اخبارامنیت

هک iCloud و واکنش اپل به بزرگترین سرقت تصاویر مشاهیر

سرویس iCloud کمپانی Apple (اپل) در ۳۱ آگوست معادل با ۹ شهریور ماه ۱۳۹۳ هک شد، تصاویر خصوصی بسیاری از شخصیت‌های برجسته، اغلب هنری و سینمایی، به‌دلیل نفوذ به حساب کاربری آن‌ها سرقت و در اینترنت منتشر گردید.

سرویس iCloud شرکت Apple هک شد.

در ۹ شهریور ماه تصاویری در شبکه‌های اشتراک فایل مانند the pirate bay از شخصیت‌های معروف منتشر گردید، تصاویری که در حالت عادی غیرقابل انتشار بودند. این در حالی است که در میان کاربران سرویس‌ها و خدمات، شرکت اپل یکی از مطمئن‌ترین و ‌نفوذ‌ ناپذیرترین حوزه‌ها برای کاربران تصور می‌شد.

سرویس iCloud شرکت Apple هک شد.

سرویس iCloud (آی‌کلود) اپل یک سرویس ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات و داده است که در اختیار کاربران iPhone و iPad و همچنین Mac قرار دارد. این سرویس به دارندگان دستگاه‌های اپل اجازه می‌دهد تا تصاویر، ویدئو‌ها، تنظیمات، اطلاعات تقویمی و داده‌های دیگر را در فضای آنلاین با قابلیت دسترسی همه‌جانبه ذخیره‌سازی کنند. مشابه این سرویس را مایکروسافت با OneDrive خود ارائه می‌کند.

به‌نظر می‌رسد این نفوذ به کمک نرم‌افزار iBrute صورت گرفته‌است؛ iBrute به کمک یک Script و استفاده از عدم محدودیت در تعداد وارد کردن گذرواژه -رمزعبور- اشتباه در سیستم اپل، رمزهای عبور را حدس زده تا جایی که به رمز صحیح کاربر دست پیدا کرده‌است.

برخی شخصیت‌هایی که به اکانت‌های آن‌ها نفوذ شده‌است واقعی بودن تصاویر را تایید و تاکید کرده‌اند این تصاویر از هیچ جایی جز آی‌کلود نمی‌تواند بروز کرده‌باشد.

هکر آی‌کلود ادعا کرده تصاویری که وی از این سرویس سرقت کرده بسیار فراتر از آن چیزی است که در اینترنت منتشر شده‌است.

یکی از سخنگویان شرکت اپل اعلام نموده‌است: «ما امنیت و حریم خصوصی کاربران خود را به شدت مورد توجه قرار می‌دهیم و اکنون به دنبال بررسی این موضوع هستیم.»

همچنین شرکت اپل برای جلوگیری از نفوذهای مشابه تعداد ورود رمز عبور اشتباه را به پنج بار محدود کرده‌است.

پلیس فدرال آمریکا در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر کرده، اشاره نموده که موضوع انتشار غیر قانونی تصاویر بسیار محرمانه اشخاص را مد نظر قرار داده و در حال پیگیری موضوع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن