بروزرسانی قیمت‌ها در ایران‌سرور

18 دیدگاه
دسته بندی: اخبار
بروزرسانی قیمت ها در ایران سرو

هیچ چیز بیشتر از تلاطم و نبود ثبات در قیمت‌ها، فضای کسب و کار را متشنج نمی‌کند. کسب‌وکارهای بزرگ و با نفوذ، باید تا جایی که ممکن است در جهت ثبات قیمت‌ها تلاش کنند؛ چرا که خود آن‌ها هم در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌گیرند.

با آگاهی از این موضوع، رویه ما در ایران ‌سرور این است که تا جای ممکن به نوسان‌های قیمتی تن ندهیم. افزایش تاب‌آوری در مقابل نوسان‌های قیمتی، مستلزم تلاش برای کاهش هزینه تمام‌شده است. سیاستی که سال ‌هاست در ایران سرور پیش گرفته‌ایم. از جمله این‌ تلاش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقدامات ایران‌سرور در جهت کاهش هزینه تمام‌شده سرویس‌ها

 • تلاش برای حذف هزینه‌های زائد
 • تمرکز بر صرفه مقیاس (افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه سرشکن شدن هزینه‌ها )
 • افزایش حجم خرید و در نتیجه تامین ساخت‌افزار با قیمت پایین‌تر

افزایش قیمت سرویس ها

اما همانطور که می‌دانید،‌ سال‌های 98 و 99، دوران بحران‌های فلج‌کننده بود. قیمت ارز افسار گسیخت و  جهش هزینه‌‌ها رکوردی تاریخی ثبت کرد. باطبع هزینه‌های ما نیز، به خصوص در سرویس‌های مرتبط با قیمت ارز،  به طور چشمگیری افزایش یافت و ناچار شدیم به افزایش قیمت برخی از سرویس‌ها.

چرا قیمت‌‌ پلن‌های بعضی از هاستینگ‌ها در مقایسه با ایران‌سرور ارزان‌تر است؟

 

همیشه کسی هست که ارزان‌تر انجام دهد. احتمالاً این ضرب‌المثل را زیاد شنیده‌اید. اما جالب است بدانید که افراد زیادی روزانه از ما می‌پرسند که چرا سرویس‌های شما از فلان هاستینگ کمتر است و نگرانند که این قیمت کم‌تر به دلیل کیفیت پایین‌تر باشد.

حتما بخوانید:  تغییر رجیستری برخی از پسوندهای دامنه و مشکلات ایرانی‌ها

قیمت‌گذاری در ایران‌سرور مبتنی بر هزینه تمام شده است. هزینه‌های تمام شده در یک شرکت هاستینگ ایرانی به طور کلی تحت تاثیر عوامل زیر است:

 • سخت‌افزار دست اول یا دست چندم؟

کشورهای درحال توسعه بازار خوبی برای تجهیزات مستعمل و مستهلک کشورهای پیشرفته‌است. سخت‌ افزارهای کامپیوتری هم از این قاعده مستثنی نیستند. ممکن است بعضی‌ فکر کنند که عمر سخت‌افزار اهمیت چندانی ندارد و این توان پردازشی است که مهم است. متاسفانه این افراد تنها زمانی متوجه اهمیت موضوع می‌شوند که کسب و کارشان با سوختن یک قطعه کامپیوتری دچار اختلال جدی ‌شود و یا کل اطلاعتشان از بین برود.

یکی از اصول حرفه‌ای ایران‌سرور، استفاده از سخت‌افزار دسته اول است که تهیه آن نیازمند مذاکره با کمپانی‌های تولید‌کننده و یا واسطه‌های معتبر است. با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود، برای معامله با شرکت‌ها و واسطه‌های معتبر باید هزینه‌هایی را متحمل شویم که رقم آن نسبت به قیمت خود سخت‌افزار کاملاً قابل توجه است.

 • لایسنس اورجینال یا کرک شده؟

ممکن است برای شما هم سوال شود که چرا بعضی‌ شرکت‌ها از جمله ایران‌سرور، هزینه‌های گزاف خرید لایسنس اورجینال را تقبل می‌کنند؟ در حالیکه می‌شود از لایسنس‌های کرک شده بدون صرف هزینه‌ای خاص،‌ استفاده کرد. در مقاله‌ای دیگر ، قبلاً به این موضوع پرداخته ایم که متن کامل آن را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید. در مجموع بدلیل مسائل مربوط به امنیت، بروزرسانی و مدیریت خطا‌ها و … ناگزیر از به جان خریدن هزینه‌های گزاف خرید لایسنس‌های اورجینال هستیم. لایسنس‌هایی که مانند سی‌پنل و دایرکت‌ادمین تا همین چندوقت پیش به صورت لایف‌تایم ارائه می‌شد اما اکنون هزینه‌های آن بر اساس تعداد کاربر محاسبه می‌شود که همین موضوع خودش هزینه‌های زیادی را تحمیل می‌کند.

حتما بخوانید:  ‫آسیب‌پذیری امنیتی پلاگین Slider Revolution وردپرس و راه‌حل آن

از جمله لایسنس‌های اورجینالی که در ایران‌سرور تهیه می‌شود می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • لایت‌اسپید اورجینال
 • سی‌پنل اورجینال
 • دایرکت ادمین اورجینال
 • آنتی‌شل‌های اورجینال

تعداد و تناوب بک‌آپ گیری

بک‌آپ گیری منظم و دقیق، یکی از وظایف اصلی شرکت‌های هاستینگ است. اما تعداد و تناوب آن در هاستینگ‌های مختلف، متفاوت است. درایران‌سرور از هر بک‌آپ دو نسخه نگهداری می‌شود، یکی در همان سرور و دیگری در سرور مخصوص بک‌آپ. بنابراین وقتی شما یک هاست 10 گیگ خریداری می‌کنید، در واقع 30 گیگ فضای هاست ایران‌سرو به شما اختصاص یافته است. این مورد جزو هزینه‌های پنهانی و گزافی‌ است که فقط در صورتحساب سود و زیان شرکت رخ‌نمایی می‌کند و معمولاً در ذهن مشتریان محاسبه نمی‌شود.

 • تحریم‌ها و سازوکارهای مقابله با آن:

هنوز خاطره‌های تلخ مصادره شدن سرورهای بعضی از هاستینگ‌های ایرانی در دیتاسنترهای خارجی، در ذهن خیلی‌ها زنده است. کسانی که نتوانستند حتی یک بایت از اطلاعات خودشان را پس بگیرند. چون به شرکت‌هایی تکیه کرده بودند که به دلیل نداشتن وکلایی حرفه‌ای، نمی‌توانستند از حقوق مشتریانشان دفاع کنند.

ایران‌سرور برای پیشبرد سازوکارهای خود در مقابله با تحریم، در کشورهای اروپایی دفاتری فعال تاسیس کرده و با وکلایی با تجربه همکاری دارد. بدیهی‌است که این اقدامات هزینه‌هایی در پی دارد که در قیمت تمام شده خدمات تاثیرگذار است.

 • پارتنرهای تجاری قدرتمند

همکاری با غول‌های فناوری اطلاعات نظیر IBM، هتزنر و OVH، تضمین کننده پایداری و اعتبار ماست. این همکاری‌ها، مستلزم ارائه خدمات در کلاس جهانی است. موضوعی که در شرکت‌های هاستینگ متفرقه مطرح نیست.

 • وابسته بودن به شخص و نه سیستم

وابسته بودن کسب و کار به اشخاص، مهمترین چالش همکاری با مجموعه‌های ناشناس و جدید است. این مجموعه‌ها که بعضاً مجوزهای فعالیت هم ندارند، هزینه‌های اداری و مدیریتی بسیار کمتری دارند. اما به دلایل مختلف‌ ممکن است اشخاص کلیدی دیگر با آن مجموعه همکاری نکند و این میان کسب و کار شماست که در معرض چالش قرار می‌گیرد و ممکن است متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شوید.

حتما بخوانید:  مشکل امنیتی افزونه آمار WP-Statistics وردپرس

ایران‌سرور با سابقه‌ای 18 ساله و با 87 هزار مشتری، یک سیستم محسوب می‌شود. سیستمی که با ساختاری فرایندی، کمترین وابستگی را به اشخاص دارد. همین یک دلیل کافی است که شما با خیال آسوده بتوانید در طولانی مدت به ایران‌سرور تکیه کنید.

پلن های ایران سرور

چرا قیمت‌های سرویس‌های ایران هم افزایش داشتند؟

جدا از دلایل عمومی مانند افزایش قیمت‌ ارز و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها که همه کسب و کارها تحت تاثیر آن هستند،‌ بعضی از عوامل به طور خاص و مستقیم در افزایش قیمت‌های ایران‌سرور موثر بودند:

جهش قیمت سخت افزار

خرید سخت افزار دسته اول با همین قیمت بالای ارز هم، به راحتی امکان‌پذیر نیست. واسطه‌ها و سازوکارهای که برای خرید آن به کار گرفته‌ می‌شود، خود هزینه‌هایی چشمگیر دارد که در قیمت تمام شده موثر است. جدا از آن بعضی از سخت‌افزارها در بازار نایاب شده‌اند و به رغم تمام هزینه‌ها و واسطه‌ها، خرید آنها به صرف زمان بیشتری نیاز دارد.

افزایش هزینه‌های دیتاسنتر

دیتاسنترها هم مثل همه کسب‌وکارهای دیگر، با جهش هزینه‌ها مواجه هستند. طبیعی است که آن‌ها هم قیمت‌های خود را افزایش دهند که در نتیجه آن، هزینه تمام شده مشتریان آنها یعنی شرکت‌های هاستینگ افزایش می‌یابد.

بروزرسانی قیمت ها در ایران سرور
تغییر قیمت‌ها در ایران‌سرور در مقایسه با هزینه تمام شده سرویس‌ها و قیمت ارز

در نهایت با توجه به شرایط حساس دوران کرونا و درجهت حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، تصمیم گرفتیم به جای فروردین،‌ بروزرسانی قیمت‌ها را از اواخر خرداد شروع کنیم.

 

 

امتیاز شما

مایلید هر دو هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

همچنین شاید دوست داشته باشید!

بازطراحی لوگو ایران سرور

0
چرا برندها نیاز به بازطراحی لوگو دارند؟ لوگو یا نشانه (Logo)، لباس یک برند است و وظیفۀ شناسایی آن را بر عهده دارد، لوگو هستۀ…

نظرات کاربران

18 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • علی رضا ناصری
  4 تیر 1399 15:16

  سلام
  اینقدر خرج نیروی انسانی غیرفنی و شرکت در نمایشگاه‌های رنگارنگ نکنید
  می تونید هزینه‌ها را پایین بیارید

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:35

   علی عزیز؛
   همونطور که در مقاله هم توضیح دادیم در جهت کاهش هزینه‌‎های تمام شده سرویس ها این اقدامات در حال انجام است:

  • حذف هزینه‌های زائد
  • تمرکز بر صرفه مقیاس
  • افزایش حجم خرید و در نتیجه تامین سخت افزار با قیمت مناسب تر
  • اما به هر حال باید در نظر داشته باشید که قیمت دلار نزدیک به 60درصد افزایش داشته و این افزایش در روند اقدامات بدون شک تاثیرگذار خواهد بود.
   ممنون از توجه شما

پاسخ
 • امیرحسین
  4 تیر 1399 15:33

  همیشه در افزایش نرخ ها پیشتاز بودین و قیمتتون ده برابر جاهای دیگست

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:44

   امیرحسین عزیز،
   همونطور که میدونید قیمت دلار نزدیک به ۶۰درصد افزایش داشته و برای حفظ کیفیت بالای خدمات افزایش قیمت سرویس ها ضروری‌ست.
   علاوه بر این قیمت سرویس‌ها با توجه به خدمات ارائه شده بسیار مناسب است.
   ممنون که با اشتراک نظراتتون ما را در بهبود هر چه بیشتر همراهی می‌کنید.

   پاسخ
 • ایمان
  5 تیر 1399 00:23

  متاسفانه در حال حاظر هیچ ثبات قیمتی در ایران وجود نداره،من قبلا سایتم روی سرور مجازی و هاست های پر سرعت شرکت های دیگه بود شاید قیمتشون کمتر بود اما مشکلات زیادی داشتند الان بیشتر از یک ساله به ایران سرور منتقل کردم هزینه بیشتر شد اما خیالم راحت شد سایتم پا برجاست و همین باعث شد هزینه هاست از طریق تبلیغات برگرده

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:45

   ایمان عزیز
   از رضایت شما خرسندیم.
   ممنون برای انرژی مثبتتون.

   پاسخ
 • سامانه همکاری های بین شرکتی سامان
  5 تیر 1399 03:37

  من واقعا متشکرم که این مقاله را منتشر کردید الان من از یک هاستینگ خارجی و یک ایران غیر از سرور سرویس دارم اما هیچکدام به امنیت و پایداری سرویس شما نیست گرچه مشکلاتی موجود هست اما اول سعی می کنم که با حوصله با شما در میان بگذارم اگر حل نشد از هاست های دیگر کمک می گیرم به امید خدا روزی که همه هاست های این کره مجمع شوند و دیگر مردم برای هیچ سرویسی آلاخون بالاخون نشوند به هر حال الآن که برتری با شرکت های چند ملیتی و شرکت های داخلی برتر است یعنی من اصلا خوشم نمی آید از هاست های متفرقه کمک بگیرم برای همین هم هست که بعضی از شرکتها همه بازار را تصاحب می کنند اما فقط به خاطر اشتباهات کوچک اندکی از بازار به رقبای خرد توسعه می گیرد مثل گوگل و مایکروسافت که دارند با اپل رقابت می کنند و دیگر رقیبی نیست برنامه ما فعلا این است حتی در سوپرمارکت حتی در تاکسی و می بینید که آژانس پدر خود من به دلیل عدم توسعه جمع شد پس قانون را استثنائی نیست حتی در مورد شرکت معظمی مثل ایران سرور که اگر بخواهد کار کوچک بکند و ارجح بماند نمی شود. مرسی

  پاسخ
 • نوروزی
  5 تیر 1399 09:16

  سلام. فکر می کنم این مقاله در مورد سرور اختصاصی نباشه؟ چون افزایش قیمت رو پیرو افزایش دلار داشتید

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:47

   مهندس نوروزی عزیز
   درباره سرویس های خارج و اروپا کاملا حق با شماست.
   قیمت این سرویس‌‌ها به صورت مستقیم با قیمت دلار در ارتباط است.

   پاسخ
 • نسرین
  5 تیر 1399 14:04

  ما ایرانی ها فقط بلدیم گرون کنیم..
  اون زمانی که ارز کاهش پیدا میکنه، قیمت هیچ پلن هاست و سروری کاهش نداره و فقط افزایش دادن رو با هزار توجیه یادگرفتیم. الان هم روز از نو روزی……
  موفق باشید

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:52

   نسرین عزیز
   ما در همه حال سعی کردیم هوای مشتریان عزیزمون رو داشته باشیم.
   در صورت کاهش دلار بدون شک قیمت سرویس‌ها نیز کاهش خواهد داشت، همانطور که در گذشته نیز این اتفاق افتاده و در شبکه‌های اجتماعی ایران‌سرور این خبر رو که مربوط به گذشته‌ست می‌تونید پیدا کنید.

   پاسخ
 • سلام
  متاسفانه نویسنده هنوز نمی‌داند که دست اول و دست چندم درست است نه دسته اول! و دسته چندم!
  این غلط‌نویسی فاحش ارزش کل مطلب را زیر سوال می‌برد.

  پاسخ
 • حسین نعمتی
  6 تیر 1399 21:52

  سلام
  یهو چرا انقدر گرون شد؟
  مثلا هاست های وردپرس تقریبا دو برابر شدن
  حداقل یه طوری قیمت رو بالاببرید که فشار به کسب و کارهایی که نیاز به سرویس های زیادی دارن نیاد

  مثلا
  دو تا هاست وردپرس ازتون داریم
  هاست دانلود 600 گیگ
  دامین دات کام
  گواهی ssl

  سرور میزبانی ایمیل

  اینکه یهو قیمت همه رو انقدر بالا بردید واقعا فشار خیلی زیادی به کسب و کارهایی مثل کسب و کار ما میاد که از این همه سرویس های شما داریم استفاده میکنیم.

  الان فقط به فکر کوچ کلی هستیم با این افزایش یهویی قیمت سرویس هاتون

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:56

   حسین عزیز؛
   همونطور که در مقاله هم توضیح دادیم قیمت دلار نزدیک به ۶۰درصد افزایش داشته و برای حفظ کیفیت خدمات مجبور به افزایش قیمت هستیم.
   اما در هر حال ما سعی می‌کنیم هوای مشتریان عزیزمون رو داشته باشیم.
   برای مشتریان قدیمی (تمدید سرویس) یک پیشنهاد ویژه خواهیم داشت که به زودی از طریق تیکت برای شما ارسال خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام. لطفا کد تخفیف بزارید که بتونیم استفاده کنیم. ممنون از سایت خوبتان

  پاسخ
  • شبنم افشاریه
   7 تیر 1399 12:56

   محمد عزیز
   به زودی برای مشتریان قدیمی (تمدید سرویس) یک پیشنهاد ویژه خواهیم داشت که از طریق تیکت به اطلاع شما خواهد رسید.

   پاسخ
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

  فهرست