انواع شبکه‌های مجازی به بهانه‌ی ۲۷ام اردیبهشت‌ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی

۳ دیدگاه
دسته بندی: آموزش
۲۷ام اردیبهشت‌ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی

امروزه رسانه‌های ارتباطی بسیاری در دنیا وجود دارد، نکته جالب رشد روز افزون رسانه‌های آنلاین یا شبکه‌های مجازی است؛ با وجود اینکه زمان زیادی از پیدایش این شبکه‌ها نمی‌گذرد، به جرات می‌توان گفت این شبکه‌ها به جزء جدا نشدنی زندگی امروز تبدیل شده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی آنلاین، عموما سرویس‌های مبتنی بر وب هستند و سرویس آنلاین، پلتفرم یا سایتی محسوب می‌شود که کاربران آن می‌توانند، نظرات و علاقه‌مندی‌های خود را با دیگران به اشتراک گذارند، به عبارتی دیگر محتوا ایجاد و با سایرین به اشتراک بگذارند.

می‌توان گفت مهمترین هدف یک شبکه‌ی اجتماعی«گسترش ارتباطات میان افراد» است.

وب‌سایت‌های Qmee وMycleveragency یک اینفوگرافی بسیار زیبا ازانتشار مطالب در شبکه‌های آنلاین در ۶۰ ثانیه -زمان ورق زدن یک برگه کتاب- ارائه داده‌است.

اینفوگرافی Qmee و Mycleveragency از حجم بروزرسانی اطلاعات شبکه‌های اجتماعی در 60 ثانیه.

اینفوگرافی Qmee و Mycleveragency از حجم بروزرسانی اطلاعات شبکه‌های اجتماعی در ۶۰ ثانیه.

دامنه فعالیت شبکه‌های اجتماعی روز به روز گسترده‌تر می‌شود و انواع و ساختارهای متفاوتی از این نوع هر روز پدید می‌آید. بنابراین شناخت انواع آن می‌تواند راهنمای مفیدی برای گسترش تجارت شما باشد.

وب‌سایت About.com شبکه‌های اجتماعی را به چند دسته‌ی مختلف تقسیم‌بندی کرده‌است، البته این دسته‌بندی‌ها کامل نیست و بسیاری از شبکه‌ها را در بر نمی‌گیرد اما دانستن آن خالی از لطف نیست.

انواع شبکه‌های اجتماعی:

 عمومی یا بر پایه‌ی دوستی:

این دسته از شبکه‌ها همانطور که از نامشان پیداست بر روی موضوع خاصی تمرکز ندارند، بلکه مکانی برای برقرای ارتباط با دوستان یا افراد جدید می‌باشند. این شبکه‌ها معمولا به افراد اجازه می‌دهد که گروه‌هایی بر مبنای علاقه‌مندی‌های مشترکشان تشکیل دهند.

حتما بخوانید:  مدیریت هاست ابری

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

 فیلم و موسیقی:

این شبکه‌ها با تمرکز برارتباط کاربرانی که دارای علاقه‌مندی‌های مشابه از فیلم و موسیقی هستند، پایگاه‌داده‌ی کاملی از اطلاعات در زمینه فیلم و موسیقی است.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

موبایل:

یکی از بزرگترین زمینه های رشد در بازار آنلاین، کاربران موبایل -تلفن همراه- هستند. شبکه‌های اجتماعی بر پایه‌ی موبایل، قابلیت‌های بسیار خوبی دارند، قابلیت‌هایی مانند تنظیمجلسات کاری که بدون برنامه ریزی قبلی.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

 

 کسب و کار:

شبکه‌هایی این دسته بسیار جدی و تخصصی‌ هستند، می‌توان گفت در آن‌ها نشانه‌ای از سرگرمی و بازی‌های آنلاین نیست. در این شبکه‌ها افراد اطلاعاتی در زمینه تخصص‌ها و توانایی‌ها خود با سایرین به اشتراک می‌گذارند.

شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کار به افراد این امکان را می‌دهد که در سریع‌ترین زمان ممکن لیستی از مخاطبان کسب‌و‌کار مورد نظر خود را پیدا کرده با آن‌ها ارتباط کاری برقرار کنند. همچنین این شبکه‌های اجتماعی را می‌توان بهترین راه پیدا کردن شغل دانست.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

حتما بخوانید:  ‫‫لاگ‌ها در MySQL server

کتاب و کتاب‌خوان:

در این شبکه‌ها اطلاعات مفیدی در مورد موضوعات، تحلیل، نقد و بررسی درباره کتاب‌ها  وجود دارد. همچنین کاربران اطلاعاتی در زمینه‌ی کتابی که درحال خواندن آن هستند با دیگران به‌اشتراک می‌گذارند.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

 

سرگرمی و علاقه‌مندی‌های خاص:

در دنیایی امروز علاقه‌مندی و سرگرمی‌ها،یکی از مهمترین منابع انرژی بشر برای زندگی محسوب می‌شود، در این شبکه‌ها اطلاعات بسیار مفیدی از سرگرمی‌های مختلف، مکان‌های تفریحی و باستانی، ورزش‌ها، ماشین‌ها، توصیه‌‌های پزشکی و در کل هر چیز که به hubby (سرگرمی) مرتبط می‌شود وجود دارد.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

حیوانات خانگی:

در این شبکه‌ها اطلاعاتی درباره حیوانات خانگی، نحوه نگهداری آن‌ها و غیره وجود دارد. در این شبکه‌ها می‌توان اطلاعات مفیدی در مورد حیوانات خانگی کسب و در گفتگوهای مرتبط شرکت کرد. اگر تصمیم به خرید حیوان خانگی دارید، با مراجعه به این شبکه‌ها اطلاعات خوبی در باره آن می‌توان بدست آورد و یا با دارندگان کنونی آن مشاوره کرد.

از شبکه‌های زیر به می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دسته نام برد:

در پایان اینفوگرفی زیبایی از۲۳ نوع رسانه اجتماعی برای شما در نظر گرفته‌ایم.

اینفوگرفی زیبایی از ۲۳ نوع رسانه اجتماعی، کاری از اینفوگرافیکس

اینفوگرفی زیبایی از ۲۳ نوع رسانه اجتماعی، کاری از اینفوگرافیکس

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

SNI چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

SNI چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

۰
افزایش امنیت اینترنت! یکی از دغدغه‌های بشر از سال‌ها پیش تا به‌امروز همین بوده است. در این راستا اقدامات زیادی انجام شده و در این…

نظرات کاربران

۳ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست