LSMCD چیست و چگونه می تواند جایگزینی برای Memcached باشد

دسته بندی: آموزش
LSMCD یک سیستم caching توزیع شده با عملکرد بالا و دارای حافظه اشتراکی پشتیبانی شده با فایل است که به عنوان جایگزینی کمتر شناخته شده و غیر رسمی برای Memcached طراحی شده.
 LSMCD یکسری بهبودها را معرفی نمود منجمله:
Memcached جهت ذخیره موقت طراحی شده است که همین ویژگی اش به شرطی که نتایج ذخیره شده مدام تغییر نکنند میتواند باعث افزایش سرعت اپلیکیشن های دیتابیسی شود. همچنین می تواند داده های session های PHP یا خروجی پردازشی عملیات cache را ذخیره نماید. در هر صورت، به دلیل طبیعت و ماهیت موقت و غیر-HA (منظور عدم قابلیت تکثیر=replication و افزونگی=redundancy) این سرویس اگر یکی از سرورهای Memcached شما خراب شده یا به هر دلیلی بالا نیاید دیگر به داده های ذخیره شده در حافظه آن سرور دسترسی نخواهید داشت.
Memcached یک کمبود دیگر هم دارد: دوام یا استقامت؛ لذا اگر Memcached ریبوت شده، خاموش شود یا crash کند داده های ذخیره شده در آن از بین خواهد رفت. اگر میخواهید که داده هایتان تا ابد ذخیره بمانند مجبورید هم آنها را در Memcached بنویسید و هم در یک دیتابیسی که به Memcached وصل شود و از آن پشتیبانی کند. با اینکه Memcached سرعت خواندن از حافظه را افزایش میدهد اما نوشتن نتایج آن به یک دیتابیس به همان اندازه کند و وقت گیر است.
LiteSpeed Memcached نسبت به Memcached امکان عملکرد و مقیاس پذیری بهتر از طریق مدیریت و تخصیص حافظه از یک تعداد زیادی از سرورها و ذخیره آنها به شکل جفت های key/value به ما میدهد (یعنی نیازی به دیتابیس ثانویه نداره پس هم سرعتش بالاتره هم قابلیت HA داره).

آموزش نصب LSMCD

جهت نصب دستورات زیر را اجرا کنید:
سپس فایل node.conf را باز نموده و آدرس ip اصلی سرور را جایگزین ۱۲۷.۰.۰.۱ نموده و سرویس lsmcd  را ریست کنید.

 

برگرفته از [litespeedtech.com]

 

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

SNI چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

SNI چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

۰
افزایش امنیت اینترنت! یکی از دغدغه‌های بشر از سال‌ها پیش تا به‌امروز همین بوده است. در این راستا اقدامات زیادی انجام شده و در این…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست