خدمات میزبانی

دسته بندی: آموزش

در مفهوم کلی خدمات میزبانی به معنی سرویس هایی است که در بستر اینترنت به کاربران ارائه می شود. محیط خدمات میزبانی یک کامپیوتر پیکربندی شده است که به ازای ارائه ی برخی از منابع و امکانات خود به مشتریان هزینه ای از آن ها دریافت خواهد کرد. از اینترنت برای اتصال سرور به کلاینت استفاده می شود و دسترسی به سرور اطلاعات، محتوا و سرویس ها از طریق اینترنت ممکن خواهد بود.

انواع خدمات میزبانی در حیطه ی مفاهیم وب سایت و یا وب سرویس است اما ممکن است در برخی از موارد مفاهیم آن تغییر یابد.

وب هاستینگ:

مجموعه ای منحصر به فرد از برنامه های نرم افزاری یا خدمات ( مانند FTP و ایمیل) و یک محیط برای کار با زبان های برنامه نویسی مختلف ( مانند PHP، دات نت و جاوا ) فراهم می کند.

فایل هاستنیگ:

فایل هاستینگ امکان ذخیره سازی را در برنامه های کاربردی وب و یا سایت ها ایجاد می کند. فایل هاستینگ یک سرویس امن و ایده آل برای ذخیره سازی فایل ها است همچنین میزان از دست دادن یا سرقت فایل ها کاهش می باید.

میزبانی از تصاویر:

میزبان سرور امکاناتی را برای کار بر روی تصاویر و فایل های مسطح شده در اختیار کاربر قرار می دهد مانند اشتراک گذاری آسان و مقیاس پذیر. این امکانات از طریق شبکه تحویل محتوا ( CDN ) بهینه سازی برای محتوا انجام می دهد.

ایمیل هاستینگ:

این سرویس از طریق یک سرور برون سپاری مثل Microsoft Exchange و یا از طریق یک سرویس ایمیل مبتنی بر وب مانند Gmail انجام می شود.

حتما بخوانید:  انواع RAID

دسته بندی میزبانی وب بر اساس میزان دسترسی به منابع سرور، میزان دسترسی کاربر و همچنین تعداد حساب های میزبانی شده توسط سرور انجام می شود، این دسته بندی عبارت اند از:

  • وب هاستینگ اشتراکی: به دلیل اینکه برنامه های کاربردی مختلف وب به صورت اشتراکی بر روی یک سرور فیزیکی ذخیره می شود، یکی از محبوب ترین انواع هاست محسوب می شود.
  • وب هاست نیمه خصوصی: سرور این نوع هاست ها طوری پیکربندی شده است که نسبت منابع وب سایت به پهنای باند اختصاص یافته کمتر باشد یعنی این نوع هاست ها پهنای باند نسبتا قوی به مشتری واگذار می کند.
  • وب هاستینگ اختصاصی: هیچ اشتراکی بین منابع سرور اپلیکیشن کلاینت با کلاینت های دیگر وجود ندارد.
  • وب هاستینگ مجازی: در این نوع میزبانی وب، یک سرور فیزیکی به سرورهای مختلف مجازی تقسیم می شود. این تقسیم بندی بر اساس نیاز کاربران انجام می شود.
امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

آموزش نصب و پیکربندی WAF

آموزش نصب و پیکربندی WAF

0
Firewall به اختصار WAF، سرویس یا ماژولی برای افزایش امنیت وب‌سایت است که وظیفه کنترل ترافیک ورودی به وب‌سایت را بر عهده می‌گیرد. این نرم‌افزار…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست