ارائه دهنده خدمات مدیریت شده ( Managed Service Provider (MSP) )

دسته بندی: آموزش
تصویر شاخص مقاله MSP

MSP یک نوع از خدمات شرکت IT است که سرور، شبکه و برنامه های کاربردی تخصصی را برای کاربران و سازمان ها ارائه می دهد. این برنامه های کاربردی هاستینگ و مدیریت آن را ارائه می دهند.

MSP یک مدیریت خدمات ارتباطی عمومی است مانند خط های گسترده ی شبکه ی WAN است و انواع سرویس های یک شرکت را یکپارچه و مدیریت می کند، انواع این سرویس های عبارت اند از:

  • وب هاستینگ
  • دسترسی استاندارد به داده ها و حمل و نقل آن ها
  • مجوز مدیریت
  • پشتیبانی از شبکه های ویدئویی
  • پیام رسانی یکپارچه
  • مدیریت نیروی انسانی و مشخصات هر فرد به طور مجزا
  • مدیریت کامل شبکه و برون سپاری آن که شامل ویژگی هایی مثل پیام، مرکز تماس، تلفن IP، فایروال، مدیریت شبکه های خصوصی مجازی (VPS) ، نظارت و تهیه گزارش از شبکه است.

ارائه دهنده خدمات میزبانی وب ( Hosting Service Provider(HSP))

HSP یک نوع از ارائه دهنده خدمات IT است که منابع IT را برای افراد و وب سایت های مبتنی بر اینترنت ارائه می دهد.

ارائه دهنده خدمات میزبانی وب امکانات سخت افزاری، نرم افزاری، ذخیره سازی، شبکه و یا ترکیبی از آن ها را برای مشتریان ارائه می دهند.

ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب اشخاص بسیار کلیدی هستند که میلیون ها وب سایت در اینترنت را پشتیبانی می کنند. آن ها در ساخت و ارائه زیر ساخت های کامل برای استقرار وب و قابلیت های آن تلاش می کنند.

MSP زیر ساخت های تخصصی، منابع انسانی و گواهی نامه های حرفه ای (مثل گواهی نامه های امنیتی و …) را ارائه می دهد علاوه بر این موارد 7/24 مورد برای نظارت و تامین خدمات اضافی به مشتریان خود ارائه می دهند.

حتما بخوانید:  بررسی مشکلات اسپم در سرور ها

MSP سرورها و سرویس های شبکه را به منظور استفاده از امکانات داده های عظیم ارائه می دهند. این امکانات MSP می تواند برای تعداد زیادی از برنامه های مختلف وب شرکت های خصوصی، نرم افزارهای کاربردی استفاده شود.

MSP ها بر روی یک سیستم مدیریت فروش (VMS) راه اندازی شده است که یک برنامه کاربردی را به منظور انجام تمام امور مربوط به مشتریان را فراهم می کند.

HSP هاست ها و یا میزبانی سرورهایی را ایجاد می کند که توانایی به عنوان وب سرور را داشته باشند؛ هر یک از میزبان وب ها ممکن است (بستگی به نوع وب سایت) یک یا چند وب سایت را میزبانی می کنند.

به طور کلی HSP دو نوع از خدمات میزبانی وب را فراهم می کند:

  • هاست اشتراکی
  • هاست اختصاصی
4.7/5 - (15 امتیاز)

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

وردپرس چگونه اطلاعات را ذخیره می کند؟

0
ساختار دیتابیس وردپرس یکی از موارد حیاتی در توسعه وبسایت‌ها و برنامه‌های مبتنی بر این سیستم مدیریت محتوا است. دیتابیس وردپرس اطلاعات مربوط به مطالب،…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست