کم‌هزینه‌ترین روش انتقال دارایی‌ها از بایننس به صرافی کوکوین

دسته بندی: آموزش, اخبار, دنیای بلاک چین و کریپتو
آموزش انتقال ارز از بایننس به کوکوین

صرافی بایننس، سخت‌گیری‌هایش را بیشتر کرده است. طوری که استفاده از آن برای ایرانی‌ها (به‌عنوان کاربران غیرمجاز) تقریباً غیرممکن شده است.

به عقیده بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی، صرافی کوکوین بهترین جایگزین بایننس است. مسئله‌ای که وجود دارد، انتقال دارایی‌ها از بایننس به کوکوین است. این مقاله به‌منظور آموزش همین کار تهیه شده است.

اگر نمی‌دانید، باید بگوییم که انتقال ارز در دنیای رمزارزها هزینه دارد. هزینه‌ای تحت عنوان فی انتقال!

منظور از فی انتقال چیست؟

به ساده‌ترین بیان،  زمانی که قصد انتقال ارز دیجیتالی را داشته باشید، بخشی از آن ارز به‌عنوان فی شبکه از حساب شما کسر خواهد شد! 

فی انتقال در ارزهای مختلف متفاوت است؛ یعنی اگر بخواهید بیت‌کوین منتقل کنید، فی انتقال آن با ارزهای دیگری مثل تتر متفاوت خواهد بود.

نکته: بیت‌کوین در مقایسه با ارزهای دیگر، فی انتقال بسیار بالایی دارد!

راهکارهایی برای کاهش این هزینه وجود دارد که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

فی انتقال

اما از آنجایی که در این مقاله می‌خواهیم چگونگی انتقال دارایی‌ها از صرافی بایننس به صرافی کوکوین را آموزش دهیم، اجازه دهید ابتدا نحوه واریز ارز به کوکوین را آموزش دهیم.

چگونگی واریز ارز در صرافی کوکوین

برای استفاده از صرافی کوکوین، باید وارد سایت آن به آدرس kucoin.com شوید. اگر در کوکوین حساب دارید که هیچ، اگرنه قبل از هرکاری باید یک اکانت برای خود بسازید. انجام این کار بسیار ساده است!

فقط کافی است ایمیل‌تان را وارد کنید و سپس با مراجعه به صندوق دریافتی‌تان، کد تائید را وارد کنید. در مرحله آخر هم یک رمز عبور برای اکانت‌تان تعیین می‌کنید و کار تمام است.

برای واریز ارز به این صرافی، در صفحه اصلی، در قسمت بالا و سمت راست روی Assets کلیک کنید.

واریز ارز به صرافی کوکوین

در صفحه جدید، باز هم در قسمت بالا و سمت راست، گزینه سبزرنگی دیده می‌شود که Deposit نام دارد. در تصویر زیر آن را با کادر قرمز مشخص کرده‌ایم. روی آن کلیک کنید.

حتما بخوانید:  ‫‫ظهور دوباره بدافزار StealRat‎

آموزش واریز ارز به صرافی کوکوین

سپس وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر خواهید شد. در تصویر قسمت‌های مختلف این صفحه را با اعداد 1 تا 4 مشخص کرده‌ایم:

آموزش واریز ارز به صرافی کوکوین

  1. در این فیلد باید نام ارزی که قصد واریز آن به کوکوین را دارید مشخص کنید. ما تتر یا USDT را انتخاب کرده‌ایم.
  2. در این فیلد باید بخشی از حساب‌تان که می‌خواهید ارز به آن واریز شود را مشخص کنید. ما در این اینجا Main Account یا حساب اصلی را انتخاب کرده‌ایم.
  3. این بخش برای انتخاب شبکه انتقال است.  شبکه‌های مختلف فی انتقال‌های متفاوتی دارند.  در این آموزش برای ارز تتر از  شبکه ترون یا TRC20  استفاده می‌کنیم.
  4. این بخش آدرسی را نشان می‌دهد که باید در اختیار فرد واریزکننده قرار دهید. این آدرس مختص شما و در لحظه ایجاد شده است. (برای انتقال ارز از بایننس به کوکوین هم باید از این آدرس استفاده کنید)

حالا وقت آن است که چگونگی برداشت دارایی‌ها از بایننس را هم یاد بگیرید.

نحوه برداشت ارز از صرافی بایننس

اگر قصد برداشت ارز از صرافی بایننس به‌منظور انتقال به صرافی‌ یا یک کیف پول را دارید، قبل از هرکاری باید وارد حساب‌تان در این صرافی شوید.

در این آموزش ارز بایننس‌کوین یا BNB را به‌عنوان مثال در نظر گرفته‌ایم.

درست مثل تصویر زیر، در قسمت بالا و سمت راست صفحه، روی Wallet و سپس Overview کلیک کنید.

برداشت ارز از بایننس

در صفحه جدید روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

برداشت ارز از بایننس

همان‌طور که در تصویر زیر مشخص شده است، باید روی Crypto کلیک کنید.

برداشت ارز از بایننس

در این بخش باید ارز مدنظرتان را انتخاب کنید. همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، ما در این آموزش از ارز BNB استفاده کرده‌ایم.

برداشت ارز از بایننس

سپس صفحه‌ای باز می‌شود که باید در آن شبکه مدنظرتان برای انتقال را انتخاب کنید. BNB فقط روی دو شبکه BEP2 و BEP20 قابل انتقال است. رو‌به‌روی هر شبکه هم میزان فی آن را خواهید دید.

برداشت ارز از بایننس

در مرحله بعدی باید آدرس مقصد را وارد کنید. (همان آدرسی که در بخش آموزش واریز به کوکوین راجع به آن صحبت کردیم)

برداشت ارز از بایننس

نکته: در آموزش چگونگی واریز ارز به کوکوین، ما از ارز تتر برای مثال استفاده کردیم؛ اما اینجا بایننس‌کوین را برای آموزش در نظر گرفته‌ایم. توجه داشته باشید که  آدرس مقصد باید متعلق به همان ارزی باشد که قصد انتقالش را دارید! 

حتما بخوانید:  تغییر در لایسنس Cpanel و دایرکت ادمین (Directadmin)

برای اینکه آدرس جدیدی را به این صفحه اضافه کنید، باید روی Address Book و بعد از آن روی Address Management کلیک کنید. مثل تصویر زیر:

برداشت ارز از بایننس

حالا روی Add Withdraw Address کلیک کنید:

برداشت ارز از بایننس

در این مرحله، با صفحه‌ای مواجه خواهید شد که اطلاعات صرافی یا کیف پول مقصد را طلب می‌کند.

برداشت ارز از بایننس

دو نکته راجع به این بخش:

  • Wallet Label بخشی است که در آن می‌توانید برای هر آدرس یک نام دلخواه تعیین کنید.
  • Memo قسمتی است که فقط برخی از ارزها مثل بایننس‌کوین آن را دارند. اگر بخواهید BNB را به تراست ولت منتقل کنید، نیازی به MEMO نخواهد بود، اما برای انتقال آن به یک حساب دیگر در بایننس یا صرافی‌ای دیگر، لازم‌تان می‌شود. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی، بدون وجود Memo انتقال ناموفق خواهد بود.

بعد از اینکه آدرس را وارد و شبکه انتقال را مشخص کردید، روی Submit کلیک کنید و سراغ فیلد Withdraw amount بروید. در این بخش باید میزان ارزی که می‌خواهید انتقال دهید را معلوم کنید.

برداشت ارز از بایننس

بعد از پر کردن این قسمت، در انتهای صفحه میزان فی انتقال و میزان ارزی که در نهایت منتقل می‌شود را مشاهده خواهید کرد. جلوی این عدد که بزرگ‌تر از باقی اعداد نوشته شده است، گزینه زردرنگ Withdraw وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

خب کار تمام نشده و یک مرحله دیگر باقی مانده است. بعد از اینکه روی Withdraw کلیک کردید، صفحه‌ای باز می‌شود که باید در آن انتقال ارز را تائید کنید. به تصویر زیر توجه کنید:

برداشت ارز از بایننس

همان‌طور که می‌بینید، 3 روش تائید وجود دارد: ایمیل، شماره تلفن همراه و Google Authenticator. بعد از اتمام این مرحله، کار تمام است و انتقال با موفقیت انجام خواهد شد.

اما در مورد کاهش فی انتقال …

چگونه می‌توان فی انتقال را به حداقل رساند؟

همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، فی انتقال هر ارز با دیگری متفاوت است؛ اما درست‌تر آن است که بگوییم این تفاوت به‌خاطر شبکه‌ای است که انتقال در آن انجام می‌شود. مثلاً اگر بیت‌کوین دارید و می‌خواهید آن را از بایننس به کوکوین منتقل کنید، مقدار زیادی از آن به‌عنوان فی انتقال از حساب‌تان کسر خواهد شد؛ چراکه این ارز محبوب از شبکه‌ای با فی انتقال زیاد استفاده می‌کند.

حتما بخوانید:  نصب lscache در لایت اسپید

نکته: یکی از کم‌ترین فی‌های انتقال متعلق به شبکه ترون یا TRC20 است. تتر یا USDT در این شبکه جا‌به‌جا می‌شود.

پس برای انتقال دارایی‌های‌تان، بهتر است ابتدا در بایننس آن‌ها را به تتر تبدیل کنید و سپس روی شبکه ترون به آدرس مقصد که در اینجا صرافی کوکوین است انتقال دهید. 

سپس می‌توانید در همان صرافی آن‌ها را به ارزی که داشتید، یا حتی ارزهای دیگر تبدیل کنید. به این ترتیب، کار با کم‌ترین هزینه ممکن انجام خواهد شد.

سرویس VPS ایران‌سرور مناسب ترید

اگر قبلاً از سرویس سرور مجازی یا VPS ما برای انجام معاملات در بایننس استفاده می‌کردید، می‌توانید همچنان از آن برای استفاده از کوکوین بهره ببرید.

یادتان باشد که  کوکوین هم تمایلی ندارد تا به ما خدمات ارائه کند! پس بهترین کار این است که با تغییر IP، ایرانی‌ بودن‌مان را مخفی کنیم. 

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، تغییر IP با استفاده از VPN و VPS ممکن می‌شود. استفاده از روش اول کار معقولی نیست؛ چراکه معمولاً یک آیپی اختصاصی در اختیارتان نیست و هربار از نقطه‌ای متفاوت وارد کوکوین خواهید شد. خب مسلماً تیم امنیتی کوکوین نسبت به این موضوع واکنش نشان خواهند داد و حسابتان مسدود خواهد شد.

پس قطعاً بهترین راهکار استفاده از VPS یا سرور مجازی است. به این ترتیب، آیپی اختصاصی‌ یکی از کشورهای مجاز برای معامله در کوکوین در اختیارتان قرار می‌گیرد. مثلاً کشور فرانسه! سپس بعد از اتصال به VPS، می‌توانید مانند کسی که در قلب پاریس سکونت دارد از خدمات این صرافی بهره ببرید.

سرویس‌های VPS ما به نحوی ارائه می‌شوند که همراه با بالاترین سرعت، به‌بهترین شکل برای ترید بهینه‌ شده باشند تا خیال‌تان از امنیت دارایی‌های‌تان راحت باشد!

نتیجه‌گیری

در هر صورت، انتقال ارز از صرافی‌ای به صرافی یا کیف پول دیگر، بدون هزینه امکان‌پذیر نخواهد بود! اما راهکارهایی برای کاهش این هزینه به حداقل‌ترین میزان ممکن وجود دارند که در این مقاله کامل و مفصل به آن پرداختیم.

اگر سوالی داشتید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا خیلی زود پاسخ‌تان را بدهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

راهنمای خرید هاست وردپرس

0
یکی از انواع سرویس‌های میزبانی که طی چند سال گذشته خیلی رواج پیدا کرده، هاست وردپرس است. در این مقاله، می‌خواهیم آموزش خرید هاست وردپرس…

بررسی XML-RPCو عملکرد آن در وردپرس؟

0
در عصر دیجیتال امروز، وب‌سایت‌ها نقش حیاتی در زندگی ما ایفا می‌کنند، ساخت و مدیریت وب‌سایت‌ها از جمله برای وبلاگ‌نویسان شخصی، کسب و کارها، یا…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست