اخبارامنیت

هک شدن تیم ایتالیایی Hacking و رازهای افشا شده‌اش

Hacking Team یک شرکت نرم‌افزاری ایتالیایی است که طرف قرارداد بسیاری از دولت‌ها بوده‌، تخصص اصلی این شرکت ایجاد نرم افزارهای شنود، نقض حریم خصوصی افراد و جمع‌آوری اطلاعات برای مشتری‌‌هایش است.

توسط هکر(های) ناشناس ادعا شده که در روز یک شنبه چهاردهم تیرماه این تیم هک،‌ نام آن به Hacked Team تغییر و ۴۰۰ گیگ از اطلاعاتش به سرقت رفته‌است.

همچنین گفته نماینده Hacking Team در اکانت تویتر را می‌توان تاییدی برای این ادعا دانست، وی اعلام کرده که این شرکت در اوایل هفته قربانی موجی از حملات آنلاین  شده و بخشی از اطلاعات بانک اطلاعاتی‌اش به سرقت رفته‌است. البته اکانت تویتر نمایند و کلیه پیغام‌های آن اندکی پس از انتشار این خبر حذف شد!

بر اساس گزارشات، بخشی از اطلاعات سرقت شده در اکانت رسمی تویتر Hacking Team منتشر شده که شامل فایل‌ها، کدهای برنامه نویسی، پروندهای داخلی، ارتباطات داخلی بین کارکنان و غیره بوده‌است.

یکی از مهمترین اطلاعات افشا شده، لیست کشورهای خریدار Da Vinci (داوینچی – یکی از مهمترین نرم‌افزارهای شنود تولید شده توسط این شرکت است.) است، این لیست شامل کشورهایی از جمله جمهوری آذربایجان، شیلی، مصر، قزاقستان، روسیه، عربستان سعودی، اسپانیا و سودان می‌باشد.

گزارشگران بدون مرز این شرکت را «دشمن اینترنت» خوانده و فعالان حقوق بشر آن‌را به فروش ابزارهای جاسوسی به دولت‌های بدنام در زمینه حقوق بشر متهم کرده‌اند؛ اما خود شرکت اعلام کرده‌است که نرم‌افزارهایش کاملا قانونی و مورد استفاده پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی در سراسر جهان است.

Hacking Team توسط دو برنامه نویس ایتالیایی راه‌اندازی شد و اولین محصول آن برنامه‌ای به نام Ettercap بود که بسیار مورد توجه و استفاده هکر‌ها قرار گرفت.

برخی تویت‌های منتشر شده:

 گروه Hacking Team هک شد - ایران‌سرور

 گروه Hacking Team هک شد - ایران‌سرور

 گروه Hacking Team هک شد - ایران‌سرور

 گروه Hacking Team هک شد - ایران‌سرور

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن