل هست. البته تیکت هم ارسال کردم و منتظر اعلام نتیجه هستم. با تشکر

     • ما هم پیگیر این موضوع هستیم و در صورتیکه اطلاعی پیدا کنیم شما را مطلع می سازیم.

     • به تیکت من پاسخ دادند و هیچ پاسخ شفافی ارائه نکردند و صرفا ایمیل های قبلی را در پاسخ مجدد ارسال کردند. واقعا این برخوردشان اسفناک است. آیا شما برای Unlock کردن دامنه ها مشکلی نداشتید؟

     • سلام و عرض ادب ؛ اختلالات هست ؛ بر فرض مثال ایمیل های تایید انتقال ارسال نمی شود ولی در مورد lock ما مشکل دیروز را نداریم.
      امیدواریم هرچه سریع تر مشکل رفع شود ، بصورت دقیق مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار دامنه های باقی مانده باشد.

 • ممنون از اطلاع رسانی شما

  پاسخ
 • سلام آيا شما دامنه هاي ريسلو رو اگر بخواهم به آنلاينيك نيز منتقل مي كنيد ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ به چه ترتيب بايد اقدام كنم؟

  پاسخ
  • آنلاین نیک نیز ایران را تحریم نموده و در لیست کشورهای آن ایران وجود ندارد ، ما به joker منتقل می کنیم و برای انتقال به آن کافیست که کد انتقال را دریافت کنید.

   پاسخ
 • تشکر

  پاسخ
 • دامنه من دیروز با اینکه منقضی شده بود از طریق ایران سرور منتقل و تمدید شد.
  از همکاری چند روزه تیم ایران سرور و حوصله ای که به خرج دادن قدر دانم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست