MFT )Managed File Transfer)

دسته بندی: آموزش
تصویر شاخص مقاله MFT

MFT (مدیریت انتقال فایل) نسخه ی تکامل یافته ی تکنولوژی FTP است. زمانی که FTP برای انتقال فایل ها به اندازه کافی برای کاربران کارآمد نباشد از MFT استفاده می شود. در سطح مورد انتظار کاربران، MFT برای کنترل انتقال فایل، مدیریت و اتوماسیون فایل ها بسیار مناسب خواهد بود. به طور کلی MFT توسط سازمان هایی استفاده می شود که نیاز بیشتری به امکانات FTP یا HTTP دارند. MFT از تمام نیازهای انتقال داده پشتیبانی می کند.

قابلیت های MFT

امنیت:

MFT سطح بالاتری از امنیت را نسبت به FTP ارائه می دهد. MFT از پروتکل های امن مانند FTPS )FTP مبتنی بر SSL و TLS) و SFTP )FTP مبتنی بر SSH) حمایت می کند. این پروتکل امنیت بیشتری تامین می کند و از رمز گذاری با هدف محافظت از اطلاعات در حمل و نقل استفاده می شود، امنیت MFT به گونه ای است که از ورود داده های جاسوسی جلوگیری می کند.

مدیریت:

مدیریت عملیات انتقال فایل از مهمترین قابلیت های MFT است که شامل کنترل مجوز کاربر نهایی، مدیریت ذخیره سازی فایل و انتقال آن ها، نظارت بر زمان واقعی انتقال فایل، ثبت مسیرها و … را شامل می شود.

سرور MFT دید کاملی از تمام فایل های انتقال یافته به کاربر می دهد. مثلا در سیستم یک شرکت، وضعیت شبکه و مسیرهای انتقال فایل ها در بین کارکنان مشخص می شود.

اتوماسیون:

نرم افزار MFT معمولا از اتوماسیون رویداد محور برای انجام وظایف خاص، بر اساس وقایع تولید شده بر روی سرور، دامنه و کاربر استفاده می کند.

حتما بخوانید:  متاورس چیست؟ شیرجه‌ای به عمق رؤیا! (همراه با پادکست)

بعضی از قابلیت های اتوماسیون در MFT:

  • همزمان با رسیدن فایل ها، کاربر می تواند ایمیل ارسال کند یا برنامه هایی را اجرا کند.
  • کاربر می تواند فایل ها را به سرعت حذف کند.

به اشتراک گذاشتن فایل :

سرورهای MFT علاوه بر انتقال فایل، قابلیت به اشتراک گذاری فایل را هم دارد. MFT برای حفاظت از اشتراک گذاری فایل از رمز عبور استفاده می کند.

انطباق با استانداردهای امنیتی :

برای تبادل و ذخیره سازی امن داده ها پیروی از استانداردهای FISMA، SOX، HIPAA، PCI DSS الزامی است. MFT با ارایه روش رمزگذاری، امنیتی را برای قابل قبول کردن انتقالات و ذخیره سازی داده ها فراهم کرده است.

یکپارچه سازی با سیستم IT

MFT طوری طراحی شده اند که توسط معماری IT مورد توجه قرار گرفته است. همچنین آن ها به کاربران این امکان را می دهند که ادغام فناوری انتقال فایل با دیگر سیستم های IT را مورد ارزیابی قرار دهند. سیستم های IT شامل سیستم ذخیره سازی، Active Directory®، سرورهای LDAP، ابزارهای SIEM و … است.

امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

چرا هر وبسایتی به CDN نیاز دارد؟

0
سرعت بالا برای سایت بسیار اهمیت دارد! در سال 2024، کاربران دوست ندارند برای بارگذاری کامل صفحات اینترنتی خیلی صبر کنند و اگر با چنین…
راهنمای خرید هاست وردپرس

راهنمای خرید هاست وردپرس

0
یکی از انواع سرویس‌های میزبانی که طی چند سال گذشته خیلی رواج پیدا کرده، هاست وردپرس است. در این مقاله، می‌خواهیم آموزش خرید هاست وردپرس…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست