آسیب پذیری های کشف شده در وردپرس (November 2022)

دسته بندی: آموزش وردپرس به زبان ساده, اخبار, امنیت
آسیپ پذیری های کشف شده در وردپرس november

همانطور که می‌دانید آسیب پذیری های افزونه‌ها و تم های وردپرس دلیل اصلی هک شدن وبسایت‌های وردپرسی است. ما در گزارش‌های ماهانه سعی می‌کنیم لیست این افزونه‌ها و تم‌های آسیب پذیر را برای شما ارائه دهیم تا اقدامات لازم جهت بروزرسانی یا حذف آن‌ها انجام شود.

هر کدام از این آسیب پذیری ها دارای شدت‌های کم، متوسط، زیاد و بحرانی است که می‌بایست اقدامات متناسب با آن‌ها انجام شود. در ادامه این مطلب با آسیب پذیری های کشف شده وردپرس در نوامبر 2022 آشنا شوید.

آسیب پذیری هسته ورد پرس

نسخه 6.1 وردپرس که در تاریخ November 1, 2022 ارائه شد، تغییرات اساسی در این نسخه انجام شده است و گزارش کامل آن در سایت https://wordpress.org/support/wordpress-version/version-6-1/

قابل مشاهده است.

علاوه‌بر این نسخه 6.1.1 وردپرس در تاریخ November 15, 2022 ارائه شد که طی آن 29 باگ موجود در هسته وردپرس مرتفع شد. این آپدیت‌ها از نوع اصلی است و توصیه می‌شود به آخرین نسخه بروزرسانی شود.

از آن جایی‌که در اخبار دیگر بروزرسانی‌های امنیتی نسخه‌های هسته وردپرس 3.7 و 4.0 ارائه نمی‌شود. در نظر داشته باشید که تمام سایت‌های وردپرس شما آخرین نسخه را اجرا می‌کنند.

 

آسیب پذیری افزونه های وردپرس

افزونه Checkout Field Editor for WooCommerce

این افزونه دارای آسیب پذیری PHP Object Injection است. این آسیب‌پذیری زمانی روی می‌دهد که ورودی ارائه‌ شده توسط کاربر قبل از ارسال به تبع (unserialize)به درستی حذف نشده باشد. این آسیب پذیری در نسخه 1.8.0 مرتفع شده است و همچنین شدت آن نیز متوسط است.

 

افزونه Beautiful Cookie

این افزونه دارای آسیب پذیری Stored XSS و با شدت است و در نسخه 2.9.1 مرتفع شده است.

افزونه Broken Link Checker

این افزونه دارای آسیب پذیری XSS است و جزئیات CVE آن در https://www.cve.org/CVERecord?id=CVE-2022-3922 قابل مشاهده است. این آسیب پذیری به احراز هویت کاربر با سطح دسترسی Admin نیاز دارد و به ادمین‌ها و سایر کاربران با امتیاز بالا اجازه می دهد تا کد جاوا اسکریپت دلخواه را حتی زمانی که قابلیت unfiltered_html  غیرفعال است، وارد کنند.

در نظر داشته باشید که شدت این آسیب پذیری کم است و در نسخه 1.11.20 مرتفع شده است.

افزونه Form Vibes

این افزونه دارای آسیب پذیری SQL injection و با شدت متوسط است و در نسخه 1.4.6 مرتفع شده است.

 

افزونه Theme-Demo-Importer

این افزونه دارای آسیب پذیری Arbitrary File Upload است. این آسیب پذیری نوعی نقص امنیتی است که به مهاجم اجازه می‌دهد فایل‌های مخرب را روی سرور آپلود کند. این مورد را می‌توان با سوء استفاده از یک آسیب پذیری در برنامه وب که نوع فایل را به درستی تأیید نمی‌کند یا با فریب کاربر برای آپلود یک فایل مخرب انجام داد. پس از آپلود، این فایل‌ها می‌توانند برای به خطر انداختن سرور یا انجام سایر اقدامات مخرب استفاده شوند. شدت این آسیب پذیری متوسط است و در نسخه 1.1.1 مرتفع شده است.

 

 

افزونه Salon Booking System

این افزونه دارای آسیب پذیری Reflected XSS و شدت آن متوسط است و در نسخه 7.9.4 مرتفع شده است.

 

افزونه Export customers list

این افزونه دارای آسیب پذیری CSV Injection است و زمانی رخ می دهد که یک وبسایت اطلاعات دریافت شده از کاربر را بدون هیچ‌گونه ایمن سازی وارد فایل CSV می‌کند. این افزونه در نسخه 2.0.69 مرتفع شده است.

 

حتما بخوانید:  آسیب پذیری های کشف شده در وردپرس (August 2022)

آسیب پذیری افزونه های وردپرس

در ادامه لیست افزونه های آسیب پذیر وردپرس که برای آن آپدیت ارائه نشده است، ارائه می‌شود. با توجه به عدم رفع این آسیب پذیری‌ها در صورت استفاده از این افزونه‌ها توصیه می‌شود در اولین فرصت اقدام به حذف آن‌ها کنید.

افزونه WPGForm آسیب پذیری Stored XSS

افزونه Analytics for WP آسیب پذیری Stored XSS

افزونه Find and Replace All آسیب پذیری CSRF

افزونه Long Form reCAPTCHA آسیب پذیری Admin+ Stored XSS

افزونه Helloprint آسیب پذیری Reflected XSS

افزونه 3DPrint آسیب پذیری CSRF

 

حتما بخوانید:  کشف آسیب پذیری پلاگین محبوب Contact Form 7

آسیب پذیری های قالب های وردپرس

در این بخش با تم های وردپرس که دارای آسیب است، آشنا می‌شوید. همچنین برای هر تم لیست آسیب پذیری ها و نسخه رفع شده آن نیز شرح داده می شود.

 

قالب tagDiv Composer

این تم دارای آسیب پذیری Unauthenticated Account Takeover است و شدت آن بحرانی نیز است، توصیه می‌شود در اولین فرصت به نسخه 5.2.2 ارتقا پیدا کند.

 

قالب Workreap

این تم دارای آسیب پذیری Private Message Disclosure via IDOR است و جزئیات آن در https://www.cve.org/CVERecord?id=CVE-2022-3846 قابل مشاهده است، شدت آن متوسط بوده و در نسخه 2.6.3 مرتفع شده است.

 

جمع بندی

ما در این مقاله به معرفی آسیب پذیری‌های کشف و مرتفع شده در افزونه‌ها وقالب‌های وردپرس پرداختیم. همچنین برای جلوگیری از تاثیرات منفی برروی سایت شما لیست کاملی از افزونه‌های آسیب پذیر وردپرس که برای آن‌ها آپدیت ارائه نشده را نیز شرح دادیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در نهایت برای اینکه درباره امنیت وردپرس، شبکه و برنامه‌های کامپیوتری بیشتر بدانید و یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش امنیت در وبلاگ ایران سرور مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

وردپرس چگونه اطلاعات را ذخیره می کند؟

0
ساختار دیتابیس وردپرس یکی از موارد حیاتی در توسعه وبسایت‌ها و برنامه‌های مبتنی بر این سیستم مدیریت محتوا است. دیتابیس وردپرس اطلاعات مربوط به مطالب،…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست