راهنمای خرید هاست وردپرس

دسته بندی: آموزش, خدمات میزبانی وب

یکی از انواع سرویس‌های میزبانی که طی چند سال گذشته خیلی رواج پیدا کرده، هاست وردپرس است. در این مقاله، می‌خواهیم آموزش خرید هاست وردپرس را خدمتتان ارائه کنیم. راهنمایی کامل که تمام جوانب این سرویس میزبانی را کنکاش می‌کند و تمام اطلاعات لازم دربارۀ آن در اختیارتان قرار می‌دهد.

برای اینکه این راهنمایی درخور داشته باشیم، نکات مهم در رابطه با شناسایی یک هاست خوب را بررسی می‌کنیم و علاوه‌بر آن، چگونگی تهیۀ این نوع از هاست از ایران‌سرور را هم آموزش خواهیم داد.

شاید بهتر باشد قبل از اینکه سراغ راهنمای خرید هاست wordpress برویم، اول شناخت بهتری از آن به دست آوریم.

هاست وردپرس چیست و چه مزایایی دارد؟

منظور نوعی سرویس میزبانی است که مختص سایت‌های وردپرسی طراحی و پیکربندی می‌شود! در واقع، با نوعی هاست طرفیم که از قابلیت‌ها و ملزومات فنی لازم برای بهبود کارکرد سایت وردپرسی به بهترین شکل ممکن برخوردار است. به‌طور مشخص، آن دسته از افرادی که برای میزبانی سایت وردپرس خود سراغ چنین سرویسی می‌روند، از سرعت بسیار بالاتر، امنیت بیشتر و البته آسانی استفادۀ آن، بهره‌مند خواهد شد.

هاست وردپرس چیست و چه مزایایی دارد؟

در نتیجۀ این ساختار خاص، هاست وردپرس می‌تواند مزایای مهمی را برای سایت و البته دارندۀ آن فراهم کند:

  • نصب و مدیریت آسان وردپرس: برای اینکه همه‌چیز به راحت‌ترین شکل ممکن پیش برود، در هاست‌های وردپرسی امکان نصب این CMS با تنها یک کلیک وجود دارد؛ در نتیجه، نیازی نیست فرایند نصب را از اول تا انتها به‌صورت دستی و مرحله‌به‌مرحله پیش ببرید؛ به‌علاوه، امور مرتبط با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزارها و رسیدگی به پچ‌های امنیتی هم بر عهدۀ هاستینگ خواهد بود و به همین خاطر، مدیریت سایت و هاست برای خریدار بسیار ساده‌تر خواهد بود.
  • بهبود چشمگیر عملکرد سایت: همان‌طور که گفتیم، هاست وردپرس از سرورهایی بهره می‌برد که مختص میزبانی و رسیدگی به سایت‌های ساخته‌شده با این سیستم مدیریت محتوا، پیکربندی و تنظیم شده‌اند؛ به همین خاطر، طبیعی است که عملکرد سایت هم خیلی بهتر شود. برای مثال، می‌توانید انتظار سرعت بارگذاری بسیار بیشتری را داشته باشید که باعث می‌شود تجربۀ کاربری به طرز حیرت‌انگیزی بهتر شود. بهبود تجربۀ کاربری هم به بهبود سئو منجر خواهد شد!
  • افزایش قابل‌توجه امنیت: استفادۀ گسترده از این CMS، باعث شده تا به طعمۀ جذابی برای هکرها و مجرمان سایبری بدل شود؛ بنابراین، حفظ امنیت برای سایت‌های وردپرسی جزو مسائلی است که باید برای آن هم‌وغم به خرج دهید. هاستینگ‌هایی که این نوع سرویس میزبانی را ارائه می‌کنند، معمولاً امکانات و قابلیت‌هایی مثل اسکن خودکار برای پیدا کردن بدافزارها و همچنین، بکاپ‌گیری خودکار را هم در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند؛ امکانات و قابلیت‌هایی که به افزایش امنیت منجر می‌شوند.

به‌خاطر همین مزایا، درصد زیادی از آن‌هایی که قصد ساخت سایت با این CMS را دارند، برای میزبانی از آن، هاست وردپرس را انتخاب می‌کنند.

البته که برای میزبانی از سایت وردپرسی، اجباری به تهیۀ هاست وردپرس وجود ندارد! انواع گوناگونی از سرویس‌های میزبانی می‌توانند این کار را انجام دهند و در بخش بعد، این انواع را بررسی خواهیم کرد.

هاست وردپرس چه انواعی دارد؟

آن‌هایی که تجربۀ خرید هاست را دارند، می‌دانند سرویس‌های میزبانی در انواع گوناگون و متنوعی عرضه می‌شوند. امکان استفاده از اغلب این سرویس‌ها برای نگهداری و رسیدگی به سایت وردپرسی وجود دارد.

اگر قبلاً نسبت‌به خرید هاست لینوکس اقدام کرده باشید، احتمالاً با انواع آن هم آشنایی دارید؛ تقریباً همۀ هاست‌های لینوکس در میزبانی از سایت وردپرسی عملکرد قابل قبولی ارائه می‌کنند. بیایید به عمق ماجرا برویم و ببینیم کدام سرویس‌های میزبانی به کار سایت‌های ساخته‌شده با این CMS مشهور می‌آیند.

1. هاست اشتراکی

احتمالاً خودتان می‌دانید هاست اشتراکی چیست، اما محض اطمینان:

هاست اشتراکی نوعی سرویس میزبانی است که در آن، سرور فیزیکی به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود و هر قسمت در اختیار یک سایت قرار می‌گیرد. تمام سایت‌هایی قرار گرفته روی یک هاست اشتراکی، به‌صورت مشترک از منابع بهره می‌برند و اگر سایتی به منابع بیشتر نیاز پیدا کند، باید حق همسایگانش را بخورد!

هاست‌های وردپرس اشتراکی، به‌خاطر قیمت معقول‌تری که دارند، برای تازه‌کارهایی که سایت کوچک و سبک دارند، ایدئال محسوب می‌شوند.

البته که ایرادات این نوع سرویس‌های میزبانی هم غیرقابل چشم‌پوشی است و اگر قرار باشد سایت رشد کند، قطعاً مدتی بعد مجبور خواهید شد سایت را به هاستی بهتر منتقل کنید.

2. سرور مجازی (VPS)

VPS مثل یک سرور اختصاصی عمل می‌کند؛ ولی حقیقت این است که هاست در قالب VPS هم مثل هاست اشتراکی، تنها بخشی از یک سرور فیزیکی را اشغال می‌کند.

منتهی با این تفاوت که هر VPS منابع مخصوص خودش را در اختیار دارد و عملکرد هیچکدام از سرورهای مجازی روی سایت‌های باقی همسایه‌ها اثرگذار نخواهد بود؛ یعنی منابع کل سرور بین تمام VPSها تقسیم می‌شوند و هر سایت در فضایی کاملاً ایزوله، به مقدار منابع مشخصی دسترسی خواهد داشت.

در بیشتر مواقع، آن دسته از سایت‌های وردپرسی که روی VPS میزبانی می‌شوند، از مقیاس‌پذیری خوبی هم برخوردار خواهند بود؛ یعنی اگر احیاناً نیاز به منابع بیشتر ایجاد شود، می‌توانند مقدار بیشتری از منابع کل سرور را در اختیار بگیرند.

حتما بخوانید:  دامنه پرمیوم: آدرسی سرراست برای وب‌سایت‌تان

در مقایسه با هاست اشتراکی، کاربر سرور مجازی کنترل بیشتری روی اوضاع دارد و می‌تواند انتظار عملکرد بهتری را هم داشته باشد؛ منتهی با پرداخت هزینۀ بیشتر.

3. سرور اختصاصی

سرورها ابرکامپیوترهایی هستند که قدرت پردازشی خیلی زیادی دارند؛ به همین خاطر است که می‌توان آن‌ها را به فضاهای جداگانه تقسیم کرد یا به‌صورت هم‌زمان در اختیار چندین سایت قرار داد.

امکان تهیۀ کل یک سرور و برخورداری از تمام منابع آن هم وجود دارد؛ چنین سرویسی با عنوان سرور اختصاصی عرضه می‌شود و بالاترین سطح عملکرد را از خود نشان می‌دهد. وقتی تمام یک سرور را به سایت وردپرسی خود اختصاص می‌دهید، طبیعتاً دستتان برای اعمال انواع تغییرات و پیاده‌سازی هر نوع پیکربندی هم کاملاً باز است.

سایت‌های وردپرسی سنگین با ترافیک خیلی زیاد، با استفاده از سرور اختصاصی به ساحل آرامش می‌رسند و می‌توانند بدون هیچ مشکلی، بهترین عملکرد را برای میزبانی از حجم بالای بازدیدکنندگان داشته باشند.

البته خب این مزایا با هزینه‌ای خیلی بیشتر از هاست اشتراکی و VPS مهیا می‌شوند؛ ضمن اینکه برای بهره‌وری درست از سرور اختصاصی، باید دانش فنی کافی را داشته باشید؛ یا تیمی از متخصصان (حداقل یک متخصص کاربلد) کنارتان باشند.

4. هاست ابری

این نوع سرویس‌های میزبانی نوظهور هم در میزبانی از سایت وردپرسی خیلی خوب عمل می‌کنند. مجموعه‌ای از سرورها با کمک تکنولوژی رایانش ابری به هم متصل می‌شوند و شبکه‌ای مطمئن و قابل اتکا برای میزبانی از سایت را می‌سازند.

مهم‌ترین مزیت و خصوصیت هاست ابری این است که مقیاس‌پذیری بسیار زیادی دارد و حتی می‌تواند منابعی بیشتر از منابع یک سرور اختصاصی به کاربر بدهد! چون پای چندین سرور در میان است.

هاست ابری

به‌طور کلی، هاست ابری از هاست اشتراکی گران‌تر است؛ اما در کل مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود؛ چراکه فقط به‌اندازۀ مصرفی که دارید پول می‌پردازید؛ نه‌ کم‌تر و نه بیشتر!

ضمناً، وقتی آن را با سرور اختصاصی مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم کنترل کاربر روی محیط سرور در هاست ابری کمتر خواهد بود.

5. هاست وردپرس مدیریت‌شده

مورد پنجم، گل سرسبد لیست ما است و همان‌طور که گفتیم، می‌خواهیم آموزش خرید هاست وردپرس را تقدیمتان کنیم.

سرویسی که مختص میزبانی از وردپرس طراحی و پیکربندی می‌شود و با برخورداری از امکاناتی مثل به‌روزرسانی‌های خودکار و تأمین امنیت حداکثری با تمرکز روی ضعف‌های این CMS، خیال هر صاحب سایت وردپرسی را راحت خواهد کرد.

با توجه به اینکه با سرویسی اختصاصی طرف هستیم و هاست وردپرس یک هاست کاستومایز شده است، طبیعتاً قیمت آن هم از هاست اشتراکی (ارزان‌ترین گزینه برای میزبانی از سایت) بیشتر خواهد بود؛ ولی بدون شک، سرویسی که قرار است دریافت کنید، ارزش ریال به ریالش را دارد!

بیایید کم‌کم سراغ موضوع اصلی مقال برویم و ببینیم هنگام خرید یک هاست وردپرس خوب باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

هنگام خرید هاست وردپرس، به این نکات توجه کنید

راهنمای خرید هاست وردپرس، اینجا رسماً آغاز می‌شود. ارائه‌دهنده‌های بسیاری وجود دارند که این نوع سرویس میزبانی را ارائه می‌کنند؛ ولی آیا خدمات همۀ آن‌ها به‌دردبخور است؟ قطعاً نه!

اگر می‌خواهید به مزایای تهیۀ هاست وردپرس دست پیدا کنید، باید سراغ هاستینگی بروید که یک سرویس عالی و بی‌نقص در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید راه‌وروش تشخیص یک هاست خوب چیست، در ادامۀ این بخش همراه ما بمانید.

نکاتی که اینجا می‌خوانید، مواردی هستند که هنگام خرید هاست وردپرس باید دنبال آن‌ها باشید.

سرعت و عمکلرد هاست چگونه است؟

طبیعتاً با تهیۀ این نوع از انواع سرویس‌های میزبانی، می‌خواهید سایتتان سرعتی بالا و عملکردی خیره‌کننده از خود نشان دهد! سایت سریع رضایت بازدیدکننده را جلب می‌کند و علاوه‌بر آن، باعث می‌شود موتورهای جست‌وجو صفحات آن را به رتبه‌های برتر بفرستند.

کلاً عملکرد روی همۀ جوانب سایت اثرات منفی و مثبت خودش را می‌گذارد. نه‌تنها سئو سایت و رضایت کاربران، بلکه نرخ تبدیل و میزان فروش هم از عملکرد و سرعت سایت متأثر می‌شوند.

بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم سراغ گزینه‌هایی بروید که با فراهم کردن زیرساخت مناسب، سرعت و عملکرد هاست و سایت‌ یا سایت‌هایی که قرار است روی آن میزبانی شوند را بالا می‌برند.

برای اینکه مطمئن شوید عملکرد ایدئال است، دنبال قابلیت‌هایی بگردید که در این راستا مفید فایده واقع می‌شوند؛ قابلیت‌هایی مثل کش کردن محتویات، CDN، پشتیبانی از آخرین نسخه‌های MySQL و PHP و….

علاوه‌بر این‌ها، برخورداری از تکنولوژی RAID هم می‌تواند نقش مهمی در بهبود سرعت ایفا کند.

آپتایم سرور هاست چقدر است؟

منظور از آپتایم، مجموع زمانی است که سرور بدون مشکل فعالیت می‌کند؛ در نقطۀ مقابل، داون‌تایم را داریم که نشان‌دهندۀ مجموع زمان از دسترس خارج بودن سرور است.

طبیعتاً، هرچقدر آپتایم بیشتر باشد و داون‌تایم کمتر، یعنی هاستی که قرار است سراغ آن بروید، انتخاب خوبی محسوب می‌شود.

آپتایم زیر 99 درصد خوب به حساب نمی‌آید! سروری که حداقل 99 درصد اوقات سرپا نباشد، ضررهای زیادی را متوجه سایت وردپرسی خواهد کرد. مثل کاهش ترافیک و افزایش نرخ پرش که در نهایت به سودآوری کسب‌وکار ضربه می‌زنند.

به بیان ساده‌تر، چنین هاستی قابل اطمینان نیست و قاعدتاً باید گزینه‌های نامطمئن را از لیست گزینه‌های خود حذف کنید.

به غیر از هاست ابری که می‌تواند آپتایم 100 درصدی ارائه کند، باقی انواع هاست‌ها باید برای مدت‌زمانی از دسترس خارج باشند تا بتوان به آن‌ها رسیدگی کرد. ترجیحاً دنبال آپتایم 99.9 درصد بگردید تا خیالتان راحت باشد که پایین بودن سرور خیلی طول نمی‌کشد.

آیا گزینۀ مد نظر مقیاس‌پذیر است؟

به احتمال خیلی زیاد، سایتتان قرار است رشد کند و در آینده، میزبان حجم بیشتری از بازدیدکنندگان باشد؛ یعنی منابعی که امروز در اختیار دارید، در آیندۀ دور یا نزدیک کفاف نیازهایتان را نمی‌دهند و منابع بیشتری لازم خواهید داشت. مهم است که سرویس انتخابی، چنین امکانی را برایتان فراهم کند. این یعنی مقیاس‌پذیر بودن که در زبان انگلیسی به آن Scalability می‌گویند.

حتما بخوانید:  بهترین هاست وردپرس چه ویژگی هایی دارد؟ (7 نکته کلیدی و مهم)

همیشه امکان مهاجرت به یک سرویس جدید وجود دارد، اما خب تجربه ثابت کرده که پیشگیری بهتر از درمان است.

ممکن است امروز که بازدیدکنندگان چندانی ندارید و با منابع محدود کارتان پیش می‌روند، به‌دنبال انتشار محتوایی که وایرال می‌شود، ترافیک شدیدی رهسپار سایتتان شود. اگر هاست وردپرسی که انتخاب کرده‌اید مقیاس‌پذیر نباشد، سایت پایین می‌آید و این فرصت طلایی را از دست خواهید داد؛ در نقطۀ مقابل، اگر سرویس مقیاس‌پذیری خوبی داشته باشد، با افزایش منابع، خیالتان راحت است که امکان میزبانی از حجم بازدیدکنندگان بیشتر هم وجود دارد؛ آن هم بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.

بنابراین، اینکه چقدر فضا و رم در اختیارتان قرار می‌گیرد و اینکه آیا می‌توان هنگام نیاز آن‌ها را افزایش داد، دیگر نکته‌ای است که باید مد نظر داشته باشید.

امنیت هاست در چه وضعیتی است؟

کلاً در دنیای اینترنت باید توجه ویژه‌ای به امنیت داشته باشید تا گرفتار مشکلات خانه‌خراب‌کن احتمالی نشوید. در نتیجه، فرقی نمی‌کند می‌خواهید اقدام به خرید هاست ووکامرس کنید یا هاست لینوکس یا وردپرس یا…، درهرصورت، باید سراغ گزینه‌ای بروید که ارائه‌دهنده، امنیت آن را به بهترین شکل ممکن تأمین می‌کند.

امنیت داده‌های سایت وردپرسی و کاربرانی که از آن بازدید می‌کنند، یا به هر نحوی با آن تعامل دارند، باید کاملاً تأمین باشد تا همه‌چیز روی روال پیش برود. جالب است که اهمیت این موضوع برای سایت‌های وردپرسی چند برابر هم می‌شود؛ چون همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، این CMS و سایت‌هایی که با آن ساخته می‌شوند، طعمه‌های جذابی برای هکرها به حساب می‌آیند.

به‌روز بودن نسخۀ PHP و وردپرس، از لازمه‌هایی هستند که امنیت را تضمین می‌کنند. علاوه‌بر آن، برخورداری از ابزارهای مقابله با بدافزارها، فایروال، SSH و گواهی SSL هم جزو ضروریات هستند.

ضمن اینکه مانیتور کردن وضعیت سرور برای پیش‌بینی خطرات احتمالی و اقدام قبل از بروز فاجعه، دیگر فاکتوری است که باعث می‌شود یک هاست وردپرس خوب و ایمن باشد.

بکاپ‌گیری از محتویات سایت چگونه انجام می‌شود؟

هرچقدر هم جوانب احتیاط را رعایت کنید، باز هم ممکن است مشکلی پیش بیاید و تمام محتویات سایت وردپرسی در معرض نابودی و از دست رفتن قرار بگیرند. به‌دنبال این موضوع، بکاپ‌ گرفتن از تمام داده‌ها و نگهداری از آن‌ها در فضایی ایمن، ضرورتی محسوب می‌شود که نادیده گرفتن آن ممکن نیست!

همۀ هاستینگ‌های معتبر، روالی منظم برای بکاپ‌گیری از محتویات دارند که به‌صورت خودکار انجام می‌شود. البته که بهتر است سراغ گزینه‌ای بروید که امکان بکاپ‌گیری به‌صورت دستی راهم برایتان فراهم کند؛ یعنی علاوه‌بر انجام اتوماتیک این کار، شما هم بتوانید از طریق کنترل‌پنل، از تمام یا بخش مشخصی از محتویات سایت بکاپ‌ بگیرید.

ضمناً، مهم است که بازیابی داده‌ها از نسخه‌های بکاپ‌ هم به‌راحتی انجام شود تا در صورت بروز مشکل، لازم نباشد وقت زیادی را صرف انجام این فرایند کنید.

آیا هاست مد نظر با پشتیبانی قابل‌ قبولی ارائه می‌شود؟

یکی از شاخصه‌هایی که خوب یا بد بودن عملکرد یک ارائه‌دهنده را مشخص می‌کند، نحوۀ پشتیبانی از مشتریانش است. هرچقدر هم از دانش فنی کافی برخوردار باشید، گاه‌وبیگاه ممکن است به کمک مختصصانی در هاستینگ نیاز پیدا کنید.

توجه داشته باشید که دنیای آنلاین تعطیلی ندارد؛ یعنی این‌طور نیست که سایتتان از ساعت 12 شب پایین بیاید و تا 7 صبح به بازدیدکنندگان نمایش داده نشود! می‌خواهیم بگوییم چون ممکن است مشکل در هر ساعتی از شبانه‌روز پیش بیاید، از ارائه‌دهنده‌ای سرویس بگیرید که پشتیبانی تمام وقت (به‌قول خارجی‌های 7/24) ارائه می‌کند.

همچنین، مهم است که این پشتیبانی توسط افراد متخصص انجام بگیرد؛ افرادی که بتوان روی کمک آن‌ها حساب باز کرد.

در کنار این‌ها، هرچقدر راه‌های ارتباطی بیشتر باشند، بهتر خواهد بود. تماس تلفنی، ثبت تیکت، چت آنلاین، پلتفرم‌هایی مثل تلگرام و…، از جمله کانال‌هایی هستند که می‌توان برای ارائۀ خدمات پشتیبانی آن‌ها را به کار گرفت.

به‌طور کلی، هاستی مناسب به حساب می‌آید که یک تیم پشتیبانی کاربلد پشت آن نشسته‌اند و آماده‌اند تا هرگونه مشکل مربوط به سرویس میزبانی وردپرس را، چه کوچک و چه بزرگ، با صبر و حوصله برطرف کنند.

چه کنترل‌پنلی همراه با هاست ارائه می‌شود؟

به ساده‌ترین بیان، کنترل‌پنل یک رابط کاربری گرافیکی است که اجازه می‌دهد راحت‌تر از هاست استفاده کنید. اگر کنترل‌پنل نباشد، همه‌چیز باید از طریق خط فرمان و با نوشتن دستورات متنی انجام شود. از آنجایی که خیلی‌ها کلاً با این دستورات آشنایی ندارند، عموم ارائه‌دهنده‌ها، کنترل‌پنل‌ها را در سرویس‌هایی مثل هاست وردپرس لحاظ می‌کنند.

البته که هر کنترل‌پنلی هم خوب نیست! معروف‌ترین گزینه‌ها سی‌پنل و دایرکت ادمین هستند که در کل دنیا شناخته‌شده و معتبر هستند.

کنترل‌پنل هم باید کاربرپسند باشد و هم قابل؛ یعنی هم کار با آن راحت باشد و هم توانایی‌های زیادی را از خود نشان دهد! هم دایرکت ادمین و هم سی‌پنل، هر دو خصوصیت را در کنار باقی ویژگی‌های یک کنترل‌پنل فوق‌العاده ارائه می‌کنند.

سخت‌افزار سرور هاست در چه وضعیتی است؟

این مورد هم روی عملکرد هاست وردپرس اثرگذاری مستقیم دارد. طبیعتاً اگر سخت‌افزارها به‌روز باشند، شرایط هاست برای میزبانی از سایت وردپرسی هم مناسب‌تر خواهد بود.

پس در کنار تمام ملزومات نرم‌افزاری، حتماً بررسی کنید تا مطمئن شوید هاست انتخابی، از سرور فیزیکی قدرتمند و به‌روزی استفاده می‌کند.

سرور هاست در دیتاسنتر داخلی واقع شده یا دیتاسنتر خارجی؟

اینجا باید با دو مفهوم هاست ایران و هاست خارج آشنا شوید. اگر سرور هاستی که تهیه می‌کنید در دیتاسنتری داخلی قرار گرفته باشد، با هاست وردپرس ایران طرفیم؛ اما اگر دیتاسنتری خارج از مرزهای کشورمان میزبان سرو فیزیکی باشد، هاست وردپرس خارج را داریم.

خب این دو چه فرقی با هم دارند؟

اگر تمام بازار هدفتان محدود به شهرهای کشورمان است، هاست وردپرس ایران کارتان را راه می‌اندازد و شاید در برخی موارد نادر، بهتر از گزینۀ خارج هم باشد.

ولی به‌طور کلی، هاست خارج هم اجازه می‌دهد ساکنان کشورهای دیگر را هدف بگیرید و وارد بازار بین‌المللی شوید، هم وضعیت سئو سایت را بهبود می‌بخشد و هم اینکه می‌توان با بهره‌گیری از CDN روی آن و اقدامات مشابه دیگر، رضایت بازدیدکنندگان هموطن داخل ایران را هم جذب کرد.

حتما بخوانید:  چگونه می‌توان یک هاست وردپرس سریع را شناسایی کرد؟!

فارغ از اینکه سراغ هاست ایران می‌روید یا خارج، باید بدانید کیفیت دیتاسنتر هم می‌تواند روی چگونگی عملکرد تأثیرگذار باشد؛ پس سراغ هاستینگی بروید که سرورهایش در دیتاسنترهای معتبر واقع شده‌اند!

این‌ها نکاتی هستند که کمک می‌کنند بهترین هاست وردپرس را انتخاب کنید؛ اما آموزش خرید هاست وردپرس هنوز تمام نشده است و باید به برخی مسائل دیگر هم بپردازیم.

نیازهای سایتتان را بشناسید و بعد دنبال سرویس میزبانی مناسب بگردید!

قبل از اینکه بخواهید مقایسه‌ای بین انواع هاستینگ‌ها و سرویس‌هایی که ارائه می‌کنند داشته باشید، باید تکلیف خودتان را بدانید! سایت وردپرسی‌ای که قرار است بسازید، چه نیازهایی دارد؟ چقدر فضای ذخیره‌سازی و چقدر رم لازم دارید؟ آیا حتماً باید هاست وردپرس تهیه کنید یا بهتر است سراغ سرویس‌های میزبانی دیگر بروید؟

در کنار این‌ها، باید حساب جیب خود را هم داشته باشید؛ بالاتر هم گفتیم که هاست وردپرس به‌خاطر سفارشی بودنش، کمی گران‌تر از باقی سرویس‌های میزبانی عرضه می‌شود. آیا می‌توانید از پس هزینه‌های آن در بلند‌مدت بربیایید؟

بعد از اینکه پاسخ این سؤال‌ها را دادید، شروع کنید به گشتن دنبال گزینه‌ای ایدئال. گزینه‌ای که از هر جهت خیالتان را راحت کند. گزینه‌ای مثل هاست وردپرس ایران‌سرور!

چرا هاست وردپرس ایران‌سرور انتخاب خوبی است؟

سرویس‌های میزبانی مختص وردپرس که در ایران‌سرور ارائه می‌شوند، از تمام ویژگی‌ها و خصوصیات یک هاست خوب برخوردار هستند.

6 پلن مختلف که تفاوت اصلی بین‌ آن‌ها، در حجم فضای ذخیره‌سازی است. ارزن‌ترین پلن با 500 مگابایت حجم ارائه می‌شود و گران‌ترین پلن با 50 گیگابایت حجم!

همۀ سرورها از نسل جدید هاردهای NVMe بهره می‌برند و در نتیجه، سرعت بسیار بالایی را برای کاربر فراهم می‌کنند؛ به‌علاوه، تجهیز هاست‌ها به تکنولوژی RAID، باعث افزایش بیش‌ازپیش سرعت می‌شود!

پهنای باند نامحدود است و گواهی SSL و DNS اختصاصی، به‌صورت رایگان در اختیار تمام خریداران هاست وردپرس قرار می‌گیرد. سرورهایی که کاملاً مدیریت‌شده هستند و همراه با کنترل‌پنل‌های مشهور cPanel و DirectAdmin ارائه می‌شوند.

سرورهای مربوط به هاست وردپرس، در دیتاسنتر نام‌آشنای Hetzner/OVH قرار دارند و همین موضوع یکی دیگر از دلایلی است که عالی بودن هاست وردپرس ایران‌سرور را ثابت می‌کند.

در کنار این‌ها، مقیاس‌پذیری را داریم؛ درخواست کاربر برای ارتقاء منابع، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گیرد و منابع اضافه در اختیار او قرار داده می‌شود.

دربارۀ کانفیگ وب‌ سرور نصب‌شده روی سرورها هم باید بگوییم که خریدار از لایت‌اسپید اورجینال بهره‌مند می‌شود؛ ضمناً کنترل‌پنل‌ها هم اورجینال هستند تا هم تجربۀ کاربری چند پله بهتر شود و هم امنیت به میزان چشمگیری بالا برود.

پشتیبانی به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته، بکاپ‌گیری منظم و طبق برنامه، امنیت مثال‌زدنی و… را هم اضافه کنید به باقی مواردی که تا اینجا زیر ذره‌بین بردیم.

خلاصه که هاست وردپرس ایران‌سرور، تمام خصوصیات یک هاست وردپرس بی‌نقص و عالی را دارد و به همین خاطر گزینه‌ای عالی به حساب می‌آید.

این را هم بگوییم که مثل باقی سرویس‌های ایران‌سرور، هاست وردپرس هم با گارانتی بازگشت وجه 14 روزه ارائه می‌شود.

اگر تصمیمتان را گرفته‌اید و قصد خرید دارید، بیایید روال سادۀ خرید این سرویس از ایران‌سرور را بررسی کنیم.

آموزش قدم‌به‌قدم خرید هاست وردپرس از ایران‌سرور

بعد از واردن شدن به صفحۀ اصلی سایت با آدرس iranserver.com، از بین تب‌های بالای صفحه روی محصولات بروید و از بخش هاست، هاست وردپرس را از زیر هاست‌های کاربردی انتخاب کنید.

قدم اول خرید هاست وردپرس از ایران‌سرور

در ابتدای صفحۀ جدید، پلن‌های مختلف هاست وردپرس را می‌بینید که گفتیم از نظر حجم فضای ذخیره‌سازی و البته قیمت با هم تفاوت دارند. سراغ آن پلنی بروید که فکر می‌کنید با بودجۀ شما و نیازهای سایتتان همخوانی دارد و با کلیک روی دکمۀ ثبت سفارش، کار را جلو ببرید.

انتخاب پلن مناسب هاست وردپرس ایران‌سرور

صفحه‌ای جدید در تبی جداگانه باز خواهد شد که باید دامنۀ سایت را در آن وارد کنید. 3 گزینه برای 3 موقعیت متفاوت در نظر گرفته شده است. موقعیت‌های زیر:

  1. اگر دامنه‌ای نداشته‌اید و می‌خواهید تازه نام دامنه ثبت کنید؛
  2. اگر از شرکت دیگری دامنه خریده‌اید و حالا به‌خاطر خرید هاست وردپرس از ایران‌سرور باید آن را منتقل کنید؛
  3. دامنه را از قبل خریداری و ثبت کرده باشید.

بخش ثبت یا انتخاب دامنه

بعد از مشخص کردن تکلیف نام دامنه در این بخش، روی ادامه کلیک کنید تا به صفحۀ بعد هدایت شوید.

سپس، باید مدت‌زمان مد نظر برای خرید سرور را معلوم کنید.

نکته: در صورت خرید سرویس به‌صورت سالیانه، از تخفیفی 10 درصدی برخوردار خواهید شد.

انتخاب مدت اعتبار پلن هاست وردپرس

روی دکمۀ ادامه کلیک کنید.

در صفحۀ جدید، باید اطلاعات تکمیلی راجع‌به دامنه را وارد کنید؛ همان دامنه‌ای که قرار است به هاست وردپرس متصل شود. ما دامنه‌ای را برای انتقال ثبت کردیم و حالا باید با نوشتن کد EPP، این جابه‌جایی را به سرانجام برسانیم.

تنظیمات دامنه و اطلاعات تکمیلی سرویس

بعد از وارد کردن این کد و کلیک روی دکمۀ ادامه، به صفحۀ نهایی می‌رسید که باید از آنجا فرایند پرداخت را تکمیل کنید.

به همین سادگی، خرید هاست وردپرس از ایران‌سرور انجام می‌شود و این سرویس میزبانی در مدت‌زمانی بسیار کوتاه تحویلتان می‌گردد.

خرید هاست وردپرس خیال صاحبان سایت‌های وردپرسی را راحت می‌کند!

در این مقاله که در واقع راهنمای خرید هاست وردپرس بود، سعی کردیم این سرویس میزبانی را با نگاهی موشکافانه بررسی کنیم و توضیح دهیم که چطور می‌توان یک گزینۀ ایدئال را از بین انبوه انتخاب‌های پیش رو شناسایی کرد.

در ادامه، گفتیم که هاست وردپرس ایران‌سرور گزینه‌ای فوق‌العاده است که خیالتان را از هر بابت راحت می‌کند؛ دلایل این ادعا را هم بررسی کردیم و به‌صورت تصویری نشان دادیم که تهیۀ این سرویس از ایران‌سرور، به‌سادگی هرچه تمام‌تر انجام می‌شود.

امیدواریم بعد از خواندن این مقاله، پاسخ تمام پرسش‌های خود راجع‌به این نوع خاص از سرویس‌های میزبانی را گرفته باشید و بتوانید با دیدی باز و اطلاعات کامل، بهترین تصمیم را دربارۀ هاست مناسب سایت وردپرسی خود اتخاذ کنید.

 

برچسب ها:
امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

چرا هر وبسایتی به CDN نیاز دارد؟

0
سرعت بالا برای سایت بسیار اهمیت دارد! در سال 2024، کاربران دوست ندارند برای بارگذاری کامل صفحات اینترنتی خیلی صبر کنند و اگر با چنین…

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست