امنیت در وردپرس

۴ دیدگاه
دسته بندی: امنیت
تصویر شاخش مقاله امنیت در وردپرس

امنیت کاربران

یکی از موارد کلیدی مورد حمله ی هکرها در وردپرس، اینترفیس مدیریت آن است. اگر یک مخرب بتواند وارد قسمت مدیریت سیستم وردپرس شود تمام امنیت وردپرس از بین خواهد رفت. در نتیجه اولویت امنیت وردپرس بخش ورود کاربری آن خواهد بود.

  • استفاده از نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد

بهتر است از نام کاربری پیش فرض وردپرس پرهیز کنید. در هنگام نصب یک نسخه ی وردپرس بر روی وب سایت خود نام کاربری قبلی را تغییر دهید و نامی منححصر به فرد را انتخاب کنید. به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از نام کاربری معمول مثلadmin ، از نام وب سایت و یا نام خود را انتخاب کنید.

برای رمز عبور بهتر است یک رمز عبور پیچیده و متشکل از حروف، اعداد و کاراکترهای موجود استفاده کنید.

  • حفاظت از رمز عبور با تغییر فایل wp-login.php

اگر شما یک کاربر پیشرفته ورد پرس یا توسعه دهنده ی آن هستید، می توانید به راحتی با برخی از تغییرات در سمت سرور یک صفحه ی ورود امن ایجاد کنید و یک لایه امنیتی برای وب سایت شما ایجاد می کند.

امنیت کد

زمانی که شما در حال توسعه ی پلاگین های وب سایت خود هستید، اگر به امنیت کدها توجه نداشته باشید هکرها می توانند با سوء استفاده از این مورد حداقل بخشی از وب سایت شما را تخریب کنند.

  • به روز نگه داشتن نسخه وردپرس
حتما بخوانید:  Microsoft Network Monitor Tool 3.4

از نسخه ۷/۳ وردپرس، موارد لازم برای امنیت، تعمیر و نگهداری به صورت خودکار انجام می شود. با این وجود شما می توانید با اضافه کردن کد زیر به فایل wp-config.php file ، نسخه های جدید وردپرس به طور خودکار نصب می شود.

define( ‘WP_AUTO_UPDATE_CORE’, true );

  • انتخاب عاقلانه ی تم ها و پلاگین ها

بهتر است تمام تم ها و پلاگین های خود را به طور مرتب به روز کنید اما این تضمین امنیت برای وب سایت شما نخواهد بود. توجه داشته باشید اگر مشکلی در پلاگین شما به وجود آمده است به سرعت مشکل را عیب یابی کنید.

امنیت وب هاستینگ

با نصب و راه اندازی یک نسخه از وردپرس و بعد از توجه به نکات امنیتی احزار هویت کاربر و کیفیت کدها، باید از پشتیبانی و امنیت وب هاستینگ هم اطمینان کسب نمایید.

  • استفاده از مدیریت میزبانی وب

شرکت های معتبری که در زمینه ی هاتینگ فعالیت دارند از هاست های مخصوص وردپرس هم پشتیبانی می کنند، انتخاب یک میزبانی وب موفق به امنیت وب سایت شما کمک خواهد کرد. دقت داشته باشید شرکتی را برای خدمات هاستینگ انتخاب کنید که از پشتیبانی قوی بهره مند باشد.

  • اطمینان از درستی فایل های سیستمی وردپرس

اگر شما از مدیریت میزبانی وب استفاده نمی کنید این نکته قابل ذکر است که از مجوزها، فایل و پوشه های سیستمی وردپرس اطمینان حاصل نمایید.

یک راهنمای عمومی بین میزبان های مختلف:

مجوز فایل ها ۰۷۵۵ و مجوز پوشه ها ۰۶۴۴ باشد. اگر چه ممکن است این مجوزها در تعداد کمی از هاست ها متفاوت باشد.

حتما بخوانید:  انواع باج افزار
۰

نظرات کاربران

۴ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

همچنین شاید دوست داشته باشید!

فهرست