ابر هیبریدی

دسته بندی: آموزش
تصویر شاخص

 

ابر هیبریدی یک مدل از سرویس پردازش ابری است که با ترکیب مدل های مختلف سرویس های ابری، کیفیت پردازش ابری را افزایش می دهد. در واقع زیر ساخت ابر هیبریدی ادغام خدمات و محصولاتی سیستم ابری است و به منظور رفع نیازهای خاص و منحصر به فرد یک تجارت آنلاین است.

ابر هیبریدی ترکیبی از معماری سرویس های مختلفی است که در درجه اول توجه به تامین منابع به منظور ارتقاء سیستم ابری نیاز است. با توجه به برخی از صاحب نظران علم کامپیوتر، انسجام راه حل های ابرهای مختلف به یک راه حل واحد به عنوان ابر هیبریدی تبدیل می شود. این مدل سیستم ابری شبیه به اختصاص یک سرور مجازی از یک ارائه دهنده عمومی و ادغام آن با ذخیره سازی ابر عمومی است.

ابر خصوصی

ابر خصوصی هم مدل دیگر از سرویس پردازش ابری است در این مدل سرویس های IT برای یک شرکت یا سازمان به طور اختصاصی خدمات رسانی می کنند. ابر خصوصی معمولا از طریق منابع داخلی اداره می شود.

اصطلاح ابر خصوصی و ابر خصوصی مجازی (VPC) اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، در مباحث تکنیکی VPC یک ابر خصوصی است که زیر ساخت های آن بر اساس ۳ rd است و زیر ساخت های ابر خصوصی بر اساس زیر ساخت های داخلی اجرا می شود.

وجود چالش هایی در ایده ی ابر خصوصی وجود دارد و اصلی ترین چالش این است که نباید کاربر اطلاعاتی در مورد زیر ساخت ها و نحوه ی مدیریت پردازش ابری داشته باشد اما یک شرکت یا سازمان هنوز هم نیاز به ساخت و مدیریت زیر ساخت های ابر خصوصی را دارد و برای بسیاری از کاربران چالشی بزرگی محسوب می شود. طرفداران ابر خصوصی بر این عقیده اند که شرکت ها می توانند کارهای مدیریتی را به شخص ثالثی دهند و از مزایای ابر خصوصی بهره مند شوند.

حتما بخوانید:  Leverage Browser Caching چیست؟ آموزش فعال سازی کش مرورگر

ابر عمومی

ابر عمومی یک نوع مدل سرویس پردازش ابری است که برای تامین نیازهای عموم مردم برای ذخیره سازی و سرویس های پردازشی را از طریق اینترنت فراهم می کند.

بسیاری از کاربران ابر عمومی را با نام پردازش ابری می شناسند، به طور کلی اصطلاح ابر عمومی را به این صورت تعریف می کنند سیستمی ابری که به طور کلی در دسترس کاربران خواهد بود. تفاوتی بین ابر عمومی و ابر خصوصی وجود دارد، مدل ابر خصوصی به همان شیوه ی ابر عمومی شناخته می شود با این وجود خدمات در ابر خصوصی تحت پشتیبانی دیوار آتش ارائه می شود و از امینت بیشتری برخوردار است همچنین در دسترس کارکنان یک سازمان واحد خواهد بود.

شرکت ارائه دهنده سیستم ابری عمومی، خدمات خود را با استفاده از مجازی سازی و تمرکز بر پردازش ابری فراهم می کند اما ممکن است مشکلات امنیتی برای کاربران وجود داشته باشد.

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

SNI چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

SNI چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

۰
افزایش امنیت اینترنت! یکی از دغدغه‌های بشر از سال‌ها پیش تا به‌امروز همین بوده است. در این راستا اقدامات زیادی انجام شده و در این…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست