اخبارامنیت

شانزدهمین کنفرانس Black Hat

کلاه سیاه

هرساله در همین ایام، تمام نگاه‌ها در صنعت امنیت اطلاعات دنیا معطوف به کنفرانس BlackHat در ایالات متحده میباشد، کنفرانسی که در آن تمام بزرگان امنیت و هک دور هم جمع می‌شوند تا در کنار قدرت نمایی، جدیدترین دست آوردهای امنیتی را به نمایش گذارند. می‌توان گفت مدیران ارشد صنعت امنیت، بزرگان دنیای هک، پژوهشگرها و شرکت‌های تجاری ارایه دهنده‌ی  محصولات مقابله با تهدیدات امنیتی، این کنفرانس را یکی از مهمترین رویدادهای امنیتی بحساب می‌آورند. این کنفرانس نخستین بار در سال ۱۹۹۷ توسط جف ماس (Jeff Moss) که اکنون مدیر شرکت ICANN است، پایه گذاری شد. شانزدهمین کنفرانس Black Hat امسال در لاس وگاس آمریکا طی شش روز (۲۷ July- 1 August) که ۴ روز آن کارگاه‌های هک و امنیت و دو روز پایانی معرفی و ارایه جدیدترین دستاوردها است، برگزار خواهد شد. پیش بینی شده است که ۴۰۰۰ نفر امسال در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.
تصمیم کمیته‌ی برگزاری برای اهدای جوایز به برترین‌های امنیت جهان، آخرین روز ماه جولای را تبدیل به پرهیجان‌ترین روز کرده است، جایزه‌ی معروف به Pwnie Award در گروه‌های زیر اهدا خواهد شد:

 • Pwnie for Best Server-Side Bug
 • Pwnie for Best Client-Side Bug
 • Pwnie for Best Privilege Escalation Bug
 • Pwnie for Most Innovative Research
 • Pwnie for Lamest Vendor Response
 • Pwnie for Most Epic FAIL
 • Pwnie for Epic 0wnage
 • Pwnie for Lifetime Achievement

در حاشیه این کنفرانس، بزرگداشتی برای بارنابی جک (Barnaby Jack) هکر معروف و محقق و مدیر شرکت امنیتی IOActive که سه روز پیش در ۳۵ سالگی بطور غیر منتظره‌ای فوت کرده است، برگزار خواهد شد. جک بارنابی در کنفرانس Black Hat 2010 دو نوع از معروفترین دستگاههای ATM را هک کرد. وی در نمایشی شگفت انگیز کنترل ATMها را دست گرفت و کاری کرد که دو دستگاه خودپرداز مثل باران شروع به باریدن پول کنند.

Black Hat
Barnaby Jack

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. با سلام
  بله کنفرانس بلک هت امسال میهمان ایرانی هم دارد. دوست خوبم آقای بهرنگ فولادی امسال در این کنفرانس دعوت شده اند. و قرار است به بیان دیدگا ها در مورد SMart Card ها بپردازد.
  http://www.blackhat.com/us-13/speakers/Behrang-Fouladi.html
  واقعا باعث افتخاره که یک ایرانی امسال در این کنفرانس دعوت شده اند.
  البته امسال ۲ ایرانی به کنفرانس دعوت شده اند که بنده فقط ایشان رو می شناسم.
  با تشکر
  https://www.blackhat.com/us-13/briefings.html

  1. جناب آقای رحیمیان، خبر بسیار خوشحال کننده‌ای است، برای شما، آقای بهرنگ فولادی و همه ایرانیان لایق آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن