آموزشامنیت

SSL رایگان چیست و چطور می توانیم آن را فعال کنیم؟

آموزش فعال سازی SSL رایگان در Direct Admin و Cpanel

امنیت سایت های مختلف یکی از ابزارهایی است که مدیران سایت به آن اهمیت زیادی می دهند. در کنار آن SEO نیز یکی دیگر از برنامه هایی محسوب می شود که گوگل برنامه ریزی دقیق و وسیعی برای آن داشته و هر ساله با ارائه الگوریتم های مختلف سعی در آپدیت کردن آن دارد و متخصصان SEO با استفاده از این الگوریتم ها بهینه سازی سایت را انجام می دهند تا در نتایج گوگل رتبه بهتری کسب کنند.

SSL گواهینامه ای است که می تواند علاوه بر بالابردن امنیت سایت شما تاثیر زیادی روی سئو داشته باشد. پس اگر مدیر یک وبسایت اینترنتی هستید و تاکنون این گواهینامه را برای سایت خود نداشته اید پیشنهاد می کنیم همین الان اقدام به نصب گواهینامه SSL روی سایت خود کنید. SSL رایگان یا Let’s Let Encrypt SSL Certificate به راحتی در دسترس شما قرار دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

چطور می توانم بفهمم سایت من گواهینامه SSL رایگان دارد یا نه؟

حتما با خواندن ابتدای این مقاله این سوال را از خود داشتید. کافی است سایت خود را باز کنید. در نوار آدرس سایت به اولین قسمت قبل از آدرس URL توجه کنید. اگر نشانگر یک قفل در کنار آن دیده شد شما این گواهینامه را دارید. مانند تصویر زیر:

همانطور که مشاهده می کنید در کنار آدرس سایت یک قفل به رنگ خاکستری دیده می شود. البته در گذشته براساس تصمیم گوگل این قفل به رنگ سبز بود، اما باتوجه به سیاست گذاری جدید گوگل این قفل به رنگ خاکستری تعبیه شده است.

فعال سازی SSL رایگان در DirectAdmin

نوبت به فعال سازی SSL رایگان روی DirectAdmin رسید. برای این کار باید در ابتدا وارد DirectAdmin شوید. این گواهینامه رایگان توسط برنامه نویسان تولید شده و رایگان در اختیار مردم قرار گرفته است. این سرویس به شما این امکان را می دهد تا یک گواهینامه رایگان را بر روی وبسایت خود نصب کنید.

پیش از هرکاری باید اطمینان حاصل کنیم که Secure SSL برای دامنه فعال شده است. برای فعال کردن آن، روی تنظیم دامنه (Domain Setup) کلیک کنید.

SSL رایگان
SSL رایگان

مانند تصویر زیر برای فعال کردن Secure SSL  روی دامنه مورد نظر کلیک کنید.

SSL رایگان
SSL رایگان

حالا تنها کافی است Secure SSL را فعال کنید. برای این کار تیک روبروی گزینه را بگذارید و ذخیره سازی کنید.

SSL رایگان
SSL رایگان

پس از ذخیره این صفحه به صفحه اصلی کاربر بازگردید، حالا بر روی گواهینامه SSL کلیک کنید.

SSL رایگان
SSL رایگان

همانطور که در تصویر زیر نیز دیده می شود، باید روی گزینه Free & automatic certificate from Let’s Encrypt کلیک کنید.

در قدم بعدی نام دامنه و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. البته در این قسمت دقت داشته باشید که فقط domain.com و www.domain.com انتخاب شده باشد.

در آخر مرحله باید تمام تغییرات را ذخیره کنید.

SSL رایگان
SSL رایگان

اگر تمام مراحل را مطابق با آنچه گفته شد به درستی انجام داده باشید، تصویری مانند آنچه در زیر مشاهده می کنید برای شما نمایش داده می شود:

SSL رایگان
SSL رایگان

در تصویر زیر مثالی از گواهینامه نصب شده با موفقیت آورده شده است. این راهنما فقط برای وب سایت هایی که در Direct Admin با Let’s Encrypt فعال شده باشند قابل اجرا است.

SSL رایگان
SSL رایگان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن