گزارش اقدامات ایران‌سرور برای توسعۀ بخش‌های مختلف (پاییز 1400)

دسته بندی: اخبار, پشت‌صحنۀ ایران‌سرور

در این مقاله می‌خواهیم درباره امکانات جدید، اقدامات مهم و توسعه‌های صورت گرفته در  بخش‌های مختلف ایران‌سرور و ابر ایران‌سرور صحبت کنیم که از تابستان 1400 کلید خورده‌اند.
از توسعه‌ها و بهبودهای ابر ایران‌سرور شروع می‌کنیم و بعد از آن دربارۀ سایر توسعه‌های مربوط با وب‌سایت و بخش‌های داخلی پورتال ایران‌سرور صحبت خواهیم کرد.
ابر ایران‌سرور، از جدیدترین زیرمجموعه‌های ایران‌سرور است که ساختن آن را تقریباً از سه سال پیش آغاز کردیم. در حال حاضر، سرویس‌های ابری مانند IaaS ، GPU وCDN را داریم که مانند دیگر بخش‌ها، با سرعت و جدیت، در حال توسعه و بهبود هستند.

تغییرات جدید در بخش زیرساخت ابری (IaaS)

تغییرات جدید در بخش زیرساخت ابری (IaaS)

سرویس‌های زیرساخت ابری از محبوبیت زیادی برخوردارند و اتفاقات زیادی در طول یک فصل برای این واحد افتاده است. اقدامات زیرساختی که هم جلوه بیرونی دارد و هم زیرساختی. البته باید این نکته را بگوییم که همه تغییرات و توسعه‌ها در جهت بهبود ارائه سرویس‌ها برای مشتریان است.

سرویس‌های زیرساخت ابری از محبوبیت زیادی برخوردارند و اتفاقات زیادی در طول یک فصل برای این واحد افتاده است. اقدامات زیرساختی که هم جلوه بیرونی دارد و هم زیرساختی. البته باید این نکته را بگوییم که همه تغییرات و توسعه‌ها در جهت بهبود ارائه سرویس‌ها برای مشتریان است.

استفاده از سرویس MaaS برای اجرای راحت‌تر فرآیندها

MaaS مخفف Metal as a Service است و فریم‌ورکی است که نظارت بر سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف در ابر را تسهیل می‌کند.

یکی دیگر از اقدامات مهم و موثر تیم زیرساخت ابر ایران‌سرور، عملیاتی شدن سرویس MaaS بود. با این کار بسیاری از فرآیندهای نصب به‌صورت خودکار انجام می‌شود و سرویس‌ها راحت‌تر و سریع‌تر در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. از عمر این سرویس مدت زمان زیادی نمی‌گذرد؛ اما در همین بازه زمانی کوتاه هم توانسته جای خود را بین سایر سرویس‌ها و خدمات به‌خوبی باز کند.

جالب اینجاست که میانگین زمان تحویل سرورهای اختصاصی در سه ماه گذشته 14 دقیقه و 47 ثانیه بوده که این زمان با بهبود حدود یک دقیقه‌ای به 13 دقیقه و 57 ثانیه رسیده است. علاوه بر این، میانگین زمان تحویل کل سرورها در سه ماه گذشته در حدود 10 دقیقه و 24 ثانیه بوده است.

بستر سرورهای اختصاصی 10G

گسترش خدمات ابری با مفهوم استفاده‌ی اشتراکی از منابع، نیاز به پردازش‌های سنگین و استفاده‌ی اختصاصی از قدرت پردازش را برای بسیاری از کسب و کارها فراهم کرده است. از سال 92 که اولین رک‌های مخصوص سرور اختصاصی را در دیتاسنترهای داخل کشور راه‌اندازی کردیم و تمرکز در این حوزه را آغاز نمودیم توقع پیشرفت سریع سرعت دسترسی و رشد پهنای باند کاربران خانگی را نداشتیم.

در کمتر از سه سال شبکه‌ی 100مگابیت سرورها تقریبا بدون استفاده شده بود و تمام شبکه را به گیگابیت ارتقا دادیم. اکنون با رشد استفاده از 4G و دیگر تکنولوژی‌های نوین برای دسترسی به اینترنت برای وب‌سایت‌ها و اپلیکشین‌های پربازدید فکر کردن به استفاده از شبکه‌ی گیگابیت در سرورها شبیه به کابوس است.

وب سرور لایت اسپید

پس از ایجاد بستر، تهیه سخت افزارهای مورد نیاز و تجهیز دیتاسنتر TBZ-1 به عنوان اولین دیتاسنتری که در آن خدمات 10گیگابیت در ایران سرور ارایه می‌شود، در نیمه تابستان اولین سرورهای اختصاصی با توان پردازش بالا و دسترسی 10گیگابیت به اینترنت در اختیار مشتریان قرار گرفت. پیش از این فقط خدمات ارایه شده در “ابر ایران سرور” در زیرساخت 10گیگابیتی ارایه می‌شدند.

در حال حاضر کاربران می توانند با تهیه سرورهای اختصاصی تجربه شیرینی در سرعت و پایداری سرورها را تجربه کنند.

توسعه مانیتورینگ ELK

همانطور که می‌دانید، مانیتورینگ بیشتر برای ایمن‌سازی در زمان واقعی به کار می‌رود. البته ابزارهای زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها ELK است. ELK یک محصول متن‌باز (Open Source) است که شامل سه کامپوننت اصلی از سه پروژه به نام‌های Elasticsearch و Logstash و Kibana است.

Logstash رویدادها را به‌صورت آنلاین از تکنولوژی‌های مختلف دریافت، پردازش و در Elasticsearch ذخیره می‌کند. Kibana امکان تحلیل داده‌های ذخیره شده در الاستیک و ایجاد داشبورد و نمودارهای مختلف را دارا است.

ELK پرطرفدار شد زیرا این مجموعه ابزارها، قوی‌ترین پوشش ثبت و تحلیل لاگ‌ها را در اختیار برنامه‌نویسان و مهندسان DevOps قرار داد. با بهره‌مندی از این سیستم می‌توان تمام موارد مختلف در مورد هر سرور را مانیتور کرد و به‌صورت دقیق تمام Log های سرورها را مورد بررسی قرار داد.

بیایید راجع‌به دیگر توسعه‌های صورت گرفته در بخش Cloud هم صحبت کنیم.

توسعه‌های صورت‌گرفته در Cloud

فضای ابری

همان‌طور که در ابتدای گزارش گفتیم، 3 سالی می‌شود که ساخت ابر را شروع کرده‌ایم. در ادامه، اقداماتی که برای بهبود این سرویس انجام داده‌ایم را بیان خواهیم کرد:

Log Analysis

در سرویس‌های CDN، کاربر انتظار دارد که سرویس‌دهنده گزارش‌هایی را جهت دریافت دید جامع نسبت به وضعیت سرویس ارائه کند. با استفاده از Log Analysis، کاربر به مزیت‌های CDN بیشتر از قبل پی می‌برد؛ چراکه می‌تواند از طریق این قابلیت، تمام اتفاقات رخ داده مرتبط به دامنه خود را رصد کند.

حتما بخوانید:  ٪۵۰ تخفیف ویژه فروش هاست به مناسبت ۱۲امین سال تأسیس ایران‌سرور

Upgrade & Downgrade

یکی از فیچرهایی که در ابتدای پاییز توسعه داده شد، امکان افزایش و کاهش منابع بود. با کمک این فیچر، کاربر می‌تواند یک فلکس تهیه کرده و از آن به‌صورت روزانه استفاده کند؛ جال اگر نیاز به منابع (H.D.D, RAM, CPU) بیشتری داشته باشد، می‌تواند آن‌ها را افزایش دهد. جالب اینکه بعد از اتمام کارش، می‌تواند مجدداً منابع را به حالت اولیه کاهش دهد.

البته، امکان Downgrade یا کاهش مجدد منابع، در صورتی فراهم است که کاربر فضای ذخیره‌سازی خود را افزایش نداده باشد.

منطقه جغرافیایی جدید

یکی دیگر از توسعه‌هایی که در پاییز گذشته داشتیم، اضافه شدن یک منطقه جغرافیایی (Region) جدید بود. اکنون امکان ارائه سرویس به کاربران حاضر در کلان‌شهر تهران با عنوان افرانت فراهم است.

برداشتن این قدم، باعث شد تا بتوانیم خدمات بیشتری را در قالب سرویس‌های ابری و همچنین پردازش‌های گرافیکی به کاربران ایران‌سرور ارائه کنیم.

لازم‌به‌ذکر است که این منطقه جغرافیایی جدید کاملاً مستقل است و تمام امکانات تبریز را مستقلاً دارا است.

Block Storage

بلاک استوریج، مانند یک هارد اکسترنال عمل می‌کند و یک فضای اضافه را به ماشین کاربر می‌افزاید. کاربر می‌تواند از این فضای اضافه برای ذخیره‌سازی بخشی از اطلاعات خود استفاده کند.

نکته جالب راجع‌به بلاک استوریج اینکه حتی اگر کاربر تصمیم به لغو ماشین بگیرد، امکان حفظ بلاک استوریج برای ذخیره‌سازی وجود دارد. اگر بعداً کاربر ماشین جدیدی بخرد، می‌تواند بلاکش را به آن بچسباند و از اطلاعاتی که قبلاً روی آن ذخیره کرده استفاده کند.

بلاک استوریج یکی از فیچرهایی است که هر ارائه‌دهنده خدمات ابری‌ای باید به کاربرانش ارائه کند. ما هم برای تکمیل کردن سرویس‌هایی که ارائه می‌کنیم، از پاییز این قابلیت اساسی را به خدمات‌مان اضافه کرده‌ایم.

One Click App

با استفاده از این قابلیت، کاربر می‌تواند تنها با چند کلیک ماشینی را تحویل بگیرد که روی آن یک سیستم‌عامل یا نرم‌افزار از قبل نصب شده است. بلافاصله پس از وصل شدن، امکان استفاده از امکانات نرم‌افزار یا سیستم‌عامل وجود خواهد داشت؛ بنابراین، کاربر دیگر دغدغه نصب نرم‌افزار را نخواهد داشت و خیلی راحت در عرض چند دقیقه می‌تواند ماشینی را در اختیار بگیرد که علاوه‌بر امکانات نرم‌افزاری، توان سخت‌افزاری بالایی هم دارد.

در حال حاضر و برای شروع، تنها 3 نرم‌افزار وردپرس، aapanel  و داکر را به‌صورت One Click ارائه می‌کنیم. در آینده‌ای نزدیک، ده‌ها نرم‌افزار دیگر هم به این لیست اضافه خواهند شد.

فلکس گرافیکی

با افزایش حجم داده‌ها و همچنین نیاز پژوهشگران به پردازش اطلاعات گرافیکی در قالب Image Processing، اهمیت سرویس‌های گرافیکی بیش از همیشه به چشم می‌آیند. یکی از اقداماتی که برای توسعه خدمات Cloud انجام دادیم، افزودن کارت‌های گرافیکی قدرتمند NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti  به این سرویس‌ها بود. علاوه‌بر کارت گرافیک، سیستم‌‌عامل را هم به سرویس‌های‌مان افزودیم، تا کاربران‌مان توان پردازشی خارق‌العاده‌ای را تجربه کنند.

با استفاده از این ماشین‌ها، کاربران به‌سادگی می‌توانند پردازش‌های گرافیکی فوق‌سنگین را با منابع زیاد و کتابخانه هایی مانند Pure Python  ، PyTorch ،TensorFlow انجام دهند.

اقدامات انجام شده برای توسعه CDN

شبکه توزیع محتوا یا همان CDN یکی دیگر از بخش‌هایی است که توسعه آن پیوسته انجام می‌شود و اگر هنوز از این سرویس استفاده نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

در تابستانی که سپری شد، اعضای حرفه‌ای تیم شبکه توزیع محتوا، با جدیتی مثال‌زدنی تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند تا بتوانند اتفاقات خوبی را برای این محصول رقم بزنند. در این بخش خلاصه اقدامات را می‌خوانید.

انتقال دامنه‌ها

با راه‌اندازی شبکه توزیع محتوای ابر ایران‌سرور، تمام دامنه‌هایی که از سرویس قبلی استفاده می‌کردند با اطلاع به سرویس جدید منتقل شدند.این سرویس قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به سرویس قبلی دارد و کمک می‌کند تا سایت شما راحت‌تر و سریع‌تر بتواند بارگذاری شود و همیشه در دسترس باشد.

شناسایی خودکار زبان برنامه‌نویسی سایت و زیردامنه‌ها + اعمال کانفیگ‌های مناسب برای وردپرس

CDN ابر ایران سرور به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند زبان برنامه‌نویسی سایت شما را شناسایی کرده و با اعمال کانفیگ‌های متناسب با آن به عملکرد بهتر سایت کمک کند.

اضافه شدن قابلیت درج توضیحات ضروری بر هر DNS رکورد

با اضافه شدن این امکان می‌توانید در پنل کاربری که دارید، برای هر رکورد DNS یک سری توضیحات اضافه کنید. این قابلیت به چه دردی می‌خورد؟

اگر تعداد رکوردها بالا باشد، می‌توانید از این طریق توضیحات مختلفی را درج کنید. این توضیحات به شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی را در مورد آن DNS Record خاص به ثبت برسانید تا در هر زمان دیگری این اطلاعات یادآور این موضوع باشند که این رکورد به چه دلیلی اضافه شده یا چه کاری انجام می‌دهد.

قابلیت Page Rule

Page Rule در واقع قانون یا قوانینی است که روی یک یا چند URL اعمال می‌شود و به این صورت اقدامات خاصی را مطابق آن شرط اعمال می کند. کاربر می تواند این قوانین را ایجاد و هر زمان دیگری آنها را ویرایش کند. این قوانین می توانند یک یا چند عملکرد را روی URL اعمال کنند.

حتما بخوانید:  ترافیک نیمه بها، فرصت ها و تهدید های وبمستران

نکته حائز اهمیت اینجاست که این قوانین روی تمام وب‌سایت یا برنامه تحت وب کاربر اعمال خواهد شد و کاربر نمی‌تواند روی بخشی از وب‌سایت یا برنامه تحت وب خود قوانین را اعمال کند.

در حال حاضر فیچرهایی مثل Cache، SSL و محدود کردن دسترسی به آدرس های خاص از جمله امکاناتی است که می توان روی آن‌ها Page Rule ارائه داد.

این هم از اتفاقاتی که برای CDN افتاده. حالا کمی هم درباره سایت ابر ایران‌سرور صحبت کنیم.

توسعه‌های صورت‌گرفته در وب‌سایت ابر ایران‌سرور

ابر ایران سرور بتا

تیم توسعه سایت ابر ایران‌سرور در تابستان توانست کار خود را به‌خوبی انجام دهد و حالا می‌توانیم حاصل تمام زحمات تیم‌های مختلف را ببینیم. البته این نکته را هم اضافه کنم که تلاش‌های این تیم خیلی بیشتر از این چند مورد بوده ولی در اینجا سعی می‌کنیم به مهم‌ترین موارد اشاره کنیم.

طراحی جدید برای سایت ابر ایران سرور

شاید اولین چیزی که حداقل برای خود من جذابیت زیادی داشته باشد، طراحی یا ریدیزاین سایت ابر ایران‌سرور است. تیم طراحی ماه‌هاست که روی طراحی مجدد سایت ابر ایران‌سرور کار می‌کند. به زودی نتایج ماه‌ها تلاش این بخش روی سایت ابر ایران سرور به ثمر خواهد نشست و طراحی جدید سایت روی سرور اصلی در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

انتخاب فایروال در حالت پیشرفته خرید

یکی از ویژگی‌های مهم محصولات ایران‌سرور وجود فایروال روی آن است. اهمیت فایروال آن‌قدر زیاد است که تصمیم گرفتیم به محض اینکه کاربر در هنگام خرید بتواند یک فایروال جدید را روی ماشین خود داشته باشد. به همین خاطر فعال‌سازی فایروال را در مراحل خرید قرار دادیم تا از همان اول هوای مشتریان خود را داشته باشیم.
تغییر پلن‌های قیمتی، اضافه شدن مناطق جدید جغرافیایی و ری‌دیزاین سایت، از دیگر مواردی هستند که در آینده نزدیک از آن‌ها رونمایی خواهیم کرد. اگر از کاربران ابر ایران‌سرور هستید خوشحال می‌شویم که بازخوردهای‌تان را برای بهتر شدن و برطرف کردن نقص‌های موجود احتمالی بشنویم. اگر هم پیشنهادی دارید، مشتاقانه آمادۀ دریافت آن هستیم.

بهبودها و توسعه‌های صورت گرفته در وب‌سایت ایران‌سرور

بهبودها و امکاناتی که توسط تیم های توسعه نرم افزار ایران سرور در این بخش انجام شده است عمدتا مربوط به واحدهای داخلی سازمان هستند که البته هدف نهایی این بهبودها و توسعه امکانات جدید سرویس دهی بهتر به مشتریان ایران سرور است.

ماژول مدیریت ایمیل  نسخه 2.0

سیستم مدیریت ایمیل‌ (ایمیل منیجر) یکی از ماژول‌هایی است که توسط مجموعه ایران‌سرور توسعه داده شده است. هدف اصلی ما از توسعه این ماژول، بهبود فرآیند رسیدگی به امور مرتبط با مشتریان در سرویس‌های مختلف است.این ماژول، همه ایمیل‌هایی که برای آدرس ایمیل‌های مختلف ایران‎سرور ارسال می‌شوند را جمع آوری می‌کند تا به‌صورت متمرکز ایمیل‌ها در یک ماژول مدیریت شوند. سپس ایمیل‌های دریافت شده به دپارتمان‌های مختلف ارجاع داده می‌شوند تا هر کدام به سرعت بررسی شوند و اقدامات لازم صورت بگیرد.

منافعی که استفاده از این ماژول ایجاد می‌کند عبارتند از:

 • پیگیری سریعتر و بهتر ایمیل‌های مرتبط با سرویس‌های مشتریان
 • ایجاد امکان نظارت بر نحوه رسیدگی به ایمیل‌های دریافتی
 • مدیریت یکپارچه ایمیل‌ها و کاهش احتمال نادیده گرفته شدن برخی از ایمیل‌های مهم
 • اطلاع سریعتر به تغییرات مهم که گاهاً ممکن است خدمات ایرانسرور را تحت تاثیر قرار دهد (تغییر قیمت، گزارشات امنیتی، اخطارهای قطع و شارژ حساب و …)

فیچرهایی که در نسخه 2.0 ایمیل منیجر توسعه داده شده‌اند

مدیریت ایمیل‌های ارجاع نشده به دپارتمان‌ها

با توسعه این فیچر تمامی ایمیل‌هایی که به هیچ دپارتمانی منتقل نشده اند، به یک دپارتمان فرضی منتقل می‌شوند. این ایمیل‌ها توسط تیم محصول بررسی می‌شوند و به دپارتمان‌های مرتبط منتقل خواهند شد و همچنین با بررسی محتوای این ایمیلها ،  فیلترهایی تعریف می شود که در دفعات بعدی خودکار به دپارتمان مربوطه ارجاع شوند.

تنظیم حذف خودکار ایمیل‌ها

برای جلوگیری از افزایش بیش از حد حجم ایمیل‌ها در ایمیل سرورها این فیچر توسعه داده شده است.

سطح دسترسی برای پاسخ دادن به ایمیل

برای افزایش سرعت پیگیری امور، امکان پاسخ دهی به ایمیل‌های هر دپارتمان برای افراد مشخص ایجاد شده است. کاربرانی که این دسترسی را داشته باشند می‌توانند از داخل ماژول ایمیل منیجر پاسخگویی به ایمیل‌ها را انجام دهند.

بهبودهای مدیریت میل سنترها:
 • نمایش آخرین وضعیت اتصال به ایمیل سرورها
 • نمایش آخرین زمانی که ایمیل‌ها از میل سنترهای مختلف دریافت شده است تا در صورت بروز اختلال قابل پیگیری باشد.
 • امکان تنظیم گزینه Mark as read پس از Fetch کردن ایمیل از میل سنترها تا ایمیل‌هایی که در ماژول دریافت شده اند در Source اصلی Mark as read شوند
سایر توسعه های صورت گرفته در ایمیل منیجر
 • نمایش Source ایمیل سنتر در جزئیات هر ایمیل
 • امکان درخواست بررسی مجدد ایمیل‌هایی که قبلا واکشی شدند
 • امکان فعال یا غیر فعال کردن واکشی ایمیل‌ها زمان غیر فعال کردن یک میل سنتر

با توجه به اینکه این ماژول، به‌صورت مستقیم با مشتریان ارتباط ندارد، منفعت‌های اصلی که فیچرهای توسعه داده شده در ورژن دوم ماژول اطلاع‌رسانی برای مشتری دارد شامل موارد زیر است:

 1. افزایش سرعت رسیدگی به امور مربوط به مشتریان
 2. جلوگیری از ایجاد اختلال در سرویس‌های ارائه شده به مشتریان است
حتما بخوانید:  خبر: ویژگی‌های امنیتی نسخه جدید (1.61.5) دایرکت ادمین

بهبود ماژول اطلاع‌رسانی

این ماژول هم توسط ایران‌سرور توسعه داده شده است. کاربرد اصلی این ماژول اطلاع رسانی به مشتریان در مواقع مشخص (زمان ثبت نام، ایجاد فاکتور ، حوادث  و… ) است. همچنین با استفاده از این ماژول می‌توان به گروه مشخصی از مشتریان، از طریق پیامک و تیکت اطلاع رسانی‌ انجام داد. منافعی که استفاده از این ماژول ایجاد می‌کند:

 1. مدیریت متمرکز انواع روش‌های اطلاع رسانی
 2. خودکارسازی بخشی از اطلاع رسانی‌های ضروری
 3. امکان ارسال گروهی پیام در شرایط مختلف (حوادث، مارکتینگ و …)

امکاناتی که در ماژول اطلاع‌رسانی توسعه پیدا کردند:

 • امکان ارسال پیامک و تیکت بر اساس سرویس، لیبل مشتری و لیستی از شماره موبایل‌ها

این فیچر امکان انتخاب دسته‌های مختلفی از مشتریان را برای ما فراهم می‌آورد، تا بسته به هدف و شرایط به آن‌ها اطلاع رسانی انجام دهیم.

 • اضافه شدن ویرایشگر متن‌ برای ارسال تیکت

با استفاده از امکانات این فیچر، متون تیکت‌های ارسال شده زیباتر و خواناتر می‌شوند.

امکان پیوست فایل‌های مختلف (آموزشی، مالی و …)  زمان ارسال تیکت به مخاطبان در نسخه جدید این ماژول فراهم شده است.

 • اصلاح متن پیامک‌های تیکت و ایجاد فاکتور

توسعه این فیچر به پشتیبان‌های ایران‌سرور این امکان را می‌دهد که متون دلخواه خود را در شرایط مختلف به‌صورت خودکار برای مشتریان ارسال کنند.

عملکرد این ماژول به‌صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط است و مزیت اصلی آن برای کاربر ما این است که مشتری از پیگیری به موقع امور توسط ایران سرور به دلیل اطلاع‌ رسانی‌هایی که در مواقع حساس (تمدید ، خرید سرویس، پاسخ به تیکتها و …) شده اطمینان حاصل پیدا می کند.

برویم سراغ ماژول کنترل کیفیت که آن هم جزو موارد توسعه‌یافته در پاییز امسال بود.

بهبود ماژول کنترل کیفیت

این ماژول هم مانند‌ دو ماژول قبل توسط تیم‌ فنی ایران‌سرور توسعه داده شده است. کارکرد اصلی این ماژول مدیریت و پاسخدهی به مشتریان ناراضی است. مشتریانی که از نحوه دریافت خدمات و یا نحوه پاسخدهی تیکت خود ناراضی باشند، از طریق این ماژول با تیم کنترل کیفیت در ارتباط خواهند بود. منافعی که استفاده از این ماژول ایجاد می‌کند:

 1. کاهش نارضایتی مشتریان
 2. دریافت علت نارضایتی کاربر
 3. فراهم کردن فرصت تبدیل نارضایتی به رضایت
 4. ایجاد یک لایه نظارتی بر عملکرد پاسخدهی پشتیبانی

بهبودها و توسعه‌ها در بخش پشتیبانی ایران‌سرور

هدف ما، بالا بردن کیفیت و سرعت پاسخگویی به مشتریان عزیز است و در همین راستا نیز، اقدامات مهم صورت گرفته است. از جمله این اقدامات، مواردی هستند که در ادامه می‌خوانید.

بهبود الگوریتم ماژول پشتیبانی در جهت کاهش زمان Assign تیکت‌ها بین نیروهای پشتیبانی

در جهت تسریع سریع‌تر تیکت‌های مشتریان ایران‌سرور ، در ربات ارجاع خودکار تیکت که مسئول پخش تیکت بین نیروهای پشتیبانی است، بهبودهایی صورت گرفت که باعث شده تیکت‌ها بین نیروهای پشتیبانی، در زمانی کوتاه‌تر Assign شوند.

اضافه کردن امکان نمایش آموزش در روند ثبت تیکت

همیشه لازم نیست مشتریان برای حل مشکلات‌شان اقدام به ثبت تیکت کنند! می‌توان با ارائه آموزش‌های آماده و مرتبط، پاسخ سؤال ایشان را داد. به همین خاطر، در سیستم تیکتینگ ایران‌سرور، امکانی پیاده‌سازی شده است که می‌تواند در روند ثبت تیکت، با توجه به دسته‌بندی‌های انتخاب‌شده مشتری، آموزش‌های مرتبط را ارائه کند.

سایر توسعه‌های صورت‌گرفته

به‌صورت کلی نیز، اقدامات زیر برای توسعه بخش‌های مختلف، انجام گرفته است.

امکان اعمال کد تخفیف در فرآیند خرید سرورهای اختصاصی آلمان و فرانسه

قبل از این، کاربران نمی‌توانستند برای سرورهای اختصاصی آلمان و فرانسه کد تخفیف اعمال کنند و این کار باید به‌صورت دستی توسط تیم فروش انجام می‌شد؛ اما حالا این مشکل حالا برطرف شده است و اعمال کد تخفیف در این بخش‌ها توسط کاربر انجام می‌شود.

خودکار کردن فرآیند تحویل و اطلاع‌رسانی افزونه فضای پشتیبان

زمانی که مشتری افزونه فضای پشتیبان را تهیه می‌کند، اطلاعات مربوط به این فضا به‌صورت خودکار و از طریق تیکت در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. همچنین، آماده‌ساز آن هم اتوماتیک انجام خواهد شد.

خودکار کردن فرآیند بررسی تراکنش‌های آفلاین مشتری

طیف خاصی از مشتریان سرور هنوز با کارت به کارت و روشهای دیگر انتقال وجه اقدام به شارژ حساب کاربری و پرداخت هزینه سرویسهای خود را انجام می دهند. مشتری پس از واریز پول به حساب‌های بانکی اعلام‌شده، اطلاعات فیش خود را به همراه تصویر آن در پنل کاربری خود بارگذاری می‌کند.

اگر این تراکنش‌ها به هر دلیلی موردقبول واقع نشده و لغو می‌شدند، هیچ اطلاع‌رسانی‌ای به مشتری صورت نمی‌گرفت که در پاییز و طی توسعه‌های صورت‌گرفته، این مشکل حل شد و حالا در چنین مواردی، برای مشتری خودکار تیکت ارسال می‌شود.

تیم  طراحی رابط کاربری علاوه بر پیاده سازی فرانت برای تمام توسعه هایی که نیاز به UI داشت در پاییز ورژن 3.1 ایران‌سرور را نیز طراحی و پیاده‌سازی کرد. درضمن، انتشار Ui Kit ایران‌سرور هم از دیگر اقدامات این تیم بود که قبلاً با انتشار گزارشی مجزا این اتفاق را پوشش داده‌ایم.

منتظر بازخوردهای شما هستیم

اگر از کاربران ابر ایران‌سرور هستید خوشحال می‌شویم که بازخوردهای‌تان را برای بهتر شدن و برطرف کردن نقص‌های موجود احتمالی بشنویم. اگر هم پیشنهادی دارید، مشتاقانه آمادۀ دریافت آن هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

بازطراحی لوگو ایران سرور

0
چرا برندها نیاز به بازطراحی لوگو دارند؟ لوگو یا نشانه (Logo)، لباس یک برند است و وظیفۀ شناسایی آن را بر عهده دارد، لوگو هستۀ…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست