آموزشاسلایدردامنه

دامنه چیست؟ چه استفاده ای از دامین می شود؟

 

domeny_full

نام دامنه کلیدی ترین قسمت آدرس آنلاین شما می باشد و آنچه که بازدیدکنندگان از آن استفاده می کنند تا شما را به راحتی پیدا کنند. به عنوان مثال، نام دامنه گرین وب  ، Greenweb.ir می باشد. نام دامنه شما برای خودتان منحصر به فرد است، هنگامی که آن را ثبت نمودید، هیچ کسی نمی تواند مادامی که در اختیار شماست همان نام را ثبت نماید. در این مقاله به کلت موضوع دامنه چیست؟ خواهیم پرداخت و به شما می آموزیم که دامین چیست؟

آیا URL و نام دامنه مشابه هم هستند؟

همیشه نام دامنه و URL با هم اشتباه گرفته می شوند در صورتی که دو عبارت کاملا مجزا هستند.

URL مخفف Uniform Resource Locator می باشد و به آدرس کامل استفاده شده برای بازدید از یک وب سایت که شامل دونقطه و اسلشها می باشد گفته می شود. این آدرس شامل نام دامنه می باشد.

یک URL برای وب سایت گرین وب ممکن است greenweb.ir باشد. این شامل پروتکل (hypertext transfer protocol (http می باشد که به مرورگر می فهماند شما از نام دامنه به جای آدرس IP استفاده می کنید. این عبارت اشاره به سروری دارد که وب سایت شما در آن میزبانی می شود و فایل های خاص بر روی آن دیده می شود.

نام های دامنه سطح اول و سطح دوم چیست؟

دات کام (com.) اولین نوع نام دامنه بود که معرفی شد و به عنوان نام دامنه سطح اول و یا TLD شناخته می شود. دامنه های سطح اول تنها شامل پسوند می باشند. (به عنوان مثال net, .info, .biz. و غیره)

دامنه های سطح دوم یا ۲LDs نام دامنه هایی هستند که شامل یک سطح بعد از پسوند هایی مانند  com. یا  co. می باشد.(به عنوان مثال com, .au. یک فرمت نام دامنه سطح دوم است که شامل یک پسوند بعد از com. می باشد که وب سایت اصلی در استرالیا را نشان می دهد.

gTLDs و ccTLDs چیست؟

یک gTLDs یک دامنه سطح اول عمومی است، شامل آدرس هایی مانند  marketing, .estate, .fashion, .photography. این نوع نام دامنه ها اخیرا واقعا پر رونق بوده و رنج وسیعی از هر آنچه که شما در صنعتتان نیاز داشته باشید فراهم می کند.

ccTLD ها کدهای سطح اول کشور هستند که عموما برای محدود نمودن کشورهای مشخصی استفاده می شوند. این کدها شامل دامنه هایی مانندir , .uk , .us. می باشد.

دامنه ها و ایمیل ها ؟

ایمیل ها همچنین برای کار، بر روی دامنه ها شناخته می شوند. هنگامی که شما یک نام دامنه داشتید، این کار کوتاهترین راه برای ایجاد آدرس ایمیل خود می باشد. (به عنوان مثال [email protected]) این کار مزایای خیلی زیادی برای ارتباطات حرفه ای با نام تجاری دارد. بسیاری از مردم صرفا دامنه خود را برای استفاده از یک آدرس ایمیل شخصی به جای تکیه بر یاهو و هات میل و … ثبت می کنند.

ثبت دامنه | ثبت دامین

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن