آشنایی با پتانسیل اینترنت در مقابله با تهدیدات امنیتی

دسته بندی: آموزش
تصویر شاخص مقاله آشنایی با پتانسیل اینترنت در مقابله با تهدیدات امنیتی

امروزه استفاده از وب سایت و سرویس های اینترنت امری اجتناب ناپذیر در زمینه ی کسب و کار مبدل شده است. در واقع اینترنت بهترین ابزار برای جلب توجه مشتریان و تسهیل در معاملات بین سازمان ها می باشد. همچنین برای کسب و کارهایی که از طریق اینترنت انجام می شود هیچ حد و مرزی وجود ندارد. با این وجود در توسعه اینترنت، به موارد امنیتی و خطرهای استفاده از آن توجه ویژه ای شده است.

اینترنت تجربه ی خوبی در رابطه با سهولت انتقال اطلاعات، به کاربران داده است، اما هکرها در کمین این اطلاعات می باشند، داده هایی که توسط کاربران وارد سایت می شوند عبارت اند از نام کاربری ورود به سیستم، رمز عبور، شماره حساب، شماره کارت اعتباری و … . هر نوع استفاده از اینترنت باید به گونه ای باشد که از وب سایت ها و اطلاعات بازدیدکنندگان حفاظت کند و تهدیدات اینترنتی را پیگیری کند.

معنای امنیت

سرورهای امن، سرویس دهنده هایی هستند که با استفاده از پروتکل امن در لایه سوکت از اطلاعات و درخواستهای کلاینت ها محفاظت می کند. از بین پروتکل های امن، سرویس دهنده ها و مرورگرهای وب، از پروتکلSSL بیشترین استفاده را می کنند.

به طور کلی بسیاری از وب سرورها می توانند از سطح استانداردی از خدمات امنیتی برخوردار شوند (رایج ترین مثال: نیاز به صفحه حفاظت شده با پسورد برای ورود به سیستم). این کار برای جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز تا حدی موثر است. اقدامات امنیتی حافظت از رمز عبور طی مراحلی انجام می شود، در ابتدا مالک دامنه، لیستی از کاربران را بر روی سرور ذخیره می کند و سپس بر اساس پسوردهای این کاربران، وارد سیستم می شود.

حتما بخوانید:  کوبرنتیز چیست (Kubernetes) و چرا اینقدر محبوب شده؟

تفاوت بین سرورهای استاندارد و سرورهای امن در این است که سرورهای امن در سطح پیشرفته ای از امنیت تمرکز دارند. تکنولوژی رمزگذاری SSL ، ابزار اصلی تجارت الکترونیک می باشد و پشتیبانی از یک سرور امن، یک فاکتور مهم در توسعه تجارت آنلاین محسوب می شود.

سرورهای امن عامل اصلی موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی

در واقع خطرات امنیتی آنلاین به طور دایمی در کمین وب سایت ها و سرویس های اینترنتی هستند، این موضوع باعث نگرانی بیشتر کاربران در رابطه با پیچیدگی های حمله هکرها شده است. بنابراین طراحان و مدیران وب سایت ها اهمیت خطرات امنیتی آنلاین را بیش از پیش درک کرده اند. این افراد برای پشتیبانی از وب سایت خود، استفاده از سرورهای امن و تکنولوژی رمزگذاری SSL را ضروری می دانند.

از گواهی نامه های SSL برای حفاظت از سازمان ها و نرم افزارهای آنلاین استفاده می شود. سرورهای امن طوری طراحی شده اند که برای حفاظت از معاملات آنلاین، تامین اعتبارهای دیجیتال و رمزگذاری انتقال اطلاعات استفاده می شوند. این گواهی نامه قوی ترین خدمات را برای مدیریت و حفاظت از وب سایت ها ارایه می دهد و به بازدیدکنندگان امنیت را تضمین می دهد.

امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

ومپ چیست

ومپ (WAMP) چیست و چه کاربردی دارد؟

0
WAMP یک سرور محلی آنلاین بدون نیاز به هاست واقعی و یک محیط امن برای فعالیت بر روی وب سایت است که مختصرشده کلمات Windows،…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست