وضعیت سرورها

وبــلاگ

وضعیت سرورها
 • چه مواردی برای ساخت یک وب سایت لازم است؟

  ایران‌سرور شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ مقالات

  زمانی که شما به یک وب سایت سر می زنید. با استفاده از نام دامنه، وب سایت شما نمایش داده می شود. این موضوع ممکن است ساده به نظر برسد، این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که انواع بازدیدکنندگان سایت نام دامنه ی وب سایت را در مرورگر خود وارد می کنند.

  هنگامی که یک بازدیدکننده نام دامنه وب سایت را وارد مرورگر خود می کند، نام دامنه به آدرس IP سرور تبدیل می شود. سپس سرور تمام اطلاعات در خواستی را به وب سایت می فرستد. مرورگر خود به عنوان یک صفحه وب معمولی نمایش داده می شود. شما بدون این سه موردی که در ادامه توضیح می دهیم، نمی توانید یک صفحه وب سایت داشته باشید.

  سه بخش اساسی که برای ساخت هر وب سایت لازم است شامل:

  • نام دامنه وب سایت
  • سرور وب هاستینگ
  • فایل های سایت

  نام دامنه وب سایت

  کامپیوترها با استفاده از اعداد ارتباط برقرار می کنند، این اعداد را آدرس IP می نامند. مثل شماره موبایل که برای هر فرد شماره ای مخصوص در نظر گرفته می شود. نام دامنه که در اینترنت استفاده می شود به دفترچه تلفن شباهت دارد؛ دفترچه تلفن به مردم کمک می کند تا کارهایشان سریع تر و راحت تر انجام شود و نیازی نباشد تمام شماره ها را حفظ باشند.

  یک دامنه بر روی سرور هاستینگ قرار دارد. اگر دامنه ای برای سایت خود مشخص نکنید باید برای آدرس یک وب سایت آدرس IP آن را به کاربر بدهید، در این صورت سایت شما یک سایت غیر حرفه ای و غیر عملی می شود.

  سرور وب هاستینگ

  وب هاستینگ یا سرور بسیار شبیه فضایی است که شما برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید. اکانت وب هاستینگ فقط شامل فضایی برای فروش محصولات در نظر گرفته نمی شود. در نظر گرفتن فضایی برای وب سایت خود توسط هاست، کار آسانی نیست بلکه شما باید نرم افزارها و فریم ورک های زیادی نصب و از طریق پنل مدیریتی آن ها را مدیریت کنید.

  بدون در نظر گرفتن سرویس های هاستینگ، محلی برای نگه داری فایل های وب سایت خود نخواهید داشت بنابراین دامنه شما مانند شماره تلفن قطع می شود و فایل های وب سایت شما جایی برای نگهداری ندارند.

  فایل های سایت

  مواردی که کاربر هنگام بازدید از یک وب سایت مشاهده می کند مثل محصولات، خدمات و … فایل های سایت نامیده می شود. فایل های سایت شبیه دیگر فایل های رایج هستند مثل فایل هایی با پسوند .jpg برای عکس ها و تایپوگرافی ها، فایل هایی با پسوند .mp3 برای فایل های موزیک و … . همچنین فایل های سایت شامل فایل های .php و فایل های .html می شود.

  سرور وب هاستینگ این فایل ها را می خواند، ترجمه می کند و توضیح می دهد که چگونه در صفحات وب نمایش داده شود همچنین دستوراتی به سرور برای انجام محاسبات ارسال می کند.

  1+

  برچسب ها :

با عضویت در خبرنامه شما را از آخرین تجربیات مان و مطالب تخصصی آگاه خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا 99% تخفیف باورنکردنی در گردهمایی برند های بزرگ ...مشاهده جشنواره »
+

از جشنواره پر از تخفیف ما با کلی برند عالی استفاده کنید…

مشاهده جشنواره