آموزشایران‌سروردامنه

آموزش انتقال دامنه به ایران سرور

در مقاله قصد داریم نحوه انتقال دامنه به ایران سرور را به صورت بسیار آسان به شما عزیزان آموزش دهیم.

در حالت کلی طبق قوانین ICANN، شروع انتقال دامنه باید از سوی مالک دامنه آغاز گردد، که این مورد منوط به در اختیار داشتن کد انتقال دامنه میباشد (میتوانید از مرکز ثبت فعلی دامنه خود این کد را درخواست کنید)

توجه داشته باشید برای انتقال دامنه باید:

  • ۶۰ روز از آخرین بروزرسانی اطلاعات آن مانند تمدید دامنه، تغییر اطلاعات هویز دامنه و .. گذشته باشد.
  • حداقل ۱۰ روز به تاریخ انقضای دامنه باقی مانده باشد.

در غیر این صورت می بایست دامنه را در Registrar فعلی تمدید و بعد از ۶۰ روز برای انتقال اقدام نمایید.

  • در تمامی مراحل تغییر مرکز ثبت دامنه، با توجه به تنظیم DNS های آن، در روند انتقال، سرویس میزبانی وب آن دامنه قطع و یا دچار اختلال نخواهد شد.
  • شما میتوانید در حین انجام روند انتقال دامنه اطلاعات آن را اعم از DNS های فعلی دامنه و اطلاعات هوایز را حفظ نمایید و یا به اطلاعات جدید اختصاص دهید. همینطور میتوانید بعد از انتقال از قسمت مدیریت دامنه های خود، این تغییرات را انجام دهید. اگر هم اکنون روی دامنه شما  DNS تنظیم است، در روند انتقال در بخش درخواست  DNS های جدید، همان مقادیر  DNS های قبلی خود را وارد نمایید.

مقاله پیشنهادی: DNS چیست؟

مراحل انتقال دامنه به صورت ساده به شرح زیر است :

آماده سازی انتقال دامنه :

لطفا به شرکت و یا مرکز ثبت فعلی دامنه خود مراجعه و از ایشان علاوه بر درخواست بازگشایی قفل انتقال دامنه، کد انتقال دامنه را نیز درخواست نمایید، این کد در رجیسترارهای مختلف نام های متفاوتی مانند secretcode، transfercode  ، Authorization Code ، Auth Code ، Authinfo code یا EPP Code دارد  که تنها برای مالک دامنه از طریق ایمیل ارسال خواهد شد.

 شروع انتقال دامنه :

اگر در ایران سرور عضویت ندارید، ابتدا عضویت خود را ایجاد و وارد حساب کاربری خود شوید، سپس با کلیک بر روی  گزینه” دامنه ها ” به قسمت ” انتقال دامنه به ایران سرور” بروید .

انتقال دامنه

بعد از کلیک بر روی گزینه ” انتقال دامنه به ایران سرور”، مطابق تصویر ، نام دامنه را بدون  www وارد و کد انتقال دامنه را به صورت صحیح در قسمت خواسته شده وارد نمایید ( از وارد نمودن دستی کد انتقال دامنه خودداری نمایید و با کپی نمودن کد از مشکلات خطای کد وارد شده جلوگیری کنید )

انتقال دامنه

در قسمت بعد  DNS های فعلی دامنه را وارد کرده و اگر   DNSفعالی روی دامنه ندارید اجازه دهید تا دامنه با  DNS های پیش فرض ایران سرور منتقل شود، روی گزینه “ادامه” و سپس گزینه ” پرداخت نهایی” را کلیک کنید :

انتقال دامنه

با توجه به قوانین GDPR و به دلایل فنی ، ما نمی توانیم به طور خودکار اطلاعات هوایز دامنه شما را انتقال دهیم، اطلاعات مورد نظر دامنه خود مانند ایمیل، آدرس و .. را وارد نمایید و یا اجازه دهید با اطلاعات اکانت کاربری ایران سرور شما به صورت پیش فرض در فرم اطلاعات انتقال وارد شده است، انتقال کامل گردد و روی گزینه ” ثبت سفارش” کلیک  و فاکتور ایجاد شده را پرداخت نمایید.

انتقال دامنه

 

توجه نمایید انتقال دامنه هزینه ای ندارد و هزینه دریافت شده تنها برای تمدید دامنه شماست که به اعتبار فعلی دامنه اضافه خواهد شد.

دامنه در انتظار انتقال

با پرداخت فاکتور، درخواست انتقال دامنه به مرکز ثبت دامنه  ارسال می‌شود.

بسته به رویه مرکز ثبت فعلی ( قدیمی )، یک ایمیل به آدرس ایمیلی که در اطلاعات هوایز دامنه قبلا ثبت بوده، ارسال میگردد که در آن درخواست تایید و یا لغو انتقال دامنه را دارد.

بررسی و پیگیری این ایمیل حائز اهمیت است. (در بعضی موارد هیچ ایمیلی ارسال نمیشود)

در این مرحله اگر مشکلی در انتقال دامنه ایجاد گردد از سوی ایران سرور تیکت اطلاع رسانی آن برای شما ارسال خواهد شد.

۴- پایان کار انتقال دامنه :

پس از گذشت حداکثر ۵ تا ۷ روز دامنه شما منتقل شده و به شما اطلاع رسانی خواهد شد. بلافاصله بعد از انتقال میتوانید دامنه خود را در ایران سرور مدیریت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن