درباره ی Cloud App بیشتر بدانیم

دسته بندی: آموزش

Cloud App یک برنامه ی کابردی برای عملکرد بهتر سیستم های ابری است. Cloud App (اپلیکیشن ابری) در واقع ترکیبی از برنامه های کاربردی وب و برنامه های کاربردی رومیزی می باشد. اپلیکیشن ابری مزایای استفاده از برنامه های کاربردی وب و رومیزی را بدون جذب بسیاری از معایب آن ها به کار می گیرد. این برنامه شبیه به برنامه های رومیزی استفاده می شود زیرا برنامه های ابری در حالت آفلاین تجربه ی کاربری قوی و پاسخ از طریق مسنجر برای ارتباط با کاربر فراهم می کند. همچنین شبیه به یک برنامه ی تحت وب عمل خواهد کرد زیرا نیازی به نصب اپلیکیشن ابری بر روی کامپیوتری وجود ندارد. برنامه ی ابری ذخیره ی داده ها را در فضای ابری انجام می دهد و یکی از مزایای اپلیکیشن ابری در این است که به راحتی نسخه جدید آن بر روی وب سرور آپلود می شود.

اپلیکیشن های ابری از فضای ذخیره سازی زیاد استفاده نمی کنند از اینرو هیچ سربار ترافیکی برای کاربر ایجاد نمی شود. اگر کاربر یک اتصال سریع به اینترنت داشته باشد، اپلیکیشن ابری کاربر می تواند تعاملی بین یک برنامه کاربردی رومیزی با قابلیت حمل با یک برنامه ی کاربردی وب ارائه دهد.

هر کسی با یک برنامه ی مرورگر، اتصال به اینترنت و یک دستگاه دارای اینترنت به راحتی می تواند به اپلیکیشن ابری دسترسی و از آن استفاده کند. زمانیکه اینترنت به طور موقت قطع است اپلیکیشن های ابری بر خلاف برنامه های تحت وب قابل استفاده می باشد.

برخی از ویژگی های پیشرفته ی اپلیکیشن های ابری:

  • زیرساخت های این اپلیکیشن ها بر اساس سیستم های ابری است و داده ها در یک فضای ابری ذخیره می شود.
  • داده ها می تواند به صورت محلی در حالت آفلاین ذخیره شود.
  • بر اساس میزان نیاز کاربر پشتیبان گیری انجام می شود. ( تهیه پشتیبان از داده های اپلیکیشن ابری به صورت فشرده سازی امن از داده ها است.)
  • برای استفاده از این برنامه ها می توان از مرورگر وب یا برنامه های سفارشی ساخته شده استفاده کرد، این ابزار مورد نیاز را می توان بر روی موبایل و کامپیوتر نصب کرد.
  • از اپلیکیشن ابری می توان به منظور دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات مانند ذخیره سازی، محاسبات ابری و پلتفرم های توسعه نرم افزار استفاده کرد.
حتما بخوانید:  SLA چیست؟

نمونه هایی از Cloud App :

برخی از نمونه های رایج اپلیکیشن های ابری عبارت اند از: Mozy, Evernote, Sugar Sync, Salesforce, Dropbox, NetSuite, Zoho.com .

دیگر نمونه های مقدماتی آن ها مثل ایمیل ( گوگل، یاهو، مایکروسافت هاتمیل و … ) ممکن است به صورت شفاف در زمره ی سیستم های ابری قرار نگیرند اما به تکنولوژی سیستم های ابری وابسته هستند.

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

SNI چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

SNI چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

۰
افزایش امنیت اینترنت! یکی از دغدغه‌های بشر از سال‌ها پیش تا به‌امروز همین بوده است. در این راستا اقدامات زیادی انجام شده و در این…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست