راهنمای کامل انتخاب بهترین افزونه بکاپ گیری در وردپرس

دسته بندی: آموزش وردپرس به زبان ساده

بیشتر کاربران تمایل دارند که از طریق سرویس هاستینگ خود بکاپ‌گیری مورد نیازشان را انجام دهند. اگر پشتیبان‌گیری جزئی از خدمات سرویس هاست شما بوده و رایگان است، می‌توانید از این طریق برای بکاپ‌گیری هم اقدام کنید اما همیشه داشتن یک بکاپ وردپرس مستقل، گزینه‌‌‌‌‌ ی بهتری است. به خصوص زمانی که سرویس هاستینگ شما به مشکل می‌خورد یا به پنل وردپرس خود دسترسی ندارید، به یک بکاپ مستقل برای بازیابی یا مهاجرت سایت‌تان نیاز پیدا خواهید کرد.
یکی از روش‌های بکاپ گیری مستقل استفاده از افزونه‌های وردپرس است. اینجاست که انتخاب مناسب‌ترین افزونه بک آپ وردپرس برای وب‌سایت اهمیت می‌یابد.

یک افزونه ی بکاپ گیری خوب نه تنها پشتیبان گیری را برای شما آسان می‌کند بلکه برای بازیابی وب سایت‌تان نیز به کمک شما خواهد آمد.

با پشتیبان‌گیری روزانه از وبسایت خود، از خطراتی که ممکن است در حین کار رخ دهد در امان هستید. به عنوان مثال، سایت شما ممکن است هک شود یا ممکن است مشکلی در قالب وردپرس یا افزونه ای که به تازگی نصب کرده اید وجود داشته باشد و حتی ممکن است رمز عبور خود را گم کنید و یا از همه بدتر، ممکن است به طور تصادفی وب سایت خود را حذف کنید!

یک افزونه ی بکاپ‌گیری خوب نه تنها پشتیبان‌گیری را برای شما آسان می‌کند بلکه برای بازیابی وب سایت‌تان نیز به کمک شما خواهد آمد. یک وبسایت پشتیبان‌گیری شده یک وب سایت امن است.

ویژگی‌های یک افزونه ی بکاپ وردپرس مناسب شامل موارد زیر است:

 • سادگی: ساده بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک افزونه برای بکاپ‌گیری از وردپرس است. شما باید بتوانید وب سایت خود را تنها با چند کلیک از وبسایت خود بکاپ گرفته و اطلاعات مورد نیازتان را بازیابی کنید.
 • بکاپ گیری کامل از وب سایت: نسخه ی بکاپ شما باید شامل تمامی فایل‌های وب سایت و پایگاه داده‌تان باشد. در حقیقت تعداد زیادی افزونه بکاپ وردپرس وجود دارد که فقط از فایل‌های شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند. بنابراین باید مطمئن شوید که افزونه‌ی موردنظر، یک بکاپ کامل از تمام اطلاعات وب سایت شما می‌گیرد.
 • بکاپ گیری افزایشی (Incremental backup): بکاپ‌گیری از سای می‌تواند سرور شما را سنگین کرده و وب سایت شما را در حین انجام فرآیند کند کند. اما اگر این افزونه از فناوری افزایشی استفاده می‌کند، تنها زمانی بکاپ‌گیری را انجام می‌دهد که تغییراتی روی سایت ایجاد شده باشد، در نتیجه از اشغال غیرضروری فضای سرور جلوگیری می‌کند.
 • ذخیره‌سازی امن: در نسخه بکاپ‌، تمام داده‌های وب سایت شما از جمله اطلاعات حساس ذخیره می‌شود. بنابراین همانطور که از وب سایت خود حفاظت می‌کنید، باید با رمزگذاری و ذخیره بکاپ‌تان در مکان‌های امن از آن نیز محافظت کنید. پیشنهاد می‌کنیم از افزونه بکاپ وردپرس که رمزگذاری خودکار و مکان‌های ذخیره سازی متعدد را ارائه می دهند، استفاده کنید.
 • ذخیره‌ سازی خارج از سایت: بعضی از افزونه‌ ها یا سرویس‌های هاستینگ بکاپ‌گیری در وردپرس را انجام داده و در همان سرور خودتان ذخیره سازی می‌کنند. بنابراین هر زمان که سرور شما از دسترس خارج شود، شما علاوه بر سرور خود، بکاپ‌تان را نیز از دست می‌دهید. در حقیقت ذخیره سازی نسخه بکاپ‌تان در خارج از وب سایت و روی یک سرور دیگر یا حافظه محلی حرکت هوشمندانه‌ و ایمن‌تری است.
 • بکاپ‌گیری برنامه‌ریزی شده خودکار: یکی از ویژگی های کلیدی یک افزونه برای بکاپ‌گیری از وب سایت‌های وردپرسی، بکاپ‌گیری خودکار است. در تنظیمات بکاپ خودکار، می‌توانید زمان خاصی را که می‌خواهید یک نسخه بکاپ از سایت خود ایجاد کنید، انتخاب کنید. با انجام این کار، دیگر نگران فراموش کردن ایجاد یک نسخه بکاپ نخواهید بود. اگر می‌خواهید تغییرات جدید را مدام ذخیره کنید، بهترین راه بکاپ‌گیری خودکار است. درواقع  بکاپ گیری‌های جدید به طور خودکار در فواصل زمانی مشخص انجام می‌شوند.  
 • بکاپ گیری در لحظه (Real-Time backups): اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، باید مطمئن شوید که هر سفارش جدیدی که ثبت شده بلافاصله ذخیره می‌شود و اطلاعات تراکنش از دست نمی‌رود. یک افزونه بک آپ وردپرس مناسب به جای این که هر بار یک بکاپ جدید بگیرد، فقط از تغییرات بک آپ گیری کرده و به نسخه قبلی اضافه می‌کند.
 • ذخیره‌ ی بکاپ: نکته مهم دیگر این است که مطمئن شوید فضای ذخیره سازی بکاپ افزونه به اندازه کافی بزرگ است تا از کل وب سایت شما نسخه بکاپ تهیه کند و از پاک شدن داده‌ها جلوگیری کند. همچنین توجه داشته باشید که نسخه‌های بکاپ هرگز نباید در سرور ذخیره شوند، بلکه فضای ذخیره سازی ابری برای ذخیره کردن محیط مناسب‌تری است.
 • بکاپ گیری رمزگذاری شده: رمزگذاری بکاپ‌های شما حتی اگر حاوی داده‌های حساس نباشند، همیشه بهترین روش است. علاوه بر این، اگر صاحب یک کسب و کار هستید، بسیار مهم است که از یک افزونه بکاپ استفاده کنید که داده‌های شما را رمزگذاری می کند. با انجام این کار، از اطلاعات حساس کسب و کار و مشتریان خود محافظت خواهید کرد.
حتما بخوانید:  آسیب پذیری های کشف شده وردپرس در ماه گذشته میلادی

معرفی و مقایسه بهترین افزونه های بکاپ وردپرس در سال ۲۰۲۴:

در ادامه لیستی از شش افزونه بکاپ وردپرس معرفی می‌شوند که می‌توانید با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فردشان و اولویت‌هایتان، آن ها را گزینش کرده و بکاپ گیری در وردپرس را با آخرین نوآوری‌ها شروع کنید.

1.      UpdraftPlus

افزونه‌‌ی UpdraftPlus از بهترین افزونه بکاپ گیری رایگتن در وردپرس است که بیش از ۲ میلیون وب سایت‌ از آن استفاده می‌کنند.زمانی که نیاز به بازیابی سایت خود دارید، می‌توانید با استفاده از این افزونه بکاپ‌گیری را با حداقل دانش فنی انجام دهید. از طریق افزونه UpdraftPlus می‌توانید یک بکاپ کامل از سایت وردپرسی خود گرفته و در فضای ابری یا در کامپیوتر خود ذخیره کنید. بکاپ شما به طور اتوماتیک در Rackspace ، S3،Google Drive ، Dropbox،SFTP ، FTP ایمیل و چندین فضای ابری ذخیره می‌شود.

شما همچنین با استفاده از این افزونه می‌توانید فایل هایی را که برای بکاپ گیری در وردپرس نیاز دارید انتخاب کنید. علاوه بر بکاپ گیری از هر وب سایت وردپرس، UpdraftPlus به شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً بکاپ‌ها را از پنل مدیریت وردپرس خود بازیابی کنید. این افزونه نسخه‌ی پرمیوم نیز دارد که بکاپ‌ها گیری را هنگام هرگونه آپدیت وب سایت به صورت اتوماتیک انجام داده و پشتیبان گیری را مرحله به مرحله گزارش می‌کند.

در این نسخه همچنین قابلیت ارسال همزمان بکاپ‌ها به چند سرور ذخیره‌سازی از راه دور و بکاپ‌ گیری چند سایت وجود دارد.

نقاط قوت و ضعف افزونه بکاپ وردپرس

2.      BackWPup

افزونه‌ی  BackWPup از افزونه‌های بکاپ رایگان وردپرس است که بیش از ۶۰۰ هزار وب سایت‌ از آن استفاده می‌کنند.این افزونه قابلیت زمان بندی برای تهیه خودکار بکاپ گیری در وردپرس را دارد.

از طریق این افزونه فایل بکاپ شما در فضاهای ابری مانند ,Dropbox ,Rackspace S3 و همچنین در  ,FTP ایمیل و کامپیوترتان ذخیره می‌شود.

افزونه‌ی  BackWPup به بکاپ گیری مطمئن و اتوماتیک خود مشهور است اما مراحل بکاپ گیری در این افزونه به روشنی توضیح داده نشده است. در حقیقت داشبورد آن دارای توضیحات اضافی و پیشنهادات گیج کننده است که فرآیند بکاپ گیری در وردپرس را برای کاربران با مشکل روبه‌رو می‌کند. همچنین در نسخه رایگان این افزونه امکان بازیابی بکاپ وردپرس از پیشخوان نبوده و باید برای بازیابی بکاپ وردپرس از مدیریت دیتابیس هاست اقدام کنیم. بنابراین اگر  در بکاپ گیری حرفه‌ای نیستید، این افزونه به شما پیشنهاد نمی‌شود.

این افزونه نسخه‌ی پرمیوم نیز دارد که بکاپ گیری در این نسخه امن یا رمزگذاری شده است. نسخه پریمیوم گزینه رمزگذاری فایل‌های پشتیبان را دارد که از هک کردن فایل بکاپ شما جلوگیری می‌کند.

مزایا و معایت افزونه backwpup

3.      Duplicator

افزونه Duplicator یک افزونه‌ی محبوب برای مهاجرت (migrate sites) به سایت‌های وردپرسی‌ست که گزینه‌ی بکاپ نیز دارد.

از طریق این افزونه امکان زمان‌بندی برای تهیه خودکار بکاپ وجود ندارد اما می‌توانید فایل‌‌های وردپرس خود را به صورت زیپ بکاپ گیری کرده و آن‌ها را به صورت آفلاین دانلود و ذخیره کنید. این افزونه همچنین فضاهای ابری مانند Amazon S3، Dropbox، Google Drive،  OneDrive را پشتیبانی می‌کند. 

از آن جایی که Duplicator در درجه اول به عنوان یک افزونه مهاجرت ساخته شده، بکاپ گیری در وردپرس از اولویت‌های این افزونه نیست. بنابراین در صورتی که تنها به بکاپ گیری نیاز داشتید این افزونه نمی‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

مزایا و معایب افزونه duplicator

4.      WPvivid

افزونه‌ی WPvivid یکی دیگر از افزونه‌هایی است که هر دو قابلیت مهاجرت وب سایت و بکاپ گیری را دارد.

امکان زمان‌بندی برای بکاپ ‌گیری و بازیابی آسان در این افزونه وجود دارد اما برای بکاپ گیری از طریق این افزونه باید مراحلی را به ترتیب انجام دهید؛ زیرا تنها با یک کلیک نمی‌توان بکاپ گیری را در WPvivid به انجام رساند.

افزونه‌ی WPvivid ذخیره سازی از راه دور را برای سرویس‌های ابری پشتیبانی می‌کند. فقط در ابتدا باید حساب‌های سرویس ابری خود را به افزونه متصل کنید تا به عنوان گزینه نمایش داده شوند، در غیر این صورت،  ذخیره سازی پیش فرض روی سرور سایت شما قرار می‌گیرد.

در همین راستا افزونه WPvivid این قابلیت را به شما می‌دهد که فایل‌های موردنظر خود برای بکاپ گیری در وردپرس را از قبل مشخص کرده و پشتیبان گیری جزئی یا کلی آن را تعیین کنید.

یک قابلیت برجسته دیگر در افزونه WPVivid این است که به شما امکان می دهد که قبل از تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود، تصاویر استفاده نشده را پاک کنید. به این ترتیب فایل‌های پشتیبان شما کم حجم‌تر و بدون درهم ریختگی شده و فرآیند پشتیبان گیری و بازیابی سریع‌تر و سبک‌تر می شود.

از طریق نسخه رایگان این افزونه حداکثر ۳ نسخه پشتیبان را می‌توانید ذخیره کنید، اما نسخه پرمیوم آن، این محدودیت را به کلی از بین می‌برد.

حتما بخوانید:  معرفی 6 افزونه مهم و کاربردی وردپرس

نقاط قوت و ضعف افزونه wpvivid

5. WP Time Capsule

WP Time Capsule یک افزونه بکاپ وردپرس است که میتوان ان را به عنوان یکی از بهترین افزونه های بکاپ گیری در وردپرس دانست که به دلیل رابط کاربری منحصربه‌فردش محبوب است. داشبورد این افزونه دارای تقویم است که می‌تواند تاریخ تمام بکاپ‌ها را نمایش دهد و کاربران می‌توانند نسخه‌های پشتیبان را از تقویم بازیابی کنند.
اولین بکاپ گیری در وردپرس از طریق این افزونه ۱۲ ساعت زمان می‌برد و در همان آغاز بکاپ گیری، زمان اتمام آن از طریق ایمیل به کاربر اطلاع‌رسانی می‌شود. به همین خاطر این افزونه برای بکاپ گیری از فایل‌های جدید و اخیرتان مناسب‌تر است. بکاپ‌گیری‌های بعدی به اندازه همگام‌سازی اول طول نخواهد کشید اما به طور متوسط، همگام‌سازی‌ها در این افزونه در مقایسه با سایر افزونه‌ها بسیار کند هستند. WP Time Capsule به شما این امکان را می‌دهد که بکاپ‌ گیری‌های خودکار خود را زمان‌بندی کرده و آن‌ها را در سرویس‌های ابری ذخیره کنید.استفاده از این افزونه تنها برای ۳۰ روز رایگان است و پس از این بازه بهره‌گیری از آن نیازمند تهیه‌ی نسخه‌ی پرمیوم است.

نقاط-و-صعف-wp-time-capsule

6.      BlogVault

BlogVault یکی دیگر از خدمات محبوب پشتیبان گیری برای وردپرس بوده که تنها یک افزونه نیست بلکه یک راه حل نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است.

صرف نظر از این که شما یک سایت عکاسی، یک سایت تک صفحه‌ای برای کسب و کار خود، یک فروشگاه ووکامرس یا حتی مدیریت 10 سایت برای مشتریان دارید، پشتیبان گیری BlogVault به کارتان می‌آید.

چیزی که این پلتفرم را متمایز می‌کند این است که پس از ثبت نام، به یک داشبورد مستقل دسترسی خواهید داشت که می‌توانید از طریق آن بکاپ گیری در وردپرس را برای چندین وب سایت مدیریت کنید. همچنین می‌توانید زمان آپلود وب سایت خود را مشاهده کرده، پشتیبان گیری را برنامه ریزی کنید و در نهایت وب سایت خود را با 1 کلیک بازیابی کنید.

در این افزونه فرآیند پشتیبان گیری گام به گام بوده و حتی برای مبتدیان آسان است.

اگر زمانی دسترسی به وب سایت و حساب هاستینگ خود را از دست بدهید، همچنان می‌توانید وب سایت خود را بازیابی کنید زیرا این پلتفرم از این دو جدا شده است. BlogVault حتی به شما امکان می‌دهد از کل سایت نسخه پشتیبان تهیه کرده و یک فایل فشرده دانلود کنید که در آینده از آن برای بازیابی سایت خود استفاده کنید.

BlogVault نسخه‌های پشتیبان شما را رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را در سرورهای امن خارج از سایت ذخیره می‌کند تا هر زمان که خواستید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بکاپ گیری BlogVault به صورت برنامه ریزی شده خودکار و روزانه است و این ویژگی این افزونه را برای سایت های پربازدید و ووکامرس مناسب‌تر می‌کند.

در حقیقت فروشگاه‌ها پویا هستند و کاربران، محصولات، فروش و رویدادهای دیگر به صورت دقیقه به دقیقه تغییر می‌کنند؛ بنابراین به بکاپ گیری در لحظه نیازمند هستیم که BlogVault این ویژگی را نیز دارد.

BlogVault از فناوری افزایشی برای بهینه سازی عملکرد و سرعت وب سایت شما نیز استفاده می‌کند.

7. Solid Backups:

یکی از قدیمی‌ترین افزونه‌های بکاپ‌گیری وردپرس است. اولین نسخه‌ی آن در سال 2010 توسط SolidWP منتشر شد و از آن زمان تاکنون به طور مداوم به روزرسانی شده و سالانه ارتقا یافته است. 

ویژگی‌ها:

 • بکاپ گیری خودکار و در لحظه. 
 • یکپارچگی آسان با Google Drive، Dropbox و Microsoft OneDrive .
 • ویژگی‌های امنیتی افزوده، مانند تشخیص بدافزارها.
 • بازگرداندن نسخه قبلی پایگاه داده، بدون نیاز اجرای بازیابی کامل.
 • امکان ساخت پروفایل‌های پشتیبان.
 • بکاپ‌گیری و بازیابی فایل‌های وردپرس.
 • تعمیر و اسکن پایگاه داده.

Jetpack Backup .8 :

Jetpack Backup یا VaultPress Backup در پلاگین محبوب Jetpack که توسط شرکت مادرِ وردپرس، Automattic ایجاد شده است، به روزرسانی شده است.

با بکاپ گیری Jetpack، می‌توانید وب سایت خود را با یک کلیک از نسخه بکاپ بازیابی کنید. این افزونه تمام بکاپ‌های خودکار شما را با خیال راحت در فضای ابری ذخیره می‌کند بدون اینکه سرعت وب‌سایت شما را کاهش دهد. استفاده از Jetpack Backup ساده است، به این معنی که لازم نیست نگران کدنویسی یا تنظیمات پیچیده باشید.

ویژگی‌ها Jetpack Backup:

بازیابی آسان وب سایت با یک کلیک.
برنامه تلفن همراه Jetpack به شما امکان می‌دهد وب سایت خود را در هر مکان و هر زمان بازیابی کنید.
از دیتابیس‌ها و فایل‌های وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.
امکان برنامه‌ریزی برای بکاپ گیری خودکار در زمان واقعی.

9. BackWPup:

BackWPup به شما این امکان را می‌دهد تا از وب سایت وردپرس خود نسخه بکاپ تهیه کنید و آن را در فضاهای ابری مانند Amazon S3، Dropbox، FTP و بسیاری دیگر ذخیره کنید.
توجه داشته باشید که نسخه رایگان BackWPup دارای ویژگی‌های بسیار کمی است. در حالی که استفاده از این افزونه آسان است و به بهترین شکل ممکن پیکربندی می شود، اما استفاده کارآمد از همه ویژگی‌هایش برای کاربر مبتدی دشوار است.

حتما بخوانید:  بهینه سازی وردپرس و افزایش سرعت وردپرس

ویژگی‌ها BackWPup:

فایل های بکاپ رمزگذاری می‌شوند.
صورت خودکار و دستی از وب سایت وردپرس شما نسخه بکاپ تهیه می‌کند.
ابزار بازیابی اضطراری برای وب‌سایت کاملاً از کار افتاده را نیز در دسترس قرار می‌دهد.
با اکثر فضاهای ابری قابل یکپارچه‌سازی است.

۱۰. Backup Migration:

افزونه Backup Migration ، ممکن است این افزونه ساده‌ترین ابزار بکاپ گیری وب سایت وردپرس باشد که می توانید در بازار پیدا کنید. می توانید پشتیبان گیری خودکار روزانه، هفتگی یا ماهانه را برنامه ریزی کنید.

علاوه بر این، این امکان نیز وجود دارد که وب سایت خود را به طور کامل تنها با چند کلیک تغییر دهید.

حتی با وجود اینکه Backup Migration به اندازه سایر افزونه‌های پشتیبان وردپرس امکاناتی را ارائه نمی دهد، اما همه چیزهایی را که برای پشتیبان گیری کامل و بازیابی کل وب سایت خود نیاز دارید، در اختیار دارد.

ویژگی‌ها Backup Migration: 

 • وب سایت شما را به طور کامل تنها با یک کلیک بازیابی می‌کند.
 • امکان انتخاب فایل‌ها و پایگاه‌های داده که می‌خواهید نسخه بکاپ از آنها تهیه کنید را فراهم می‌کند.

۱۱. Everest Backup:

افزونه Everest Backup ، این افزونه به دلیل ادغام رایگان با فضای ذخیره‌سازی ابری Google Drive معروف است. این افزونه به شما امکان می‌دهد که از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با ادغام Google Drive، می‌توانید به راحتی نسخه‌های پشتیبان خود را برای امنیت بیشتر ذخیره کنید.

همچنین می توانید از این افزونه برای مهاجرت یا کلون کردن کل وب سایت خود استفاده کنید. به راحتی می‌توانید انتقال کل وب سایت خود را آغاز کنید.

ویژگی‌ها Everest Backup: 

 • بکاپ گیری برنامه ریزی شده و دستی
 • بکاپ‌گیری در فضای ذخیره‌سازی ابری Google Drive (فضای ذخیره‌سازی محدود بر اساس حجم Google Drive شما اعمال می‌شود)
 • مهاجرت و شبیه سازی وب سایت (عملکرد پایه)
 • گزارش گیری پیشرفته
 • قابل یکپارچه سازی با چند سایت

۱۲. Backuply:

افزونه Backuply ، یک افزونه بکاپ گیری سریع و رایگان وردپرس است. این افزونه یک رابط کاربر پسند در مقایسه با سایر افزونه‌های پشتیبان وردپرس دارد. با چند کلیک می‌توانید بکاپ گیری خودکار را تنظیم کنید و در صورت نیاز تنها با یک کلیک وب سایت خود را بازیابی کنید.

با این حال، این افزونه نقطه ضعفی دارد و آن این است که لایه رایگان چرخش خودکار بکاپ گیری را ارائه نمی‌دهد، یعنی باید با حذف نسخه‌های پشتیبان قدیمی‌تر، فضای ذخیره‌سازی را به صورت دستی مدیریت کنید.

نسخه رایگان به شما امکان می دهد به صورت محلی، FTP و Google Drive پشتیبان بگیرید. برای گزینه‌های ذخیره سازی بیشتر باید به نسخه پریمیوم ارتقا دهید.

 • بکاپ کامل وب سایت
 • بازسازی آسان
 • بکاپ‌گیری محلی، FTP و Google Drive
 • انتقال مستقیم سایت به سایت
 • توانایی شبیه سازی مهاجرت

۱۳. Total Upkeep:

افزونه Total Upkeep ، (توسعه داده شده توسط شرکت BoldGrid) به شما امکان می‌دهد از وب سایت وردپرس خود نسخه بکاپ دستی و برنامه ریزی شده ایجاد کنید. همچنین وب سایت شما را به طور منظم برای یافتن بدافزارها اسکن می‌کند تا از هرگونه نقض امنیتی و از دست دادن داده‌ها جلوگیری کند.

ویژگی‌ها Total Upkeep:

 • بکاپ گیری برنامه ریزی شده
 • انتقال آسان سایت بکاپ گیری قبل از به روز رسانی (پشتیبان گیری خودکار قبل از به روز رسانی وردپرس)
 • مانیتورینگ وب سایت (عملکرد پایه)

نسخه پریمیوم به شما امکان می دهد بک آپ ها را از راه دور در Amazon S3 و Google Drive ذخیره کنید. این ویژگی در نسخه رایگان موجود نیست (به جای آن باید از وب سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.)

حرف آخر

در نهایت باید گفت که داشتن یک راه حل بکاپ گیری قابل اعتماد نه تنها یک ویژگی برای ایجاد سهولت، بلکه یک ضرورت است. مهم نیست که چقدر از وب سایت خود محافظت می کنید، شما همچنان در برابر خرابی‌های غیرمنتظره، باگ‌ها و نقض‌های امنیتی آسیب پذیر است. گاهی اوقات، حتی یک ویرایش کوچک تصادفی می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

تمام افزونه‌های بکاپ گیری وردپرسی که در بالا معرفی شدند، یک ویژگی مشترک دارند: همه‌ی آنها بکاپ‌گیری از وب سایت را انجام می‌دهند و می‌توانند وب سایت شما را به طور کامل بازیابی کنند.

بسته به نیازتان، ممکن است به برخی از ویژگی‌های بیشتری نیاز داشته باشید که اغلب فقط در نسخه‌های پریمیوم قابل دسترسی هستند. ویژگی‌هایی مثل ذخیره روی فضای ابری، یکپارچه‌سازی یا گزینه‌های امنیتی ویژه. لیست ما مجموعه‌ای از بهترین افزونه های بکاپ گیری در وردپرس را برای انتخاب فراهم می کند. شما همچنین می‌توانید در صورت استفاده از هر یک از این افزونه‌های بک آپ وردپرس، ویژگی‌های شاخص دیگر آن‌ها را با ما در قسمت دیدگاه‌ها در میان بگذارید تا به لیست خود اضافه کنیم.

اکنون تنها نکته‌ای که باقی می‌ماند این است که تصمیم بگیرید کدام افزونه پشتیبان وردپرس برای شما و وب سایت شما بهترین است.

برچسب ها:
امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست