آموزش کامل داشبورد بیگ بلو باتن

۷۸ دیدگاه
دسته بندی: آموزش, فریلنسری و دورکاری

یکی از بهترین نرم‌افزارهای برگزاری کلاس‌های آنلاین بیگ بلو باتن (BigBlueButton) است. این نرم‌افزار متن‌باز معمولا روی توزیع اوبونتو لینوکس نصب می‌شود و امکان برگزاری کلاس و سمینار را در هر مقیاسی فراهم می‌کند.

در مقاله «بیگ بلو باتن چیست؟» با تنظیمات اولیه سمت سرور این نرم‌افزار آشنا شدیم. در این مطلب می‌خواهیم با پنل بیگ بلو باتن آشنا شویم و تنظیمات لازم را انجام دهیم.

ورود به پنل بیگ بلو باتن

برای ورود به محیط نرم‌افزار باید وارد آدرس پنل خود شوید. بعد از ورود صفحه‌ای مانند تصویر زیر را خواهید دید:

ورود به داشبورد بیگ بلوباتن

گوشه سمت راست بالا دو گزینه «Sign in» و «Sign up» قرار دارد. اگر حساب کاربری ندارید باید روی «Sign up» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که در آن باید اطلاعات را مانند شکل زیر تکمیل کنید.

ساخت اکانت

اطلاعاتی مانند نام، ایمیل و پسورد. بعد از اینکه اطلاعات کادرهای مختلف را تکمیل کردید «Sign up» کلیک کنید تا وارد داشبورد بیگ‌بلوباتن شوید.

اگر حساب کاربری از قبل دارید روی «Sign in» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه، پنجره زیر را خواهید دید:

ورود به پنل بیگ بلو باتن

در این پنجره ایمیل و پسورد خود را مانند تصویر زیر وارد کرده و روی «Sign in» کلیک کنید تا وارد پنل شوید.

sign in to bbb

ایجاد یک اتاق جدید در بیگ بلو باتن

ورود به داشبورد بیگ بلو باتن به تنهایی کارایی ندارد و شما یا به عنوان مدرس و ارائه دهنده و یا به عنوان محصل یا عضو کنفرانس باید وارد اتاق مربوط به خود شوید. فرض می‌کنیم در حالت اول شما یک ارائه دهنده هستید و باید اتاقی را ایجاد کنید و از طریق آن سایر کاربران را هم عضو کنید.

حتما بخوانید:  Proliant Gen8،نسل هشتم سرورهای HP

تا اینجا دیدیم که چطور باید وارد داشبورد شد. تصویر زیر را ببینید:

داشبورد BBB

حالا اگر می‌خواهید به عنوان یک مدرس کلاس جدیدی را ایجاد کنید روی «ایجاد یک اتاق» یا «Create Room» کلیک کنید.

ایجاد اتاق در BBB

با کلیک روی این گزینه پنجره‌ای مانند تصویر زیر را خواهید دید:

تنظیمات ایجاد اتاق در BBB

در کادر شماره «۱» نام اتاق را به دلخواه وارد کنید.

با استفاده از کادر شماره «۲» می‌توانید با کلیک روی تاس یک رمز تصادفی ایجاد کنید و آن را با کاربران به اشتراک بگذارید. به این صورت کاربران با وارد کردن رمز عبور می‌توانند وارد کلاس شوند.

در کادر شماره «۳» شما می‌توانید برای کاربران سطح دسترسی تعیین کنید. با خاموش یا روشن کردن هرکدام از این گزینه‌ها این کار انجام می‌شود.

در نهایت با اعمال تغییرات، روی ایجاد اتاق که با شماره «۴» مشخص شده کلیک کنید.

به همین راحتی یک اتاق برای تشکیل کنفرانس یا کلاس شما ایجاد شد. تصویر زیر نشان می‌دهد که کلاس ما با نام «آموزش بیگ‌بلوباتن» ایجاد شده است.

اتاق ایجاد شده در بیگ بلو باتن

برای ورود به کلاس روی آغاز کلیک کنید.

با کلیک روی این گزینه پنجره‌ای مانند تصویر زیر را خواهید دید:

تنظیمات BBB

همانطور که می‌بینید، دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید با انتخاب گزینه «Microphone» در کلاس صحبت کنید. اما اگر انتخاب شما «Listen Only» باشد، تنها می‌توانید در کلاس حاضر بوده و فقط صحبت‌های دیگران را گوش دهید.

چون در اینجا به صورت مدرس وارد شده‌ایم، پس روی حالت میکروفون کلیک کنید. البته ناگفته نماند حین برگزاری کلاس می‌توانید مجدد بین این حالت جابجا شوید.

به‌هرحال بعد از کلیک روی هرکدام از گزینه‌ها پنجره بیگ‌بلوباتن به صورت زیر در خواهد آمد:

ورود به اتاق BBB

خب همانطور که می‌بینید، وارد کلاس شده‌اید و تنها کاربر حاضر در کلاس فعلا شما هستید.

استفاده از امکانات مهم در بیگ بلو باتن

زمانی که وارد اتاق شدید امکانات مختلفی در اختیار شما قرار دارد که می‌توانید از هرکدام از آنها استفاده کنید. در ادامه به بررسی چند نمونه از این ابزارها می‌پردازیم.

ضبط تصویر در بیگ بلو باتن

شما می‌توانید به راحتی از تمام اتفاقاتی که در صفحه نمایش شما می‌افتد فیلم بگیرید و در اختیار کاربرانی که در جلسه حاضر نبودند بگذارید. تصویر زیر را ببینید:

حتما بخوانید:  منظور از PaaS ،IaaS و SaaS چیست و چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

ضبط صدا در bigbluebutton

در بالای صفحه گزینه ای با عنوان «Start recording» قرار دارد.

با کلیک روی این گزینه می‌توانید تعیین کنید که تمام کلاس یا بخشی از آن را به دلخواه خود ضبط کنید.

به پایین صفحه اگر نگاه کنید سه گزینه در وسط قرار دارد. در ادامه به ترتیب عملکرد هرکدام از این گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم.

اشتراک گذاری دسکتاپ در بیگ بلو باتن

به اشتراک گذاری دسکتاپ یا «Share your Screen» گزینه‌ای است که با فشار دادن این گزینه می‌توانید دسکتاپ خود را به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری دسکتاپ در Bigbluebutton

در پایین صفحه اولین گزینه از سمت راست مشخص کننده به اشتراک گذاری دسکتاپ است.

اگر روی «Share your Screen» کلیک کنید، پنجره‌ای مانند تصویر زیر خواهید دید.

اشتراک گذاری تصویر

حالا تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب پنجره مورد نظر و سپس کلیک روی کلید «Share» است. به این ترتیب شما صفحه نمایشگر خود را به اشتراک گذاشته‌اید.

اشتراک گذاری تصویر در بیگ بلو باتن

با کلیک روی گزینه «Share webcam» در پایین صفحه که با نماد یک دوربین نشان داده شده است، می‌توانید تصویر خود را با کاربران به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید آنها تصویر شما را ببینند روی این گزینه کلیک کنید.

با کلیک روی آن مانند مرحله قبل پنجره‌ای باز می‌شود که در صورت داشتن وب‌کم امکان به اشتراک گذاری تصویر فراهم می‌شود.

اشتراک گذاری صدا در BBB

شما تنها باید روی گزینه «Start sharing» کلیک کنید.

اشتراک گذاری صدا در بیگ بلوباتن

گزینه سوم در پایین پنجره «Join audio» است که مربوط به شنیدن یا پخش صدا است. اگر روی این گزینه کلیک کنید همان پنجره‌ای که اول کار باز شد، مجددا برای شما باز می‌شود و می‌توانید حالت مربوط به شنیداری یا گفتاری را تغییر دهید. با فعال کردن حالت میکروفن علاوه بر اینکه کاربران می‌توانند صدای شما را بشنوند شما هم می‌توانید صدای آنها را شنیده و در یک مکالمه دوطرفه شرکت کنید.

اشتراک گذاری صدا در BBB

نمایش اسلاید در بیگ بلو باتن

برای نمایش اسلاید زمانی که وارد اتاق شده‌اید، در پایین پنجره روی حالت صفحه بعدی کلیک کنید. به این صورت به راحتی می‌توانید بین اسلایدها جابجا شوید. اگر خواستید به اسلاید قبلی برگردید، روی فلش سمت چپ کلیک کنید.

حتما بخوانید:  نصب وردپرس روی Cpanel (آموزش تصویری)

نمایش اسلاید در بیگ بلوباتن

همچنین با کلیک روی «Slide» می‌توانید لیست اسلایدهای موجود را ببینید.

ابزارک‌های آموزشی در بیگ‌بلوباتن

در سمت راست پنجره بیگ‌بلوباتن چهار ابزار با اشکال دست، فلش، سطل زباله و بورد دیده می‌شود. این ابزارک‌ها هم بخش دیگری از پنل هستند که هرکدام یک کار را برای ما انجام می‌دهند.

تصویر زیر را ببینید:

ابزارک های بیگ بلوباتن

اگر روی نشان دست کلیک کنید، یک زیر منوی کوچک برای شما باز می‌شود که می‌توانید با استفاده از گزینه‌های آن عملیاتی مانند خط کشیدن، رسم مربع، مثلث، دایره، خط و تایپ را به راحتی انجام دهید. کافی است روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید. سپس روی بخش مورد نظر شکل خود را رسم کنید.

استفاده از ابزارک

با انتخاب هرکدام از گزینه‌های موجود در این نوار ممکن است بعضی از ابزارک‌ها تغییر کند. ما در اینجا تنها چهار گزینه اصلی را توضیح می‌دهیم و بقیه آپشن‌های هرکدام را به عهده خود شما می‌گذاریم.

گزینه دوم که به شکل یک فلش است معمولا با نام «Undo annotation» شناخته می‌شود. عملکردی آشنا دارد. با کلیک روی این گزینه آخرین تغییرات اعمال شده در صفحه لغو می شود.

گزینه سوم «Clear all annotations» است. اگر روی این گزینه کلیک کنید، تمام تغییرات اعمال شده روی صفحه به یکباره پاک می‌شوند و شما می‌توانید تغییرات جدیدی را اعمال کنید.

آخرین گزینه «Turn multi-user whiteboard» است. اگر دو مدرس به صورت همزمان بخواهند از امکان تخته وایتبرد بیگ‌بلوباتن استفاده کنند، می‌توان این گزینه را فعال کرد تا این امکان برای هردو مدرس فعال شود.

جمع بندی

در این مطلب آموزشی دیدید که چطور می‌توان به راحتی از ابزارها و امکانات مختلف نرم‌افزار بیگ‌بلوباتن استفاده کرد. حالا شما به راحتی می‌توانید با ایجاد یک اتاق و دعوت از کاربران برای آنها کلاس‌های آنلاین برگزار کنید و خطرات ناشی از ویروس کرونا را به راحتی از سر راه خود بردارید.

اگر سوالی برای شما باقی مانده می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان سوالات شما را پاسخ دهیم تا ابهامات احتمالی برطرف شود.

 

برچسب ها:

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

نظرات کاربران

۷۸ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام
  من میخوام موارد زیر تنظیم بشه
  ۱-فارسی کردن و گذاشتن عکس تخته به صورت دیفالت یعنی هر روم که درست میکنم خودش فارسی و اون تصویر تخته باشه و هربار نیاز به فارسی سازی و… نباشه
  ۲-به سیستم کاربرا رو معرفی کنم و به هرکس برای ورود به روم یه یوزر و پسورد مجزا داده بشه تا افراد مزاحم امکان وورد به کلاس رو نداشته باشن
  ۳-روم فقط با ورود معلم شروع بشه و قبل از ورود معلم کسی نتونه وارد بشه
  ۴-لینک ثابت برای هر روم
  ایا امکان تنظیم این موارد هست؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۰۷

   سلام و درود

   فارسی کردن نرم افزار بعد از ورود به جلسه و از دکمه بالا سمت راست و در قسمت Settings قابل انجام است.
   در صورت نیاز به تغییر به زبان فارسی به صورت دائمی می بایست با یک برنامه نویس برای بهینه سازی در ارتباط باشید
   امکانات جانبی مثل تخته کلاس هم می بایست در هر جلسه فعالسازی شود
   در قسمت تنظیمات Room Settings امکان فعال کردن ورود کاربران بعد از تایید ارائه دهنده و همچنین تنظیم پسورد برای ورود وجود دارد

   پاسخ
 • و اینکه فیلم های ضبط شده کجا قرار میگیرند و چطور حذف میشن؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸

   در صورتی که در حین برگزاری کلاس دکمه Record بالای صفحه فعال بشه کلاس ضبط خواهد شد و بعد از پایان جلسه حدود ده دقیقه بعد فایل بهینه شده که حجم کمی هم داره در صفحه اول از گزینه All Recordings قابل دسترس هست. همچنین در این قسمت امکان حذف فایل ها ضبط شده هم هست.
   برای دانلود این فایل ها هم نیاز هست که نرم افزار IDM بر روی سیستم نصب شده باشه.

   پاسخ
 • سلام
  چطوری دوربین رو برعکس کنم و از دوربین عقب استفاده کنم؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵

   سلام بر شما
   بیگ بلو باتن چون برای تدریس هست بیشتر، از کامپیوتر معمولاً مدیریت میشه که دوربین عقب و جلو نداره. اگر از موبایلتون به عنوان وبکم استفاده میکنید باید یا تو گوشی تنظیمات رو انجام بدید یا اینکه اگر برنامه جانبی نصب کردید چک کنید ببینید این قابلیت رو داره یا نه.

   پاسخ
 • سلام ، خسته نباشید. ببخشید میخواستم بدونم که تا چند دانش آموز می تونن به کلاس وارد بشن در این سایت ، محدودیتی داره برای تعداد دانش آموزان یا خیر؟ اگر که سریع تر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم. لطف می کنید واقعا. خیلی ممنونم

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸

   سلام، ممنون
   تعداد یوزری که پشتیبانی میشه بستگی به منابع و تعداد دوربینی که روشن میشه داره.
   از نظر تعداد یوزری که پشتیبانی می‌کنه به طور حدودی مثلا پلن vpsx-8 تا ۸۰ نفر رو ساپورت می‌کنه؛ ولی بازم قطعی نیست و بستگی به تعداد وب‌کم و فایل‌هایی که ارائه میشه داره

   پاسخ
 • سلام
  اینترنت مصرف میکنه؟ یا رایگانه؟

  پاسخ
 • سلام
  میخواستم بدونم که دانشجو ها چگونه می تونن در این کلاس ها فایل اپلود کنن و به اشتراک بگذارن?

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۴ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱

   سلام
   در صورتی که دسترسیشون رو روی حالت Moderator بذارید میتونن. موقع ایجاد روم یه گزینه هست که میگه همه یوزرا با سطح Moderator وارد بشن. اونو بزنید اوکی میشه

   پاسخ
  • سلام چطور فایل صوتی و ویدئو را با گوشی آپلود کنیم ؟

   پاسخ
   • سلام
    برای آپلود ویدئو و صوت تو بیگ بلوباتن، راحت‌ترین روش اینه که اول اونارو یه جایی آپلود کنید و بعد لینکشون رو ارسال کنید. به صورت مستقیم نمیشه آپلود انجام داد. اگر هم میخواید که ویدئو پخش بشه همزمان، راهش اینه که تو یوتوب آپلود کنید و بعد از قسمت share youtube video پخشش کنید

    پاسخ
 • سلام ببخشید طرح کردن سوالات برای استاد تواین نرم افزار چجوریه مراحلشو لطف میکنین

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷

   سلام و درود
   ببینید اگر میخواید سوال تشریحی بپرسید، میتونید از اسلایدایی که قبلا آماده کردید استفاده کنید. یعنی مثلاً تو فابل PDF یه بخشی رو برای سوالا داشته باشید و به موقعش با دانش‌آموزا به اشتراک بذاریدش تا جواب بدن.
   اما اگر می‌خواید نظرسنجی یا سوال چند گزینه‌ای بپرسید، میتونید از پایین صفحه روی علامت + کلیک کنید و start a poll رو بزنید. تو مرحله بعد انتخاب کنید که سوالتون از چه نوعیه (بله و خیر، ۴ گزینه، ۵ گزینه و …). حتی میتونید Custom Poll رو بزنید و گزینه‌ها رو خودتون بنویسید. دقت کنید که این ابزار بیشتر به درد نظرسنجی میخوره. مثلاً بپرسید که کیفیت کلاس امروز چطور بود و بهتون رای بدن. یا بگید جلسه بعد شنبه باشه و شاگردا با بله و خیر جواب بدن.

   امیدوارم که تونسته باشم راهنماییتون کنم. باز هم سوالی بود بپرسید ازمون

   پاسخ
  • نیکان حیدری
   ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵

   سلام و درود. اگر سوالتون رو درست متوجه شده باشم، اساتید میتونن از همون روش هایی که تو متن نوشته شده برای اشتراک گذاری اسلاید، صدا، تصویر و دسکتاپ سوالشون رو به شکل های مختلف مطرح کنند.

   پاسخ
 • خیلی ممنونم

  پاسخ
 • سلام ببخشید میخواستم ببینم چرا هر دفعه که به من اجازه دسترسی میکروفون میده من رو از کلاس میندازه بیرون ؟من حتی با سیستم های مختلف وارد شدم ولی باز درست نشد به پشتیبان مدرسه هم که زنگ میزنی میگه مشکل از ما نیست و جواب درستی نمیده.لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • نیکان حیدری
   ۲۵ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۲

   سلام و وقت بخیر
   احتمال داره مشکل از آنتی ویروس باشه. یکبار خاموش کنید آنتی ویروس رو و مجدداً امتحان کنید.

   پاسخ
 • سلام.
  ببخشید. اگه خواستیم ضبط رو پاک کنیم باید بریم آل ریکوردینگز . ولی این گزینه کجاست؟
  یه سوال دیگه هم اینکه اگه عضو یه سایتی باشیم که نرم افزار در اون هست مدیر سایت امکان دسترسی به داشبورد رو داره؟
  و اخری اینکه: در کلاس خصوصی چطور میشه برای دانش آموز مستقیما پیام گذاشت. مثلا دانش اموزی که تاخیر داشته چطور این مسیله رو بهش گوشزد کرد؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من دانش اموز هستم .و همیشه داخل بیگ بلو که میکروفنم رو. باز میکنم باعث میشه اگر اون اون لحظه کسی میکروفنش رو باز کنه و صحبت کنه صداش اکو بشه حالاهم عجیب اینه که صدای خودم اکو نمیشه فقط اگه میکروفنم باز کنم اون لحظه اگه یکی میکروفنش رو باز کنه و بخواد صحبت کنه صداش اکو میشه میخواستم ببینم راهی هست که درست بشه میکروفنم؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۰۴

   سلام ستایش جان
   با یک هندزفری یا هدست که میکروفون داشته باشه امتحان کنید، به احتمال زیاد مشکل برطرف بشه

   پاسخ
 • سلام میخواستم بدونم دانشجو برای شرکت در کلاس هایی که در بیگ بلوباتن برگزار میشن باید برنامه ش رو روی سیستم نصب کنه؟

  پاسخ
 • سلام. ممنون از توضیحات دقیق تون
  آیا من میتونم از طریق موبایلم کلاس رو برگزار کنم؟ وقتی وارد bigbluebotton.org میشم ، اصلن نمیاد چیزی برای ایجاد اکانت..

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۷

   سلام
   بله؛ اپلیکیشن موبایل نداره ولی با مرورگر موبایل (مثلا کروم موبایل) می‌تونید وصل شید. کافیه فقط وارد لینک کلاس بشید. اما ممکنه یه مقدار کاراییش کمتر باشه و مثلاً نوشته‌ها رو خوب نتونید ببینید. صفحه که کوچیک بشه دردسراش بیشتر.

   پاسخ
 • سلام.من هنگامی که صفحه را اشتراک گذاری میکنم صدای صفحه برای دیگران پخش نمیشود.یعنی از صفحه صدایی دریافت نمیکنند فقط صدای من را میشنوند.پیشنهادی دارید؟

  پاسخ
 • سلام
  من وقتی صفحه را اشتراک گذاری میکنم دیگران فقط صدای منو میشنوند و صدای صفحه را ندارند.
  پیشنهادی دارید؟
  با هندزفری هم امتحان کردم

  پاسخ
  • سلام، فقط کسانی که دسترسی سطح Moderator داشته باشن میتونن اسکرین رو شیر کنن. شما باید دسترسیتون رو ابتدا چک کنید

   پاسخ
 • در لپ تاب وارد سایت big blue button میشم و گزینه تصویری رو میزنم میگه اجازه تصویری ندارید باید داخل تنظیمات لپ تاب شوید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سلام
   تو نوار مرورگرتون (قسمت آدرس) یه آیکون قفل می‌بینید؟
   موقعی که وارد کلاس میشید روی اون آیکون کلیک کنید و میکروفون و کمرا رو روی حالت Allow قرار بدین.

   پاسخ
 • سلام
  من میخوام کلاس ضبط شده رو دانلود کنم
  میشه راهنمایی کنید
  ممنوووون…

  پاسخ
  • سلام پرنیا جان
   برای دانلود ویدئو اول از همه باید دسترسی Premium Tier hosting داشته باشید. بعد روی ویدئو کلیک راست کنید و Save Video As … رو بزنید تا روی کامپیوترتون ذخیره بشه.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من موقع اشتراک گذاشتن دوربین…صفحه سیاه میشه و براى طرف مقابل پخش نمیشه و همش خطاى ١٠٠۶ میزنه ممکنه بگین چیکار کنم که بتونم وبکم و درست کنم

  پاسخ
 • سلام
  شاگردم موقع پخش ویدیوها صدا رو به صورت نویز میشنوه چجور میتونم مشکل رو برطرف کنم؟!

  پاسخ
  • سلام، اول تست کنید ببینید همه این مشکل رو دارن، یا فقط یه شاگرد خاص. بعد میکروفونتون رو چک کنید. در آخر اگر درست نشد تیکت بزنید تا پشتیبانی علت مشکل رو بررسی کنن

   پاسخ
 • سلام ،من دانش آموز هستم و وقتی با کامپیوتر به هر اکانتی وارد میشم
  هرچی میزنم روی شنونده صدا و تصویر برام بالا نمیاد در صورتی که من از تنظیمات گوگل اجازهی دسترسیشو دادم

  پاسخ
  • سلام مهدیس جان، لطفا دقیق‌تر توضیح بدید که بتونیم راهنمایی‌تون کنیم.
   مثلاً خطای خاصی میده؟ بقیه کلاس مشکلی ندارن؟ معلم بهتون دسترسی رو داده؟

   پاسخ
 • ببخشید چرا وقتی وارد اتاق میشم بعد یه مدت یه ربعه تایمر میزنه برای بسته شدن اتاق؟ میشه سریع پاسخ بدید

  پاسخ
  • سلام
   اتاق‌های استراحت یا Breakout تایمر دارن و تموم که بشه زمان استراحت برمیگردید به کلاس. تایم استراحت رو هم مدیر باید تنظیم کنه.

   پاسخ
 • سلام
  من دانش آموز هستم و فیلم هایی که مدرس در کلاس پخش میکند برای من نمایش داده نمیشود. علت چیست؟

  پاسخ
  • سلام
   احتمالا به مرورگرتون مربوط باشه. با یک مرورگر دیگه امتحان کنید؛ اگر درست نشد خطایی که بهتون نشون داده میشه رو برامون کامنت کنید تا بتونیم دقیقتر راهنمایی کنیم.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.
  برای sign up شدن توی سایت ایمیل رو وارد میکنم اما در پایان
  An error occured during email delivery. Please contact an administrator! میاد. با هر ایمیلی امتحان میکنم باز هم همین پیام.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴

   سلام و درود
   لطفا تیکت بزنید به پشتیبانی و موضوع رو مطرح کنید. دوستانمون در این بخش مشکل رو پیگیری و حل میکنن.

   پاسخ
 • سلام من چه جوری میتونم تایم کلاس رو اضافه کنم؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۵۷

   سلام؛ اگر منظورتون اینه که برای کلاس تایمر بذارید، چنین امکانی نداره. مگر اینکه برنامه‌نویس‌ها API بگیرن و براتون اضافه کنن این ویژگی رو

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر ویدیو های ضبط شده بعد یک مدت خود به خود پاک میشن؟
  داخل صفحه ی بیگ بلو باتن هم نوشته که بنابر درخواست های زیاد فعلا دسترسی به رکورد ها امکان پذیر نیست. ینی دیگه نمیتونیم به رکورد ها دسترسی پیدا کنیم؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰

   سلام، به صورت پیشفرض محدودیت زمانی وجود نداره؛ مگر اینکه خودتون اعمال کرده باشید.
   بهتره که فضای سرور رو هم چک بکنید و اگر نیاز بود فضای بیشتری بهش اختصاص بدین

   پاسخ
 • سلام من چطور باید تایم کلاس رو افزایش بدم؟؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۶

   سلام؛ اگر منظورتون اینه که برای کلاس تایمر بذارید، چنین امکانی نداره. مگر اینکه برنامه‌نویس‌ها API بگیرن و براتون اضافه کنن این ویژگی رو

   پاسخ
 • سلام سمیرا خانم
  خسته نباشید
  چرا موقع برگزاری کلاس،بچه ها از کلاس پرت میشن بیرون!همین اتفاق برای مدرس هم میوفته!

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۲۱

   سلام، روزتون بخیر
   دلایل مختلفی میتونه داشته باشد. باید پیکربندی چک بشه، یا اینکه با یک مرورگر دیگه (ترجیحا مایکروسافت) امتحان کنید.

   پاسخ
 • با سلام مجدد
  آیا نسخه جدیدی از بیگ بلوباتن ارائه شده؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر . من دانش آموز هستم و حدود ۸ یا ۹ ماه هست که با بیگ بلو باتن آشنا هستم. حدود ۳ ماه پیش من یه مشکلی پیدا کردم . وقتی که با لپ تاپ یا کامپیوتر وارد بیگ بلو میشم با وجود اینکه اجازه میکروفون سایت رو فعال کردم و میکروفون دارم وقتی که صحبت میکنم صدای من نمیره و آیکون اسمم بالا نمیاد. خیلی هم تحقیق کردم که بدونم دلیلش چیه ولی جوابی نگرفتم به همین دلیل ۳ ماه رو با گوشی کلاسامو ادامه دادم. توی گوشی هم این مشکل رو داشتم اما وقتی رفرش میکردم درست میشد ولی برای لپ تاپ نه :( ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام. راستش نه ولی با فایر فاکس و کروم امتحان کردم و هنوز این مشکل رو دارم :(. و نمیدونم که این مشکل سیستم صدای لپ تاپ هست یا مشکل از بیگ بلو. ولی حتما این روشی رو که گفتید امتحان میکنم. فقط اگر درست نشد چکارکنم :(؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۷

   اگر درست نشه باز ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. هم تنظیمات اکانت کاربری تو بیگ بلو رو چک کنید، هم مطمئن بشید که استاد میوت نکرده باشه. اگر با اینا هم نشد برمیگرده به تنظیمات مرورگر، سرور یا ویندوزتون

   پاسخ
 • سلام چرا برنامه سر یک ساعت میپره بیرون ؟ تنظیم ساعت داره ؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸

   سلام
   ممکنه تو کانفیگ سرور اینجور تنظیم شده باشه. باید از پشتیبانی سوال کنید.

   پاسخ
 • یه سوال دیگه اینکه تصویرم برای دانش اموز پخش نمی شه ارور ۲۰۰۳ میزنه . ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۸

   این مشکل به سرور برمیگرده. بهتره هم منابع سرور بیشتر بشه هم بیگ بلو باتن رو آپدیت کنید. اگر درست نشد باید کارشناس‌ها بررسی کنن و در صورت نیاز یه سری اسکریپت‌ها رو تغییر بدن.

   پاسخ
 • سلام من با گوشی شیامی مدل not8Rdmiوارد بیگ بلو باتن میشم با مرورگر فایرفاکس،کروم،ٱپرا،هم امتحان کردم قبلاً نه تصویر برام میومد نه صدا مشکل تصویر با مرورگر فایر حل شد اما مشکل صدا رو دارم همه برنامه های صدا رو چک کردم باز هستن تو کلاس۴۶فقط ۸نفرهستیم مشکل صدا داریم من چطور میتونم مشکل رو حل کنم؟هندزفری منم Haylouهستش لطفا کمک کنید مشکل صدا برای من حل بشه ممنونم.

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۴۶

   سلام دوست عزیز، اول دسترسی استاد رو چک کنید، بعد دسترسی خود مرورگر رو. اگر همگی مشکل دارید، ممکن مشکل تو پیکربندی باشه، باید با پشتیبانی جایی که برنامه رو ازش تهیه کردین صحبت کردین

   پاسخ
 • سلام. راهی برای ویرایش صفحه اصلی هست؟ تغییر ظاهر اضافه کردن کد های iframe … html و…؟

  پاسخ
 • سلام
  چطور میتونم یه کلاس رو ضبط کنم ؟
  من وقتی وارد کلاس میشم گزینه start Recording رو کنار اسم کلاس نزده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • بله میدونم ، من هم با اکانت مدیر وارد شدم اما اون گزینه رو نداشت.
  در صورتی که در صفحات دیگه بیگ بلو باتن که دیدم این امکان وجود داشته.
  ممکنه مشکل از صفحه ای که من درست کردم باشه ؟
  و اگر بله ، چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم ؟

  پاسخ
  • سمیرا سرباز
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۵۴

   ممکنه تو پیکربندی خطایی وجود داشته باشه. تنظیمات رو چک کنید اگر درست نشد با پشتیبانی مطرح کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست